ifjúsági olimpia;

2018-10-10 16:14:02

Már hét aranynál járnak a magyarok az ifjúsági olimpián

Elképesztően alakul a Buenos Aires-i ifjúsági olimpia, ugyanis szerdára virradóra újabb három magyar sportoló nyakába akasztottak érmet.

Elsőként az úszó Késely Ajna aranyérmet nyert 800 méter gyorson. A 17 éves versenyző 8:27.60 perces idővel csapott célba, közel öt másodpercet vert nagy korosztályos riválisára, az argentin Delfina Pignatiellóra, akitől tavaly a junior világbajnokságon még kikapott ebben a számban.

Kisvártatva Milák Kristóf ezüstérmet szerzett 100 méter pillangón. A 18 éves úszó 51,50 másodperccel idei legjobb idejét érte el, azonban a 16 esztendős orosz Andrej Minakov 51,12-es egyéni csúccsal megelőzte őt. Milák vasárnap 400 méter gyorson, hétfőn pedig 200-on győzött.

Késelyhez hasonlóan a kardozó Pusztai Liza is győzni tudott, a 17 éves vívó a fináléban magabiztos, 15-9-s győzelmet aratott a mexikói Natalia Botello Cervantes felett.

„Nagyon jól ismertük az ellenfelet, sok csata volt már kettőjük között. Hihetetlenül nagy dolgot vitt végig: úgy öregedett ki a kadétok közül, hogy Európai-, világ- és olimpiai bajnok. Párját ritkító eredménysor” – nyilatkozta Pusztai edzője, Bódy Benjámin az utanpotlassport.hu-nak.

A magyar küldöttség három versenynap után 7 arannyal-, valamint 1-1 ezüsttel és bronzzal az éremtábla második helyén áll az oroszok (13, 2, 1) mögött.

A magyarok közül a díjlovagló Jármy Vince is ezüstérmes lett kedden, de az Európa-válogatott tagjaként a vegyes csapatversenyben elért helyezését nem számolják be az éremtáblázatba. A jövő csütörtökig tartó viadalon 20 sportágban 79 magyar fiatal állt, illetve áll rajthoz. Az ifjúsági olimpián a 15-18 éves korosztályból több mint 4000 sportoló vesz részt.