úszó Eb;úszás;

2018-08-08 19:40:24

Úszó Eb: hárman is döntősök a magyarok közül

Cseh és Milák 100 méter pillangón, Burián 200 méter háton döntős, a 4x100 méteres vegyes gyorsváltóban pedig hatodikak lettek a magyarok.

Az elődöntőben érdekelt magyarok közül elsőként Burián volt érdekelt - írja az MTI. Plagányi Zsolt tanítványa délelőtt bőven spórolt az erejével, de így is a második időt úszta. Az előfutamhoz hasonlóan Burián ezúttal is könnyedén haladt előre, a végén olasz ellenfelével még egy kicsit "meghúzták" egymást, ennek köszönhetően 2:07.65-s egyéni csúccsal (2:08.38 volt a korábbi) érte el - másodikként - a falat.

Férfi 100 méter pillangón a szám címvédője, Cseh László, illetve a 200-on győztes Milák Kristóf állt rajtkőre. Elsőként a 14-szeres Európa-bajnok veterán klasszis ugrott medencébe. Szoros versenyben, az utolsó métereken jól hajrázva szerezte meg a futamgyőzelmet 51.65 másodperccel.

Őt Milák követte. A 18 éves versenyző tavaly Budapesten ezüstérmet szerzett a világbajnokságon ebben a számban, most 51.76-tal negyedikként került a döntőbe.

Sztankovics Anna 50 méter mellen a délelőtti előfutamban egyetlen tizedre volt saját országos csúcsától, ezt az idejét azonban megközelíteni sem tudta délután, és 31.34 másodperccel a 11. helyen végzett.

A Németh Nándor, Kozma Dominik, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn négyes a hatodik helyen végzett 4x100 méteres vegyes gyorsváltóban szerdán. Sós Csaba szövetségi kapitány három helyen is változtatott a délelőtti összeállításon, egyedül Verrasztó maradt a stafétában, Bohus Richárd, Lobanovszkij Maxim és Szilágyi Liliána kikerült a hetedik idővel döntőbe jutott együttesből. A magyar csapat 3:29.30-as idővel zárt hatodikként.

Szintén szerdán Hosszú Katinka megszerezte Glasgow-ban az ötödik aranyérmét Európa-bajnokként, ezzel ő lett az első női úszó, aki négyszer is megvédte a címet.