LMP;Keresztes László Lóránt;

- Keresztes László Lóránt lett az LMP frakcióvezetője

Keresztes László Lóránt társelnököt választotta vezetőjének az LMP parlamenti frakciója kedden. A politikus a posztról lemondott Szél Bernadettet váltja.

Keresztes László Lóránt társelnököt választották meg az LMP új frakcióvezetőjének. A baranyai – a parlamentben újonc – politikust egyhangúlag támogatták, de keddi sajtótájékoztatóján nem árulta el a voksolás arányát. Az ökopárt továbbra is három frakcióvezető-helyettessel folytatja parlamenti munkáját: Schmuck Erzsébet és Demeter Márta már korábban is ezt a posztot töltötte be, míg Keresztes előrelépésével Csárdi Antal kapott lehetőséget.

Mint megírtuk, Szél Bernadett, a párt korábbi miniszterelnök-jelöltje, társelnöke szeptember 15-ei hatállyal mond le az LMP-s tisztségeiről, csupán mandátumát nem adja át, így marad a párt frakciójában. Keresztes köszönetet mondott elődjének, ugyanis szerinte az LMP a mostani ciklusban is létszámarányosan a legtöbbet dolgozó parlamenti párt. Az újdonsült frakcióvezető célja, hogy az LMP parlamenti munkájával biztosítsa "a valódi népképviseletet" és vállalja fel továbbra is a konkrét, helyi ügyek képviseletét.

Keresztes László Lóránt hangsúlyozta, hogy Ungár Péter LMP-s képviselő az azonnali.hu-n megjelent publicisztikájában csak azt írta: a kormány bizonyos problémafelvetéseivel egyet kell értenie az ellenzéknek is. – Ugyanakkor meggyőződésem, hogy a kabinetnek például a migráció ügyében sincs koherens politikája, csupán hatalomtechnikai kérdésként kezeli ezt a valós problémát – hangsúlyozta a pártvezető. Lapunk érdeklődésére, miszerint egyetért-e három korábbi társelnökkel és Ungár Péterrel abban, hogy jelenlegi formájában irányíthatatlan az LMP, Keresztes azt mondta: nem tartja irányíthatatlannak a pártot, de szükség van strukturális változtatásokra.

– Ezzel együtt ért az LMP országos elnöksége is. Nem csak a vezethetőségről van szó, hanem azokról a gyermekbetegségekről is amelyek az LMP alapításakor datálhatóak – hangsúlyozta a társelnök. Példaként azt említette, hogy a párt, vidéken megyénként szervezi magát, szerint pedig egy új alapszabállyal biztosítani kell, hogy minden településen alakulhasson egy alapszervezet. Keresztes tájékoztatás szerint jövő év elején várhatóak a változtatások. Felvetésünkre, hogy a változtatások után elképzelhető-e a társelnöki rendszer elvetése, Keresztes azt mondta: nem az a lényeg, hogy egy elnök van, vagy ketté osztják a feladatkört, hanem a párt vezetőinek a jogköre.