labdarúgás;Dárdai Pál;

2018-09-16 20:35:35

Dárdai kifakadt: szabadrúgás járt volna nekünk, nem tizenegyes nekik

Nagyon feszülten nyilatkozott Dárdai Pál, a Hertha BSC magyar vezetőedzője, miután csapata szombaton 2-2-es döntetlenre végzett a Wolfsburg otthonában a német labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában.

„Nekem is van játékvezetői vizsgám, ismerem a szabályokat, a videózás után nem tizenegyes járt volna a hazaiaknak, hanem szabadrúgás nekünk, mivel a védőnk a labdát akarta elfejelni, amiben az ellenfél szabálytalanul akadályozta – mondta indulatosan a korábbi magyar szövetségi kapitány a lefújás után. – Így nincs értelme a videóbírónak, ha utána nem a pályán történtek szerint döntenek.”

A 87. percben 1-0-ás berlini vezetésnél vendégek védője Arne Maier és a wolfsburgi Maximilian Arnold ugrottak fel a labdáért, a hazai játékos elesett, a játékvezető szabadrúgást ítélt. Miután a fülére szóltak, tizenegyesre változtatta az ítéletet, amit a hazaiak Junus Malli révén értékesítettek (1-1). A 91. percben Ondrej Duda szabadrúgásgóljával (a játékos a felugró sorfal alatt laposan lőtte a hálóba a labdát) ismét vezetett a Hertha BSC, de a hazaiak egy perccel később Ahmed Mehmedi kavarodás után lőtt góljával egyenlítettek.

Az első két bajnokin három gólt szerző Szalai Ádám ezúttal nem talált be a kapuba, csapata, a Hoffenheim pedig 2-1-re kikapott a Düsseldorf vendégeként. A Bajnokok Ligájában is szereplő Szalaiékra erőltetett menet vár, a következő három hétben hét tétmeccsen kell pályára lépniük.

Gulácsi Péter bravúrjaira is szüksége volt az RB Leipzignek a Hannoverrel szemben elért 3-2-es győzelemhez. A válogatott kapus három nagy védést is bemutatott a találkozón, az utolsót a hosszabbítás utolsó másodperceiben, amikor a léc alól ütötte ki a kapujára fejelt labdát.

A Freiburg új szerzeményét, a magyar válogatott Sallai Rolandot benevezték a mérkőzésre, de nem lépett pályára a Stuttgart ellen vasárnap 3-3-ra végződött összecsapáson.