Legyőzte, így elhúzott üldözőjétől a Fradi

2018.09.16. 18:33

Fotó: Czagány Balázs / MTI
A címvédő Vidi emlékezetes mérkőzésen kikapott, így az előnyét Honvéd-veréssel növelő FTC az egyedüli veretlen együttes az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban.
Százkét percig gyűrte egymást szombaton az idénybeli első sikerét elkönyvelő Puskás Akadémia és az Európa-liga csoportkörét nyitó csütörtöki meccsére készülő MOL Vidi FC Felcsúton. A hosszúra nyúlt mérkőzésbe a pályán két értékesített mellett egy utolsó pillanatban kihagyott tizenegyes, három gól és egy súlyosnak tűnő sérülés fért bele – az eszméletét vesztő, agyrázkódást szenvedő Kovácsik Ádám ápolása miatt állt annyit a játék a második félidőben, hogy indokolt legyen a ráadás.
Küzdelmes, feszült hangulatú párharcot vívott tehát a 2-1-es sikerének köszönhetően az új szezon első győzelmét ünneplő Puskás és a veretlenségét ezzel elveszítő Vidi, a küzdelem azonban nem ért véget a lefújással: miután a fehérváriak vezetőgólját még a 24. minutumban büntetőből szerző Marko Scepovic a lefújást megelőzően hibázott 11 méterről, elszabadultak az indulatok. Anel Hadzic szólalkozott össze a felcsúti kispadon helyet foglalókkal, hamar tömegjelenet alakult ki: az incidens hevében még Benczés Miklós, a Puskás Akadémia vezetőedzője is a földre került. A vita az öltözőfolyosón folytatódott.
Mire a kispestiek átmeneti otthonában, az MTK-stadionban egymásnak feszült volna a játéknap előtt egypontnyi hátránnyal második Budapest Honvéd és a listavezető FTC, minden eredmény ismert volt: először nyert az élvonalban az újonc Kisvárda, illetve magabiztosan verte ellenfelét a Paks és a Mezőkövesd is. A Hidegkutiban mégsem az előzményekkel, inkább egymással voltak elfoglalva a riválisok, a Honvéd szpíkere alig győzte figyelmeztetni a gyakran egymást pocskondiázó szurkolótáborokat. A kispesti drukkerek külön készültek az FTC-be nyáron átigazoló korábbi közönségkedvencre, Davide Lanzafaméra, akinek minden labdaérintését füttyszó kísérte, a szurkolók ráadásul több ezer olyan játékpénzzel készültek, melyet az olasz arcképével, a hátoldalon pedig neki címzett üzenettel láttak el. Miután lecserélték a csatárt, egy magáról megfeledkező Honvéd-drukkert a biztonságiaknak kellett kivezetni.
A forduló rangadója egyébként hamar eldőlt, Ivan Petrajk a 16. percben megszerezte a győztes gólt. Meglepőt húzott Szerhij Rebrov, amikor alig egy óra után védőre cserélte Varga Rolandot, a célfutball azonban eredménnyel párosult: a Ferencváros a hajrában állta a szórványos Honvéd-rohamokat, ezzel pontosan négyre duzzasztotta fórját a legyőzött Budapest Honvéd előtt.
A bajnokság a 9. körrel a Magyar Kupa országos főtáblájának jövő hétvégén sorra kerülő fordulója miatt két hét múlva folytatódik.

Veszélyes taktika volt

Az FTC-hez júliusban csatlakozó Sigér Dávid a mezőny egyik legjobbja volt a Honvéd ellen, gólpassza mellett is többször jó megoldást választva járult hozzá csapata sikeréhez. A gyors gól után mintha megelégedtek volna az egygólos előnnyel. A futballban bármikor benne lehet egy hiba, ezért veszélyes játékot játszottunk. Sikerült kihúznunk 1-0-al, de egygólos előnnyel máskor nem szabadna megelégednünk. Akkor sem adhatjuk át ennyire a kezdeményezést az ellenfélnek, ha korán előnybe kerülünk, ez mégiscsak a Ferencváros. A második játékrészben gólra törőbben játszott a Honvéd. Rengeteget kellett futnunk akkor, hogy kapott gól nélkül tudjuk lehozni a meccset, legtöbbször valóban a mi térfelünkön zajlott a játék. Nagyobb helyzet nélkül átvészeltük ezt a szakaszt, a hazaiaknak egy-két beadást sikerült csak a kapunkra juttatni, de a védőink szorosan fogták a csatárokat, akik így nem tudták úgy megütni, megfejelni a labdát, hogy erő legyen benne. A válogatott mérkőzések miatti szünetben bizonyára jobban megismerkedtek az új edzővel, Szerhij Rebrovval. Egyre jobban kezdi megérteni a csapat, hogy mit szeretne játszani velünk a vezetőedző. Precíz, markáns trénerről van szó, akinek határozott elképzelése van a játékról, mindezt időbe telik átvenni. A Ferencváros jó képességű játékosokból áll, biztos vagyok benne, hogy ez előbb-utóbb sikerülni fog, hétről hétre egyre jobban állunk. - H. Sz.

