kézilabda;férfi kézilabda;

2018-10-21 20:26:05

Megőrizte veretlenségét a Szeged

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának veretlen sorozata a Telekom Veszprém elleni bajnoki rangadón sem szakadt meg, a Tisza-partiak 32-27-re nyertek riválisuk vendégeként vasárnap.

Új seprű, jól seper, tartja a mondás. A veszprémiekre ez csak a Bajnokok Ligájában igaz, a BL-ben a címvédő Montpellier elleni idegenbeli sikerrel mutatkozott be David Davis vezetőedző. A bajnokságban ezzel szemben a spanyol szakemberrel olyasmit élt át a klub, ami 16 éve nem történt meg vele Magyarországon: kikapott egy olyan együttestől (Tatabánya), amely nem a Szeged.

A szegediek ezzel szemben az NB I-ben és a Bajnokok Ligájában is minden meccsüket megnyerték, regnáló bajnokként, nagy önbizalommal érkeztek Veszprémbe. Ötezer néző előtt ünnepség előzte meg a találkozót, visszavonultatták Gulyás István hetes számú mezét.

Bár a Szeged szerzett vezetést, a veszprémiek kapták el jobban a fonalat, a 6. percben már 4-1-re vezettek. A vendégek a 18. percben egyenlítettek először (8-8) a magas hőfokú találkozón, a játékrész azonban 14-13-as hazai előnnyel ért véget.

A szünet a szegedieknek tett jót, a 34. percben ismét ők vezettek (15-16), és ettől kezdve egyszer sem került előnybe a Veszprém. Marin Sego a szegedi kapuban a lövések több mint harminc százalékát hatástalanította, ziccerek védésével keserítette el a házigazda játékosait és szurkolóit. A 42. percben 23-19-re vezettek a vendégek. Bár a hazaiak csökkenteni tudták a különbséget, egyenlíteni nem volt esélyük, és végül 32-27-re kikaptak.