Strasbourg;Gulyás Gergely;Sargentini-jelentés;

Gulyás Gergely kancelláriaminiszter olcsóbban is megoldaná a belső ellenőrzést

- Gulyás Gergely szerint nem fogadták el a Sargentini-jelentést

Bár saját szemével látta az ellenkezőjét, a miniszter ragaszkodik ahhoz, hogy az Európai Parlament nem kétharmados többséggel szavazta meg a magyar jogállamiság helyzetét elítélő anyagot.

A magyar kormány úgy értékeli, hogy az Európai Parlament (EP) nem fogadta el a szükséges kétharmados többséggel a Sargentini-jelentést – közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.   

Gulyás Gergely mindezt azzal indokolta, hogy, a lisszaboni szerződés szerint a leadott szavazatok kétharmadára lett volna szükség a jelentés elfogadásához, azaz a tartózkodó szavazatokat is figyelembe kellett volna venni, így pedig nem lett volna meg a többség. A kormány jogi lépésekre készül az ügyben – hogy konkrétan mire, arról hétfői, uniós ülésen döntenek majd – idézi nyilatkozatát az MTI.

Gulyás ezt annak tudatában jelentette ki, hogy : 

  • ott volt a jelentés elfogadásán

  • az EP jogi bizottsága már szavazás előtt egyértelműen kimondta: a tartózkodó szavazatok nem befolyásolják a végeredményt

  • a képviselők közel 70 százalékos aránnyal az igen mellett döntöttek, az anyagot megfogalmazó Judith Sargentinit pedig tapssal fogadták

  • ráadásul, a jelentést 115 néppárti képviselő is megszavazta.

Az MSZP -melynek két EP-képviselője, Ujhelyi István és Szanyi Tibor  egyébként megszavazta a jelentést – lakonikusan reagált Gulyás Gergely szavaira. Mint közleményükben írták: a gyásznak öt szakasza van: tagadás, harag, alkudozás, depresszió, elfogadás.

Sikeresnek tartja a 2015-ös menza-reformot az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet. Ám hiába javult az ételek minősége, a gyerekeknek sokszor még mindig nincs idejük megenni azt.