A már hazai szinten is több mint 400 ezer rajongót magáénak tudható e-sport újabb mérföldkövéhez érkezik, ugyanis a FIFA videojáték új szériájának, a 19 megjelenésével szinte egy időben rendezik meg hazánkban az első hivatalos versenyt az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, ahol két 60 négyzetméteres kivetítőn lesznek láthatóak a mérkőzések.
Egyébiránt a kék-fehér klub volt az első, amely Magyarországon e-sport szakosztályt alapított meg. Azóta egyre több élvonalbeli egyesületnél (az MTK Budapest mellett a Ferencváros, a DVTK, a DVSC, a Puskás Akadémia, a Budapest Honvéd és az Újpest rendelkezik e-sport szakággal, de a hírek szerint a Haladás és a Videoton is dolgozik szakosztálya megalapításán) létesült ilyen.
„Elsőként az MTK Budapest lépett ezen a területen, a hazai e-sport látványos bővülése pedig már rövid távon azt eredményezheti, hogy az NB I-es klubok szinte mindegyike rendelkezni fog e-sport szakosztállyal”– mondta el Szegő Péter, a klub e-sport osztályának vezetője, aki azt szeretné, ha mihamarabb reális cél lenne, hogy például egy MTK Budapest-Ferencváros FIFA-meccset is élőben közvetíthessenek.
„Médiapartnerekre van szükségünk, hogy az ilyen rangadókat meg tudjuk jeleníteni. Meg kell találni a módját, hogy látványosan meg tudjuk ezt mutatni az embereknek, olyanoknak is, akik az adott játékot nem játsszák, de MTK- vagy Fradi-drukkerek. Azt szoktam mondani viccesen, nézhetitek a meccseiteket, de ha megnéztek egy profi e-sport közvetítését, akkor egy sűrű és tömény adrenalinbombát kapnak, míg egy valódi labdarúgó meccs esetében ez nem biztos.”
A szerdai sajtóeseményen jelen volt az MTK Budapest két FIFA-versenyzője is Nagy Dávid és Majorosi Krisztián személyében. Majorosi, aki egyben végzős egyetemi hallgató, napi 6-7 órát tölt gyakorlással, ugyanakkor fontosnak tartja, hogy rendszeresen aktívan sportoljon, hiszen másképp nem lenne képes ennyit időt végig koncentrálni. „Külföldön mindenkinek van már trénere, aki elemzi a versenyző teljesítményét és versenyekre is elkíséri, Magyarországon még nem jutottunk el idáig” – mondta.
A FIFA játékon belül belül több játékmód is elérhető, az Ultimate Team – a versenyzők FIFA-pontokért vehetnek csomagokat, amelyek révén jobb játékosokhoz jutnak – pedig rendkívül költségesnek mondható, így aki itt komoly sikereket akar elérni, annak nagy támogatóháttérre van szüksége. „Az egyik legjobb játékos, aki Angliában él, ő most 1 millió FIFA-pontot vett, ami kb. 2 millió forint. Akik a legmagasabb szinten vannak, azok nemzetközi versenyeken megkeresik ezt az összeget, de hogy ide eljussunk, komoly támogatásra lenne szükségünk” – magyarázta Majorosi, aki arról is szót ejtett, hazánkban miért lehet ennyire népszerű a FIFA játékkonzol. „Futballnemzet vagyunk, meg lehet kicsit csúnyán hangzik, de a magyar emberek nem találják meg az örömüket a rendes fociban, és szerintem ez egy helyettesítés” – zárta szavait.