Spanyol bajnokik a Spíler1-en

2018.09.14 15:35

Fotó: AFP/ Janek SKARZYNSKI
Szombaton és vasárnap három spanyol bajnoki labdarúgó-mérkőzést láthatnak a nézők a Spíler1-es csatornán, így a találkozókat azok is meg tudják nézni, akik az országos szolgáltatók közül a UPC-nél vagy a Telekomnál rendelkeznek előfizetéssel. Szombaton a Real Sociedad-Barcelona (16:15) és az Atheltic Bilbao-Real Madrid (20:45), vasárnap a Sevilla-Getafe (20:45) meccset közvetíti a Spíler2 mellett a Spíler1 is.
A változtatás érint egy angol bajnokit is, a szombaton 16 órakor kezdődő Newcastle-Arsenal összecsapás a Spíler1-ről átkerül a Super TV2-re.
A spanyol meccseket a Spíler2 közvetíti a szezon eleje óta, ez a csatorna azonban nem szerepel egyetlen országos szolgáltató kínálatában sem. Kizárólag a Tarr Kft. vette fel a csomagjába, ennek a szolgáltatónak a csatornakínálata azonban csak a Dombóváron és Szekszárdon, illetve a települések vonzáskörzetében élők számára elérhető.
Egy ideig úgy tűnt, hogy a TV2 Csoport megállapodik a Telekommal arról, hogy ennél a szolgáltatónál is elérhető lesz a Spíler2, ám az egyeztetések elakadtak.
Piaci szakértők szerint a Spíler1 önállóan is elbírná kínálatában az angol bajnokság mellett a spanyol találkozókat, ütközés esetén pedig átkerülhetne egy-egy meccs a Super TV2-re, ahogy ezen a hétvégén is történik.
A TV2 Csoport azonban azért ragaszkodik a Spíler2-höz, mert a piaci ár másfélszeresét-kétszeresét is kifizette a spanyol bajnokság mellett a Bajnokok Ligája jogaiért (utóbbi sorozat esetében az M4 választ először meccset, a második választás joga a Spíler2-é).Ez az összeg csak akkor térülhet meg részben - valamennyi veszteséggel mindenképpen számolni kell -, ha a Spíler2 is bent lesz az országos szolgáltatók kínálatában, ráadásul drágábban, mint a többi sportcsatorna.
Frissítve: 2018.09.14 15:36

Stollár Fanny szetthátrányból nyert a taskenti tenisztorna főtábláján

2018.09.24 13:17
Illusztráció: AFP
Fotó: AFP/
Stollár Fanny győzelemmel folytatta szereplését a Taskentben zajló 250 ezer dollár (68,5 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán: a magyar játékos a főtábla első fordulójában szetthátrányból fordítva nyert a japán Nara Kurumi ellen - írta az MTI.
Az üzbegisztáni torna honlapja szerint a világranglistán 158. helyezett Stollár számára - aki a selejtezőből két győzelemmel jutott fel a főtáblára - rosszul kezdődött a hétfői találkozó, Nara (138.) az első játszmában egy brékkel 3:0-ra elhúzott, majd 34 perc alatt szettelőnybe került.
A második játszma a magyar teniszező újabb elbukott szervagémjével folytatódott, de 0:2 után Stollár sorozatban öt játékot nyert meg, és 38 perc alatt kiegyenlített. A záró szettben ismét elbukta az első szervajátékát, japán riválisa viszont nem tudott élni a 2:0-s előnyével. Stollár azonnal "visszabrékelte" őt, majd 2:2 után úgy lett 4:3 neki, hogy egyikük sem tudta megnyerni a szervagémjét. A magyar játékos aztán könnyedén lezárta az 1 óra 47 perces mérkőzést.
Stollár a nyolcaddöntőben az orosz Vera Zvonarjova és a harmadikként rangsorolt szlovén Tamara Zidansek párharcának győztesével mérkőzik meg. A 34 éves orosz - aki szabadkártyával indult a tornán - 134., a 20 éves szlovén 74. a világranglistán.
Stollár az orosz Anna Blinkova oldalán párosban is elindul Taskentben, az első fordulóban kedden az Irina-Camelia Begu, Raluca Olaru román duó lesz az ellenfelük. Eredmény (a 16 közé jutásért): Stollár Fanny-Nara Kurumi (japán) 3:6, 6:3, 6:4

Gyurcsó duplázott a Hajduk Splitben

2018.09.23 21:58
Gyurcsó Ádám
Fotó: AFP/ KISBENEDEK ATTILA
A csapat 4-2-re nyert az Istra 1961 otthonában.
Gyurcsó Ádám, a Hajduk Split magyar labdarúgója két gólt szerzett vasárnap este az Istra 1961 otthonában 4-2-re megnyert horvát bajnokin. A splitiek Twitter-oldalának beszámolója szerint a 27 éves futballista a 21. és a 25. percben volt eredményes. A Hajduknak ez mindössze a második sikere volt, nyolc fordulót követően tíz ponttal a hatodik helyen áll.
Frissítve: 2018.09.23 22:03