A 8. forduló eredményei

Újpest–Debrecen 1-0 Szusza Ferenc Stadion, 2595 néző. Játékvezető: Farkas Á. Gólszerző: Nagy D. (22.) Puskás Akadémia–MOL Vidi FC 2-1 Felcsút, 1728 néző. Jv.: Szőts Gólszerzők: Knezevic (39., büntetőből), De Jesús (85.), illetve M. Scepovic (24., büntetőből) Mezőkövesd–DVTK 4-2 Mezőkövesd, 2500 néző. Jv.: Berke Gólszerzők: Szeles (7.), Cseri (9.), Vajda (11., 81.), illetve Tajti (52.), Makrai (68.) Paks–MTK Budapest 3-0 Paks, 864 néző. Jv.: Iványi Gólszerzők: Hahn (31.), Kecskés (73.), Simon (94.) Kisvárda–Haladás 4-1 Kisvárda, 2000 néző. Jv: Németh Á. Gólszerzők: Ilic (18., 69.), Horváth Z. (29.), Misic (57.), illetve Priskin (66.) Budapest Honvéd–FTC 0-1 Új Hidegkuti Nándor Stadion, 4500 néző. Jv.: Erdős Gólszerző: Petrjak (16.) Az állás 1. FTC 8 6 2 - 18- 6 20 pont 2. Honvéd 8 5 1 2 12- 6 16 3. MTK Budapest 8 4 1 3 11-13 13 4. Mezőkövesd 7 3 2 2 11- 7 11 5. Paks 8 2 4 2 10- 9 10 6. Újpest 7 2 4 1 6- 6 10 7. Debrecen 8 2 4 2 9-10 10 8. MOL Vidi FC 6 2 3 1 12- 6 9 9. Kisvárda 8 2 2 4 7-14 8 10. DVTK 8 1 3 4 7-14 6 11. Puskás Akadémia 8 1 2 5 9-14 5 12. Haladás 8 1 2 5 10-17 5 A 3. fordulóból a MOL Vidi FC–Mezőkövesd, valamint a 6. fordulóból a MOL Vidi FC–Újpest mérkőzést elhalasztották.

Frissítve: 2018.09.16. 19:00

Hamilton győzött Szingapúrban

2018.09.16. 16:48

Fotó: MANAN VATSYAYANA / AFP
A címvédő és négyszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Szingapúri Nagydíjat, ezzel a sikerrel pedig újabb lépést tett pályafutása ötödik vb-győzelme felé.
A 33 éves Hamiltonnak ez volt az idei hetedik, és pályafutása 69. futamgyőzelme, az összetettben pedig 40 pontra növelte előnyét legfőbb riválisával, a Szingapúrban harmadikként célba ért, szintén négyszeres világbajnok Sebastian Vettellel, a Ferrari német versenyzőjével szemben. A villanyfényes szingapúri GP-n Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája lett a második. A rajtot Hamilton, a mellőle startoló Verstappen, valamint a harmadik helyről induló Vettel is jól kapta el, miközben a két Force India-pilóta, Sergio Pérez és Esteban Ocon összeakadt egymással, utóbbi pedig a falnak csapódott. A versenybíróság ezért a pályára küldte a biztonsági autót, de Vettel még ezt megelőzően meg tudta előzni Verstappent. A negyedik körben engedte útjára a mezőnyt a biztonsági autó, a dobogós helyeken sorrendben Hamilton, Vettel és Verstappen száguldott. Vettel a 15. körben kiállt kerékcserére, egy körrel később Hamilton is így tett, a 18. körben pedig Verstappen is megkapta a friss abroncsokat, ráadásul sikerült visszatérnie a versenybe Vettel elé. Féltávnál Hamilton öt másodperccel vezetett Verstappen előtt, a harmadik pozícióban pedig Vettel száguldott, nagyjából nyolc másodperccel lemaradva Hamiltontól. Verstappen a 38. körben utolérte Hamiltont, miután a brit jelentősen lelassult a lekörözések közben. A holland versenyző egy alkalmas pillanatban megpróbálkozott az előzéssel, de nem járt sikerrel. Tíz körrel a leintés előtt Hamilton előnye négy másodperc volt Verstappennel szemben, míg a holland pilótát több mint 11 másodperccel követte Vettel a harmadik helyen. A hajrában már nem történt változás, Hamilton magabiztos sikert aratott és közelebb került pályafutása ötödik vb-címének megszerzéséhez. A vb két hét múlva Szocsiban, az Orosz Nagydíjjal folytatódik.
Végeredmény, Szingapúri Nagydíj, Szingapúr (61 kör, 308,706 km, a pontszerzők):   1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:51:11.611 óra 2. Max Verstappen (holland, Red Bull) 8.961 másodperc hátrány 3. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 39.945 mp h. 4. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 51.930 mp h. 5. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 53.001 mp h. 6. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 53.982 mp h. 7. Fernando Alonso (spanyol, McLaren) 1:23.011 perc h. 8. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Renault) 1 kör h. 9. Charles Leclerc (monacói, Sauber) 1 kör h. 10. Nico Hülkenberg (német, Renault) 1 kör h. pole pozíció: Hamilton A vb-pontversenyek állása 15 futam után (még 6 van hátra):   pilóták:  1. Hamilton 281 pont 2. Vettel 241 3. Räikkönen 174 4. Bottas 171 5. Verstappen 148 6. Ricciardo 126 7. Hülkenberg 53 8. Alonso 50 9. Kevin Magnussen (dán, Haas) 49 10. Sergio Perez (mexikói, Force India) 46 11. Esteban Ocon (francia, Force India) 45 12. Sainz 38 13. Pierre Gasly (francia, Toro Rosso) 28 14. Romain Grosjean (francia, Haas) 27 15. Leclerc 15 16. Stoffel Vandoorne (belga, McLaren) 8 17. Lance Stroll (kanadai, Williams) 6 18. Marcus Ericsson (svéd, Sauber) 6 19. Brendon Hartley (új-zélandi, Toro Rosso) 2 20. Szergej Szirotkin (orosz, Williams) 1 csapatok: 1. Mercedes 452 pont 2. Ferrari 415 3. Red Bull 274 4. Renault 91 5. Haas 76 6. McLaren 58 7. Force India 32 8. Toro Rosso 30 9. Sauber 21 10. Williams 7
Frissítve: 2018.09.16. 16:54

