Győzelmet értek a látványos gólok az NB I-ben

2018.10.21. 17:37
A kispesti Cirino De Oliveira (j) és Kanta József, az MTK játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójában játszott MTK Budap
Fotó: Illyés Tibor / MTI
Növelhette volna előnyét az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság élén az FTC, amely viszont pont nélkül maradt Felcsúton: a hazaiak játékosa saját térfeléről talált be Dibusz Dénes kapujába.
Habár a korábban elmaradt mérkőzését november 21-én pótló MOL Vidi FC könnyedén nyert Szombathelyen, így tapad az élmezőnyre, a 11. forduló szombat délutáni eredménysora mégis jobbára a szombat este pályára lépő listavezető kedvére alakult, ugyanis a játéknap előtt öt ponttal lemaradva második Budapest Honvéd és a harmadik helyezett MTK Budapest megosztozott a pontokon a felek 191. alkalommal lejátszott bajnoki rangadóján. Batik Bence góljával sokáig vezetett a Bozsik-stadion megújulása miatt a hazai mérkőzéseit is az Új Hidegkuti Nándor Stadionban játszó, a 90 plusz három perc során több gólhelyzetet elpuskázó Honvéd, Bognár István azonban egalizált, miután a hajrában kihasználta a kispesti védelem megingását.
„Nagyon csalódott vagyok – értékelt a lefújás után a Népszavának nyilatkozó Batik, aki csapattársával, Holender Filippel ütközött Bognár találata előtt. – Nem érzem úgy, hogy én hibáztam volna, szóltam Filipnek, hogy az enyém a labda, ő viszont rám csúszott, így nem tudtam elrúgni a labdát, szerencsétlen szituáció volt. Megvoltak a lehetőségeink, pontot, pontokat fogunk veszíteni a jövőben is, ha nem javul a helyzetkihasználásunk.”
A Vidi által legyőzött, szezonbéli egyetlen győzelmét még augusztusban elérő, sereghajtó Haladás vesszőfutása vagy akár a szombathelyiekével szinte megegyező eredménysort produkáló, ezúttal házigazdaként az Újpesttől 1-0-ról 2-1-re kikapó Diósgyőr gyengélkedése mellett a délutáni párharcok közül említésre méltó a Paks debreceni vendégjátéka is. Egyrészt, mert a DVSC edzője, Herczeg András és a tolnaiakat felkészítő Csertői Aurél is 11-11 magyar labdarúgót jelölt a kezdőcsapatába, másrészt a 2-1-es végeredményt a ráadásban kialakító Bódi Ádám miatt: a Debrecen középpályása egy balról elvégzett szögletből csavart a hosszú sarokba. Ekkor úgy tűnt, meg is van a forduló gólja.
A tabella élén álló FTC felcsúti mérkőzése aztán minden tekintetben felülírta a várakozásokat, a Ferencváros 22 veretlenül megvívott meccs után, március óta először „nullázott” a bajnokságban Puskás Akadémia ellen. A hazaiak győztes gólját Hegedűs János a saját térfeléről, nagyjából 60 méterről ívelte a lövés pillanatában a tizenhatosnál álló Dibusz kapujába.
Az éllovas vereségével nyílt maradt a pontverseny, sőt, a címvédő Vidi ugyebár novemberben pótolja az elmaradt mérkőzését. Addig persze még minden hétre jut egy forduló: a következőt szombaton és vasárnap játsszák le.

