Fucsovicsék kikaptak Pekingben

A magyar játékos az első fordulóban búcsúzott a brit Kyle Edmund oldalán.

Fucsovics Márton párosban búcsúzott a 4 658 510 dollár (1,3 milliárd forint) összdíjazású pekingi keménypályás tenisztornán.

Az MTI összefoglalója szerint a világranglistán egyéniben 45. magyar játékos kedden a párosok első fordulójában, a nyolcaddöntőben a brit Kyle Edmund oldalán két játszmában kapott ki a Rohan Bopanna, Edouard Roger-Vasselin duótól.

Fucsovics hétfőn egyesben az olasz Andreas Seppi ellen győzött az első mérkőzésén: mindkét teniszező sokat hibázott, hullámzó volt a játék, a fontos helyzetekből azonban rendre Fucsovics jött ki jól. Így hiába veszítette el az első szettben egyszer, a másodikban pedig kétszer is adogatójátékát, a találkozót két játszmában, 1 óra 40 perc alatt megnyerte.

Fucsovics a nyolcaddöntőben a nyolcadik helyen kiemelt olasz Marco Cecchinatóval vagy a szabadkártyás ciprusi Markosz Bagdatisszal találkozik.

Eredmény:

férfiak (4 658 510 dollár), páros, nyolcaddöntő:

Rohan Bopanna, Edouard Roger-Vasselin (indiai, francia)–Fucsovics Márton, Kyle Edmund (magyar, brit) 6:2, 7:6 (7-5)