ifjúsági olimpia;

2018-10-09 17:15:00

Három magyar arany az ifjúsági olimpián

A cselgáncsozó Özbas Szofi, az úszó Berecz Blanka és Milák Kristóf is az első helyen végzett az ifjúsági olimpián Buenos Airesben.

Továbbra is szenzációsan szerepelnek a magyarok a Buenos Airesben zajló ifjúsági olimpián. A második versenynapon folytatták az érmek gyűjtését. Milák Kristóf már másodszor állhatott fel a dobogó tetejére. Az érdi sportoló a 400 m gyors után ugyanebben a számban, 200 méteren is mindenkit maga mögé utasított. Abban sem volt eltérés, hogy ezúttal is az utolsó 50-en, fantasztikus hajrával lett első a 18 éves versenyző.

Berecz Blanka döntőjénél nem kellett sokat izgulni, a 16 éves versenyző kétséget sem hagyott afelől, hogy ki lesz az első. Nagy fölénnyel, több mint egy testhossz előnnyel csapott elsőként a célba.

„A délelőtti előfutamban a riválisok láthatóan kiúszták magukat, Blanka viszont miután a második futamban következett, tudta, hogy milyen időre van szüksége, így lehetett valamelyest tartalékolni - mondta az utanpotlassport.hu-nak Turi György, Berecz edzője. - Ezért éreztem, hogy a döntőre sok lehet benne, erős időt is írtam fel neki, s bár ő nem kezdett elég bátran, gyönyörű úszással nyerte meg a futamot, s ezért minden dicséretet megérdemel. Eddig gyakorlatilag ahol elindult, mindenhol a legfényesebb érmet szerezte meg. Tavaly az EYOF-on 200 m pillangón, a junior Eb-n két évvel fiatalabbként a 4x200 m gyorsváltóval, aztán az idén a helsinki korosztályos Európa-bajnokságon megint csak 200 m pillangón és a 4x200 méteres gyorsváltó tagjaként, és most pedig az ifjúsági olimpián. A mi sportágunkban ezt hívják Grand Slamnek.”

Kitett magáért a cselgáncsozó Özbas Szofi is. A 17. születésnapját jövő pénteken ünneplő ceglédi tehetség a 63 kg-osok súlycsoportjában versenyzett. Özbas iponnal úgy nyert a fináléban, hogy a földre szorította ellenfelét, a tunéziai Mariem Hlifit, aki nem tudott kiszabadulni a szorításból, és kopogással jelezte, feladja a csatát.

A magyar küldöttség két nap alatt öt aranyérmet szerzett az argentin fővárosban. A III. ifjúsági olimpián 20 sportágban 79 magyar sportoló áll rajthoz. A magyar színeket 16 atléta, 2 birkózó, 1 breaktáncos, 2 dzsúdós, 4 kajak-kenus, 1 karatés, 4 kerékpáros, 4 kosárlabdázó (leánycsapat), 1 lovas, 2 öttusázó, 1 sportlövő, 18 strandkézilabdázó (fiú és leánycsapat), 2 strandröplabdázó (fiú), 2 súlyemelő, 2 tollaslabdázó, 2 tornász, 2 triatlonos, 1 ökölvívó, 8 úszó és 4 vívó képviseli az eseményen. A 15-18 év közötti fiatalok 32 sportágban, 286 versenyszám összesen 1250 érméért versenyeznek egymással.