2018.10.08. 09:20
Illusztráció
Fotó: Facebook/Fucsovics Márton
Fucsovics Márton bejutott a legjobb 32 közé a 9,22 millió dollár (2,6 milliárd forint) összdíjazású sanghaji keménypályás tenisztornán - írta az MTI.
A világranglistán 42. helyezett magyar játékos a bosnyák Damir Dzumhurt győzte le hétfőn két szettben, 1 óra 15 perc alatt. Az első játszmában 2:1-es vezetésénél vette el a rangsorban 39. ellenfele adogatását, a másodikban pedig 5:4-es állásnál.
"Új verseny, más körülmények, más labda, gyorsabb pálya, mindig nehéz egy nap alatt átállni, ráadásul Dzumhur egy kellemetlen, mindig nagy harcos, stabil ellenfél, de ma fejben és játékban is fölé tudtam kerekedni. Örülök a mai teljesítményemnek"

- írta Facebook-oldalán Fucsovics, aki a múlt héten negyeddöntős volt a pekingi viadalon.

Fucsovics a következő fordulóban a német Peter Gojowczykkal csap majd össze, akit májusban, pályafutása első ATP-tornagyőzelmekor legyőzött a genfi döntőben - jelenleg a 68. helyen áll.
"Holnap már második forduló Gojowczyk ellen, akinek ez a pálya nagyon fekszik, mert gyorsan és laposan játszik és ezen a borításon nagyon megcsúsznak az ilyen ütések. Nehéz mérkőzés lesz, a maihoz hasonló összeszedett játékra lesz szükségem."

Eredmény (a viadal honlapjáról): 1. forduló (a 32 közé jutásért):  Fucsovics-Dzumhur (bosnyák) 6:3, 6:4

Előrébb a ranglistán

Fucsovics Márton három helyet javítva egy héttel ezelőtti pozícióján a 42. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. A hétfőn kiadott rangsor alapján az élcsoportban nincs változás, továbbra is a spanyol Rafael Nadal vezet a svájci Roger Federer és a szerb Novak Djokovic előtt. Fucsovics a múlt héten negyeddöntőig jutott Pekingben.
Balázs Attila 14 helyet visszacsúszva a 202.

Férfi tenisz-világranglista

Az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés 1. ( 1.) Rafael Nadal (spanyol) 8260 pont 2. ( 2.) Roger Federer (svájci) 6900 3. ( 3.) Novak Djokovic (szerb) 6445 4. ( 4.) Juan Martin Del Potro (argentin) 6130 5. ( 5.) Alexander Zverev (német) 4755 6. ( 6.) Marin Cilic (horvát) 4535 7. ( 7.) Dominic Thiem (osztrák) 3825 8. ( 9.) Kevin Anderson (dél-afrikai) 3640 9. ( 8.) Grigor Dimitrov (bolgár) 3620 10. (10.) John Isner (amerikai) 3380 11. (11.) David Goffin (belga) 2865 12. (12.) Nisikori Kej (japán) 2730 13. (13.) Fabio Fognini (olasz) 2315 14. (16.) Kyle Edmund (brit) 1990 15. (15.) Sztefanosz Cicipasz (görög) 1987 ...42. (45.) Fucsovics Márton 1092 ...202. (188.) Balázs Attila 277
Frissítve: 2018.10.08. 13:47

Botladozó nagycsapatok – kikapott a Real és a Bayern is

2018.10.07. 20:35

Fotó: ANDER GILLENEA / AFP
Több sztárklub is váratlan vereséget szenvedett hazája labdarúgó-bajnokságában a hétvégén. A BL-ben kedden, Moszkvában is pont nélkül maradó Real Madrid a spanyol pontvadászat nyolcadik fordulójában a 95. percben kapott góllal szenvedett 1-0-ás vereséget a Deportivo Alaves otthonában, így a fővárosiak egymás után a negyedik tétmeccsükön nem szereztek gólt. Legutóbb szeptember 22-én győztek.
A Bayern München válságáról írnak a német és a külföldi lapok, miután a német bajnokság elmúlt öt évi győztese a hetedik körben otthon kapott ki 3-0-ra a Borussia Mönchengladbachtól, s már csak ötödik a tabellán. Legutóbbi négy tétmérkőzésén nem nyert Niko Kovac vezetőedző csapata. „Az ellenfelünk minden helyzetét kihasználta, mi nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel, ettől függetlenül természetesen nem szabad otthon 3-0-ra kikapni – mondta Mats Hummels, a müncheniek csapatkapitánya. – Hullámvölgybe kerültünk, ami bárkivel előfordulhat. Az előző bajnoki szezont is botladozva kezdtük, a végén mégis az élen végeztünk.”
A magyar érdekeltségű csapatok közül a Gulácsi Péterrel a kapuban pályára lépő RB Leipzignek volt oka egyedül a felhőtlen örömre. A lipcseiek a félidőben 4-0-ra vezettek az újonc Nürnberg ellen – ennyi gólt még sosem szereztek 45 perc alatt a legmagasabb osztályban -, végül pedig 6-0-ra győztek ami szintén klubrekord.
A Hoffenheim hazai pályán kapott ki 2-1-re az Eintracht Frankfurttól, Szalai Ádám végig pályán volt a vendéglátók együttesében. A magyar támadó az első két fordulóban három gólt szerzett, szeptember 1. óta azonban nem talált a kapuba. Csapatának sem megy jobban, a Hoffenheim egymásután a harmadik hazai meccsét veszítette el.
A Fraiburg Sallai Rolanddal a pályán gól nélküli döntetlent játszott otthon a Bayer Leverkusennel, és nem született találat a Hertha BSC mainzi vendégjátékán sem. A berliniek trénere Dárdai Pál.
labdarúgás