Aranyérmes a férfi póló válogatott a Világkupán

2018.09.16. 16:22
Illusztráció
Fotó: KIRILL KUDRYAVTSEV / AFP
A magyar válogatott nyerte a Berlinben rendezett férfi vízilabda világkupát: Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese a vasárnapi döntőben 10-4-re győzte le Ausztrália csapatát.
A magyar válogatott - amely a szombati elődöntőben az olimpiai- és Európa-bajnok Szerbia ellen nyert - kiválóan védekezett, Kardos Gergő a kapuban magabiztos teljesítményt nyújtott, elől pedig a négygólos Manhercz Krisztián volt a legeredményesebb. A magyar válogatott 1999 után diadalmaskodott újra a világkupában. Döntő: Magyarország-Ausztrália 10-4 (2-1, 2-1, 4-0, 2-2)  gólszerzők: Manhercz 4, Zalánki, Bátori, Pásztor 2-2, illetve Kayes, Power, Younger, Ford 1-1 Elsősorban védekezésben kezdett jól a magyar csapat, különösképpen a kapuban Kardos Gergő kapta el a fonalat, a fiatal hálóőr hátrányban háromszor is hárított. Ennek ellenére az ausztrálok szereztek vezetést fórból, a magyarok azonban Manhercz Krisztián ötméteresével, valamint Zalánki Gergő szép lövésével fordítottak. A második felvonásban is Kardos védései adtak erőt a magyaroknak, akik ezúttal is Zalánki, valamint Manhercz révén voltak eredményesek, s kétgólos előnnyel fordultak a nagyszünetben. Érdekesség, hogy az első két negyedben Kardos 12 lövésből tízet hárított, míg a túloldalon Joel Dennerlynek csak kilenc próbálkozás találta el a kapuját, igaz, abból négy gól született. A harmadik negyedet rögtön egy kivédekezett hátránnyal, majd egy Manhercz-bomagóllal kezdte a magyar válogatott. Egy kontra után Jansik Szilárd harcolt ki ötméterest, amit újra Manhercz értékesített. Újabb ausztrál hibát követően emberelőnybe került a magyar csapat, Märcz Tamás időt kért, a figurát pedig Bátori egy gyönyörű lövéssel fejezte be, ideje korán lezárva ezzel az összecsapást. A zárófelvonásban már teljesen felszabadultan játszhatott a magyar válogatott, amely végül 10-4-re diadalmaskodott. további eredmények: a 7. helyért: Japán - Dél-afrikai Köztársaság 21-9 (4-1, 9-2, 4-3, 4-3) az 5. helyért: Horvátország-Egyesült Államok 10-7 (1-0, 4-1, 3-2, 2-4) a 3. helyért: Szerbia-Németország 15-9 (6-2, 3-2, 3-2, 3-3)
Frissítve: 2018.09.16. 17:35