kézilabda;

2018-09-29 15:15:00

Kézilabda BL: a Vardar következik

Újabb kemény ütközet vár a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatára a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában: Ljubomir Vranjes csapata a 2017-es kiírás győztesét, a Vardar Szkopjét fogadja (szombat 17:30, Tv: Sport1).

A rivális májusban a kölni négyes döntőben a negyedik helyen végzett, kerete a nyáron alaposan kicserélődött: heten távoztak a klubtól és ugyanennyien érkeztek. Elhagyta a klubot többek között Sterbik Árpád, a kapus jelenleg éppen a veszprémieket erősíti. Viszont Szegedről érkezett Szkopjébe a szlovén irányító Stas Skube és az orosz balátlövő Szergej Gorbok. Bár a Vardar költségvetése csökkent az előző szezonhoz képest, az eredményein ez nem látszik, a BL-ben legyőzte a címvédő Montpellier-t és a svéd Kristianstadot, a SEHA Liga alapszakaszában is megnyerte eddigi négy meccsét.

"Jó együttes a Vardar, hatalmas önbizalommal érkezik Veszprémbe - mondta a veszprémi klub honlapján Vranjes. - Szeretnénk folytatni a hazai győzelmek sorát a Bajnokok Ligájában, ezért mindent meg fogunk tenni. Ha fegyelmezetten koncentrálunk a dolgunkra, úgy gondolom, jó esélyünk van nyerni."

A veszprémiek a Kielce elleni győzelemmel kezdtek a BL-ben, majd kikaptak Barcelonában. A Vardartól az európai kupaporondon még nem szenvedtek vereséget (öt győzelem, egy döntetlen a magyarok mérlege).

A bajnoki címvédő Mol-Pick Szeged az ukrán Motor Zaporizzsja otthonába látogat vasárnap (17 óra, Tv: Sport TV). A szegediek két győzelemmel rajtoltak, az előző körben a BL ezüstérmesét, a Nantes-ot győzték le, az európai szövetség honlapján a második félidőben nyolc gólt szerzett Bodó Richárd lett a játéknap legjobbja.

A szegediek tétmeccsen eddig kétszer találkoztak ellenfelükkel a 2014/15-ös szezonban, mindkétszer győztek, idén nyáron viszont felkészülési meccsen kikaptak tőle.