Legalább nem lépett meg a Honvéd

Az MTK Budapest középpályása, Bognár István a legutóbbi három bajnoki mérkőzésén háromszor volt eredményes. Egy pontot szerzett vagy kettőt veszített az MTK? Mindkét állítás igaz. A meccs előtt nem írtuk volna alá a döntetlent, de összességében igazságos eredmény született. Meg kell becsülnünk ezt az eredményt, hiszen egyik közvetlen riválisunk, a második helyezett ellen szereztünk pontot. A pontszerzéshez újabb fontos góllal járult hozzá. Az utóbbi hetekben szerencsére megtaláltam a góllövő cipőmet, jól érzem magam. A kupameccsünkkel együtt sorozatban a negyedik meccsen szereztem gólt, bízom benne, hogy így tudom folytatni. Azért nem vagyok maradéktalanul elégedett, hiszen a szombati találat csupán egy pontot ért. Újoncként a bajnokság harmadánál is a dobogó közelében vannak. Mennyire várakozáson felüli teljesítmény ez? Nem tartom várakozáson felülinek a szereplésünket. Jól kezdtük a bajnokságot, majd sajnos volt egy hárommeccses nyeretlenségi szériánk, amikor olyan meccseket nem sikerült megnyernünk, melyeknek papíron esélyesei voltunk, most mégis a dobogó közelében vagyunk. A szombaton szerzett egy pont arra jó, hogy a Honvédnak nem sikerült ellépni tőlünk. H. Sz.

A 11. forduló eredményei

Haladás–MOL Vidi FC 0-2 Szombathely, 3317 néző. Jv.: Berke Gólszerzők: M. Scepovic (61.), Pátkai (69.) MTK Budapest–Budapest Honvéd 1-1 Új Hidegkuti Nándor Stadion, 3314 néző. Jv.: Pintér Gólszerzők: Bognár I. (84.), illetve Batik (36.) DVTK–Újpest 1-2 Miskolc, 3940 néző. Jv.: Bognár Gólszerzők: Márkvárt (58.), illetve Beridze (75., 89.) Kisvárda–Mezőkövesd 1-2 Kisvárda, 1910 néző. Jv.: Iványi Gólszerzők: Vári (13.), illetve Molnár G. (66., 79.) Debrecen–Paks 2-1 Debrecen, 2719 néző. Jv: Karakó Gólszerzők: Pávkovics (23.), Bódi (93.), illetve Simon A. (75.) Puskás Akadémia–FTC 1-0 Felcsút, 3838 néző. Jv.: Solymosi Gólszerző: Hegedűs J. (20.) Az állás 1. FTC 11 7 3 1 21-9 24 pont 2. Honvéd 11 6 2 3 14-8 20 3. MOL Vidi FC 10 5 3 2 18-10 18 4. Mezőkövesd 11 5 3 3 18-13 18 5. MTK Budapest 11 5 3 3 17-16 18 6. Debrecen 11 4 5 2 16-14 17 7. Paks 11 4 4 3 17-13 16 8. Újpest 10 4 4 2 10-8 16 9. Puskás Akadémia 11 3 2 6 11-16 11 10. Kisvárda 11 2 2 7 10-23 8 11. DVTK 11 1 3 7 8-18 6 12. Haladás 11 1 2 8 11-23 5

Messi hetekig nem játszhat

2018.10.21. 09:55

Fotó: LLUIS GENE / AFP
Lionel Messi három hétig nem léphet pályára az FC Barcelona labdarúgócsapatában, mert a jobb karjában eltört egy csont.
Az argentin csatár szombaton gólt szerzett és gólpasszt adott a Sevilla ellen 4-2-re megnyert bajnoki mérkőzésen, de már az első félidőben le kellett cserélni, mert a 16. percben ráesett a karjára. A klub honlapján megjelent közlemény szerint az orvosi vizsgálatok megerősítették, hogy Messi jobb karjában eltört egy csont, ezért körülbelül három hétig nem léphet pályára. Ki kell hagynia az Internazionale elleni hazai és idegenbeli Bajnokok Ligája-meccset, a Real Madrid, a Rayo Vallecano és a Real Betis elleni bajnokit, valamint a CD Leone

Elképesztő góllal törte meg a Ferencváros veretlenségét a Puskás Akadémia (videó)

