FTC;labdarúgó NB I;7. forduló;Vidi;

2018-09-02 20:12:58

Pontosztozkodás az FTC és a Vidi rangadóján

Egy híján annyi gól született a címvédő és a legutóbbi ezüstérmes vasárnapi mérkőzésén, amennyi az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság öt szombati összecsapásán összesen.

Ahány meccs, annyi találat – szombaton éppen ez volt a helyzet az NB I-ben.

Bővebben: hat csapat maradt eredménytelen, négyen pedig összesen ötig jutottak az öt találkozón. Ezek közül az egyik találat történelmi sikert ért, az abszolút újonc Kisvárda ugyanis az MTK Budapest ellen értékesített büntetőnek köszönhetően először nyert az élvonalban. A góloknál már csak a vendégszurkolók száma volt kevesebb a sereghajtó felcsúti csapat mezőkövesdi vendégjátéka alkalmával, a csekély érdeklődésre előre felkészülve valakik 2rule-mezes papírfigurákat helyeztek el a vendégszektorban.

Vasárnap már nem volt szükség trükkökre, a Ferencváros és a bajnokként a Bajnokok Ligája selejtezőjének rájátszásában elbukó, de így is az Európa-liga csoportkörébe bejutó MOL Vidi FC zsúfolt lelátók előtt csapott össze a Groupama Arénában. A hazai ultrák egész szektort beborító, látványos élőképpel fogadták a futballistákat, a fehérváriakat viszont továbbra sem kísérte el a júliusi névváltoztatás ellen távolmaradással tüntető szurkolók csoportja. Irányukba a hazaiakért szorítók egy üzenettel fejezték ki szolidaritásukat.

A pályán látottakban kezdetben kevesebb öröme lehetett a fradistáknak, eleinte inkább az FTC térfelén zajlott a játék. A 14. percben aztán egy csapásra megváltozott a hangulat, amikor a szélen meglóduló Ivan Petrjak bal szélről érkező beadását Stefan Spirovski váltotta gólra, előnyhöz juttatva a Ferencvárost.

A Vidi hátrányban is kezdeményezőbbnek bizonyult, ekkor jobbára a vendéggárda játékosai passzolgattak, ám a Ferencváros még az első játékrészben megduplázta előnyét: a 35. minutumban Lovrencsics Gergő rúgott nagyon nagy gólt nagyjából 25 méterről. Ezzel viszont még nem volt vége! Bombagólra bombagól lett a válasz, Boban Nikolov révén a lefújás előtt percekkel szépített a Vidi (2-1).

A párharc térfélcserét követő szakasza nem annyira a helyzetekről szólt, a játékosok nem kímélték egymást, inkább a küzdelem dominált. A 67. percben szinte eldönthette volna a pontok sorsát az FTC, előbb azonban több lövés is lepattant a Vidi-védőkről, a következő helyzetet pedig a vasárnap is villámgyors Petrajk egyik meglódulása után Kovácsik Ádám zsákmánya lett.

A kimaradt hazai helyzet megbosszulta magát, a rangadó hajrájához közeledvén ugyanis fokozatosan átvette az irányítást a Vidi, amely Huszti Szabolcs megpattanó szabadrúgásának köszönhetően a 75. percben kiegyenlített. A végeredmény már nem változott: azzal, hogy kétgólos hátrányból is felállt a Vidi, megőrizte veretlenségét, a Ferencváros pedig az egy ponttal megerősítette listavezető pozícióját.