2018.10.08 09:20
Illusztráció
Fotó: Facebook/Fucsovics Márton
Fucsovics Márton bejutott a legjobb 32 közé a 9,22 millió dollár (2,6 milliárd forint) összdíjazású sanghaji keménypályás tenisztornán - írta az MTI.
A világranglistán 42. helyezett magyar játékos a bosnyák Damir Dzumhurt győzte le hétfőn két szettben, 1 óra 15 perc alatt. Az első játszmában 2:1-es vezetésénél vette el a rangsorban 39. ellenfele adogatását, a másodikban pedig 5:4-es állásnál.
"Új verseny, más körülmények, más labda, gyorsabb pálya, mindig nehéz egy nap alatt átállni, ráadásul Dzumhur egy kellemetlen, mindig nagy harcos, stabil ellenfél, de ma fejben és játékban is fölé tudtam kerekedni. Örülök a mai teljesítményemnek"
- írta Facebook-oldalán Fucsovics, aki a múlt héten negyeddöntős volt a pekingi viadalon.
Fucsovics a következő fordulóban a német Peter Gojowczykkal csap majd össze, akit májusban, pályafutása első ATP-tornagyőzelmekor legyőzött a genfi döntőben - jelenleg a 68. helyen áll.
"Holnap már második forduló Gojowczyk ellen, akinek ez a pálya nagyon fekszik, mert gyorsan és laposan játszik és ezen a borításon nagyon megcsúsznak az ilyen ütések. Nehéz mérkőzés lesz, a maihoz hasonló összeszedett játékra lesz szükségem."
Eredmény (a viadal honlapjáról): 1. forduló (a 32 közé jutásért):  Fucsovics-Dzumhur (bosnyák) 6:3, 6:4

Előrébb a ranglistán

Fucsovics Márton három helyet javítva egy héttel ezelőtti pozícióján a 42. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. A hétfőn kiadott rangsor alapján az élcsoportban nincs változás, továbbra is a spanyol Rafael Nadal vezet a svájci Roger Federer és a szerb Novak Djokovic előtt. Fucsovics a múlt héten negyeddöntőig jutott Pekingben.
Balázs Attila 14 helyet visszacsúszva a 202.

Férfi tenisz-világranglista

Az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés 1. ( 1.) Rafael Nadal (spanyol) 8260 pont 2. ( 2.) Roger Federer (svájci) 6900 3. ( 3.) Novak Djokovic (szerb) 6445 4. ( 4.) Juan Martin Del Potro (argentin) 6130 5. ( 5.) Alexander Zverev (német) 4755 6. ( 6.) Marin Cilic (horvát) 4535 7. ( 7.) Dominic Thiem (osztrák) 3825 8. ( 9.) Kevin Anderson (dél-afrikai) 3640 9. ( 8.) Grigor Dimitrov (bolgár) 3620 10. (10.) John Isner (amerikai) 3380 11. (11.) David Goffin (belga) 2865 12. (12.) Nisikori Kej (japán) 2730 13. (13.) Fabio Fognini (olasz) 2315 14. (16.) Kyle Edmund (brit) 1990 15. (15.) Sztefanosz Cicipasz (görög) 1987 ...42. (45.) Fucsovics Márton 1092 ...202. (188.) Balázs Attila 277
Frissítve: 2018.10.08 13:47

Asztalitenisz-vb: két magyar jutott a 64 közé női egyesben

2019.04.23 19:01

Fotó: MTI/ Koszticsák Szilárd
Egyesben csak Madarász Dóra és Pergel Szandra jutott be a legjobb hatvannégy közé a budapesti asztalitenisz-világbajnokságon.
Pergel (62. a világranglistán) a francia Pauline Chesslin (111.) ellen nyert 4-0-ra. Következő ellenfele a japán Kato Miju (18.). Madarász (70.) a görög Aikaterini Toliut (127.) búcsúztatta szintén 4-0-lal, rá a csapatban négyszeres Európa-bajnok holland színekben induló Li Jie vár a folytatásban. Póta Georgina, Bálint Bernadett, Hartbrich Leonie és Fehér Orsolya az első körben kiestek.
Nincsenek versenyben az egyéni küzdelmekben a magyar férfiak sem, mindannyiuk számára a nyitó forduló jelentette a végállomást: kiesett Szudi Ádám, Lakatos Tamás, Ecseki Nándor és Majoros Bence is. Utóbbi szoros csatában szenvedett 4-3-as vereséget, a döntő szettet 11-9-re nyerte meg cseh riválisa. Mindegyik hazai játékos előrébb rangsorolt ellenféltől kapott ki.
Párosban jobban szerepeltek a vendéglátók: a nők versenyében Póta a svéd Matilda Ekholmmal, Madarász pedig Pergellel bejutott a második fordulóba. A férfiaknál az Ecseki, Szudi duó is elérte a második kört.
A Szudi, Pergel vegyespáros két fordulót is sikerrel teljesített, a nyolc közé jutásért azonban óriási bravúrra lenne szükség: a szerda délelőtti programban a címvédő japán Josimura Maharu és Isikava Kaszumi vár a magyarokra.

Babos a feladott selejtező után a második fordulóba jutott Isztambulban

2019.04.23 15:55

Babos Tímea bejutott a legjobb 16 közé a 250 ezer dollár (71 millió forint) összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztornán.
A magyar játékos hétfőn, a selejtező második fordulójában feladta mérkőzését, de szerencsés vesztesként felkerült a főtáblára, és kedden két szettben, 1 óra 43 perces meccsen legyőzte a szerb Ivana Jorovicot.
A 25 éves Babos – aki párosban első kiemelt a francia Kristina Mladenovic oldalán – a nyolcaddöntőben a görög Maria Szakkari és az orosz Veronika Kugyermetova összecsapásának győztesével találkozik.

Eredmény: egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):

Babos Tímea-Ivana Jorovic (szerb) 6:4, 6:4

Frissítve: 2019.04.23 15:56