2018.10.21. 08:49
Fotó: Népszava
A Puskás Akadémia - Hegedűs János hatvanméteres szabadrúgásgóljával - 1-0-ra legyőzte a listavezető, eddig veretlen Ferencvárost szombaton, a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának zárómérkőzésén.
Az FTC legutóbb március 3-án a Diósgyőr vendégeként kapott ki a bajnokságban. OTP Bank Liga, 11. forduló: Puskás Akadémia FC - Ferencvárosi TC 1-0 (1-0) Felcsút, 3838 néző, v.: Solymosi gólszerző: Hegedűs J. (20.) PAFC:  Danilovic - Osváth, Szolnoki, Hegedűs J., Poór, Balogh B. - Varga J., Mioc, Urblík (Zsidai, 94.) - Radó (Vlasko, 73.), Arabuli (Heris, 89.)       FTC:  Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Leandro, Koch - Sigér, Spirovski (Rodriguez, 74.) - Varga R., Bőle (Finnbogason, a szünetben), Petrjak - Böde A listavezető fővárosi gárda kezdte lendületesebben a találkozót, ám az első negyedórában a Puskás előbb Benedikt Mioc ziccerénél, majd Bacsana Arabuli kapufán csattanó lövésénél jóval közelebb állt a gólhoz. A Ferencváros a 19. percben Böde Dániel keresztlécre fejelt labdájánál járt közel a vezetés megszerzéséhez. Hogy aztán egy perc múlva egy egészen elképesztő góllal mégis a hazaiak kerüljenek előnybe: a középhátvéd Hegedűs János a kezdőkörből, de még a saját térfeléről végzett el egy szabadrúgást, amelyet egyből kapura rúgott, s a labda a kapujából kimozdult Dibusz Dénes felett a hálóba vágódott.
A kapott gól után a vendégcsapat fokozta a nyomást, miközben a 34. percben Balogh Balázs közeli lövésénél kapusa bravúros védésére volt szükség, hogy ne kerüljön kétgólos hátrányba. A fordulást követően is a Ferencváros támadott többet, a 64. percben Böde másodszor is a keresztlécre fejelt. A Puskás megszállta kapuja előterét, masszív védekezésből igyekezett kontratámadásokat vezetni. A vendégek elkeseredetten küzdöttek az egyenlítésért, de vagy rosszul céloztak, vagy Branislav Danilovic védett. Ezzel az FTC elveszítette veretlenségét, míg a felcsútiak történetük során másodszor győzték le a fővárosi zöld-fehéreket.

Az OTP Bank Liga 11. fordulójának eredményei:

Kisvárda Master Good-Mezőkövesd Zsóry FC 1-2 Szombathelyi Haladás-MOL Vidi FC 0-2 MTK Budapest-Budapest Honvéd 1-1 Diósgyőri VTK-Újpest FC 1-2 Debreceni VSC-Paksi FC 2-1 Puskás Akadémia FC-Ferencváros 1-0 A tabella: 1. Ferencváros 11 7 3 1 21-9 24 pont 2. Budapest Honvéd 11 6 2 3 14-8 20 3. MOL Vidi FC 10 5 3 2 18-10 18 4. Mezőkövesd Zsóry FC 11 5 3 3 18-13 18 5. MTK Budapest 11 5 3 3 17-16 18 6. Debreceni VSC 11 4 5 2 16-14 17 7. Paksi FC 11 4 4 3 17-13 16 8. Újpest FC 10 4 4 2 10-8 16 9. Puskás Akadémia 11 3 2 6 11-16 11 10. Kisvárda Master Good 11 2 2 7 10-23 8 11. Diósgyőri VTK 11 1 3 7 8-18 6 12. Szombathelyi Haladás 11 1 2 8 11-23 5       A 6. fordulóból a MOL Vidi FC-Újpest FC mérkőzést a székesfehérváriak Bajnokok Ligája-selejtezői miatt november 21-re halasztották.