úszás;Hosszú Katinka;

2018-10-04 20:47:00

Hosszú Katinka túl a négyszázon

Hosszú Katinka két aranyérmet nyert a budapesti rövidpályás úszó Világkupa-verseny csütörtöki nyitó napján.

A háromszoros olimpiai bajnok klasszis megszerezte pályafutása 400. és 401. érmét a Vk-viadalokon. Hosszú 100 méter vegyesen nagy riválisát, a svéd Sarah Sjöströmöt előzte meg fantasztikus hajrával az utolsó huszonöt méteren.

A 200 méter pillangó fináléjában négy magyar volt érdekelt, Hosszú mellett Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka és Szilágyi Liliána vette fel a harcot a riválisokkal. Az első két hossz után Jakabos állt a legjobban a magyarok közül, 150 méternél vette át Hosszú a vezetést, amit már ki sem engedett a kezéből. Jakabos az ötödik, Kapás a hatodik, Szilágyi a hetedik helyen végzett.

Több hazai érem nem született az első napon, Cseh László 100 méter pillangón teljesítette a maga elé tűzött célt, bejutott az esti döntőbe, ahol ötödikként ért célba, a győzelmet a szám háromszoros világbajnoka, a dél-afrikai Chad De Clos nyerte meg.

Az utolsó döntő után rendezték a hírességek futamát, amelyben ismert magyar sportolók – a crossfit-világbajnokságon ezüstérmes Horváth Laura, a tornász olimpiai- és világbajnok Berki Krisztián, a rövidpályás gyorskorcsolyában olimpiai aranyérmes Liu Shaolin Sándor, a 110 méteres gátfutás világbajnoki bronzérmese, Baji Balázs, a világbajnoki harmadik szabadfogású birkózó, Veréb István, a világbajnoki ezüstérmes párbajtőröző Somfai Péter és a 42-szeres válogatott labdarúgó, Torghelle Sándor – mérték össze a tudásukat az egyenlítői-guineai Eric Moussambával, aki az Angolna becenevet kapta a 2000-es sydneyi olimpián, ahol a 100 méter gyors előfutamában alig bírta leúszni a távot.

A mezőnyre ezúttal két hossz, azaz ötven méter várt, a leggyorsabb Baji lett, alig megelőzve Torghellét. A futballistának úszás közben leesett a szemüvege, amit a szájában tartva ért be a célba, Moussamba ötödik lett.