A Chelsea után az MTK-tól is kikapott a Vidi

2018.10.07. 20:06

Fotó: Czagány Balázs / MTI
Kettészakadt a mezőny a labdarúgó NB I hétvégi fordulója után: a kieséstől fenyegetett csapatok kikaptak, így egyre nagyobb a lemaradásuk a középmezőnyhöz képest.
Szombaton kora délután a Budapest Honvéd és a DVTK is azzal a nem titkolt szándékkal állt ki a játéknapot nyitó mérkőzésre, hogy javítson az utóbbi hetek gyengébb eredményein. Kezdetben a párharcot megelőző öt (!) meccsen gólképtelen, ám ezzel együtt is második helyen álló Honvéd volt kezdeményezőbb a(z akkor még) négy kör óta nyeretlen, utolsó előtti Diósgyőr ellen, ám a játékosok nemigen tették próbára a kapusokat: ha meg is célozták a kaput, általában nem találták el azt. Végül a térfélcserét követően is domináns kispestiek negatív szériája szakadt meg, 517 gólképtelen perc után ugyanis a nemzeti tizenegy keretébe is beválogatott saját nevelésű középpályás, Holender Filip betalált, egyúttal beállította a végeredményt is.
„Nehéz mérkőzés volt, de a Honvéd egy jó csapat, tudtuk, hogy nem lesz egyszerű. Annak ellenére, hogy többségében a mi térfelünkön zajlott a játék, megvoltak a lehetőségeink, ám megint csak nem tudtunk betalálni. Ebből a mérkőzésből legalább egy döntetlent ki kellett volna hoznunk” – értékelt a Népszavának a borsodiak kapuját védő Antal Botond.
Győzelmével a Honvéd megszilárdította pozícióját, a 10 hét alatt csupán egyszer nyerő DVTK viszont továbbra is kiesést jelentő helyen áll. Adódik a kérdés: mi a baj az utóbbi években rendre a bennmaradásért küzdő Diósgyőrnél?
„Nehéz erre válaszolni, hiszen ha tudnánk, biztosan a pályán is minden másképpen alakulna – folytatta a lapunknak nyilatkozó Antal Botond. – Most jön egy válogatott szünet, ami remélhetőleg segíteni fogja azt, hogy jobban összerakjuk a dolgokat. Bár eddig is így volt, mindenkinek maximálisan bele kell tenni a magát a munkába, bátrabban, nagyobb önbizalommal kell játszanunk. Bízom benne, hogy a szünet után megindulunk felfelé.”
Ebben reménykedhetnek a mezőny negyedénél, hiszen a Puskás Akadémia, a Kisvárda és a sereghajtó Haladás is kikapott szombaton, így kettészakadni látszik a felső- és alsóház. A Szombathelyi Haladás szurkolói nehezen viselik azt, hogy csapatuk egyre közelebb kerül a másodosztályhoz, a játékosokat – a szezon során nem először – a drukkerek molinója várta a csapatbusznál. „Mi egy 100 éves klubot képviselünk. Vezetők, játékosok, és ti?” – írták a drapériára.
A lényeget tekintve a tabella másik végén alig változott a helyzet: a Honvéd két pontot faragott a hátrányából, miután a Debrecen döntetlent ért el a Marcel Heister kiállítása miatt nagyjából egy órát emberhátrányban játszó éllovas, a Ferencváros otthonában. A dobogó harmadik fokára az MTK Budapest kapaszkodott fel, miután a játéknap zárásaként vasárnap este 3-0-ra legyőzte a csütörtökön még a Chelsea vendégeként az Európa-ligában 1-0-s vereséget szenvedő címvédő MOL Vidi FC-t.
Az OTP Bank Liga a válogatottak szereplése után, október 20-án folytatódik majd.

A 10. forduló eredményei

Budapest Honvéd–DVTK 1-0 Bp., Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2069 néző. Jv.: Szőts Gólszerző: Holender (67.) Újpest–Puskás Akadémia 2-0 Bp., Szusza Ferenc Stadion, 1800 néző. Jv.: Erdős Gólszerzők: Nwobodo (52.), Novothny (73.) Mezőkövesd–Haladás 2-0 Mezőkövesd, 2168 néző. Jv: Andó-Szabó Gólszerzők: Molnár (7.), Koszta (92. - 11-esből) Paks–Kisvárda 4-1 Paks, 800 néző. Jv: Radványi Gólszerzők: Hahn (15.), Remili (18.), Gévay (42., 92.), illetve Horváth Z. (30.) FTC-Debrecen 2-2 Bp., Groupama Aréna, 8911 néző. Jv.: Iványi Gólszerzők: Lanzafame (48., 82.), illetve Takács T. (20.), Szécsi (74.) Kiállítva: Heister (32., FTC) MOL Vidi FC-MTK Budapest 0-3 Felcsút, Pancho Aréna, 1220 néző. Jv.: Kassai Gólszerzők: Gera D. (22.), Kanta (35.), Bognár I. (71.) Az állás 1. FTC 10 7 3 0 21:8 24 2. Honvéd 10 6 1 3 13:7 19 3. MTK Budapest 10 5 2 3 16:15 17 4. Paks 10 4 4 2 16:11 16 5. MOL Vidi FC 9 4 3 2 16:10 15 6. Mezőkövesd 10 4 3 3 16:12 15 7. Debrecen 10 3 5 2 14:13 14 8. Újpest 9 3 4 2 8:7 13 9. Puskás Akadémia 10 2 2 6 10:16 8 10. Kisvárda 10 2 2 6 9:21 8 11. DVTK 10 1 3 6 7:16 6 12. Haladás 10 1 2 7 11:21 5