vízilabda;Férfi vízilabda vk;

2018-09-14 17:44:28

Vízilabda világkupa: elődöntőben a magyarok

Az amerikai együttes felett aratott 10-8-as győzelemmel elődöntőbe jutott a magyar férfi vízilabda-válogatott a berlini világkupán.

Remekül kezdte Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese a találkozót, öt és fél perc elteltével már 4-0-ra vezetett, végül az első nyolc perc 5-2-es magyar vezetéssel ért véget.

A második negyed első gólját hármas emberelőnyből szerezték az amerikaiak, ebben a szakaszban rengeteg volt a kiállítás, gólt mindkét csapat csupán egyet-egyet szerzett, így félidőben 6-3-ra vezettek a magyarok.

A szünet nem tett jót a magyaroknak, akik elveszítették egy kicsit a fonalat, az amerikaiak kétszer is betaláltak és 6-5-re felzárkóztak. Német Toni, Manhercz Krisztián és Bátori Bence találatait követően azonban ismét "helyreállt a világ rendje", a záró felvonás előtt 9-6-ra vezetett a magyar válogatott.

A befejező játékrész amerikai góllal indult, majd két perc alatt két amerikai is kipontozódott, mivel korábban is rengeteg volt a kiállítás, a riválisnál elfogytak a cserejátékosok. Az amerikaiak teljesítményén ez nem látszott meg, továbbra is nagyon elszántan küzdöttek, de a magyarok magabiztosan őrizték előnyüket és megszerezték a győzelmet.

Eredmény, negyeddöntő:

Magyarország-Egyesült Államok 10-8 (5-2, 1-1, 3-3, 1-2)

a magyar gólszerzők: Bátori 3, Manhercz 2, Kovács G., Német, Pásztor, Pohl, Zalánki 1-1