birkózás;

2018-10-24 20:04:27

Barka Emese nagy csata után a bronzért birkózhat

Barka Emese lehet a magyar válogatott első érmese a budapesti Papp László Sportarénában zajló birkózó-világbajnokságon. Az 58 kilogrammos súlycsoportban induló kétszeres vb-bronzérmes, Európa Játékok-győztes 28 éves magyar versenyző szerdán francia, lengyel és dél-koreai ellenfelet győzött le, amíg eljutott az elődöntőig. A négy között a kétszeres Európa-bajnok bolgár Biljana Dudova már túl erős ellenfélnek bizonyult.

Dudova földre vitellel szerzett 2-0-ás előnyt majd szabálytalan fogásért kapott Barka büntetőpontot, a második felvonásban a bolgár eldobta Barkát, így már 5-0 volt az állás. A magyar versenyző nem adta fel, mögé kerüléssel két perccel a vége előtt feljött 5-2-re, de Dudova ügyesen védekezett, a végén Barka megint szabálytalankodott, így 6-2 lett a vége. A hazai birkózó csütörtökön a vigaszág legjobbjával csatázik a harmadik helyért.

Sastin Marianna (62 kg) volt a másik magyar, akitől dobogós helyezést lehetett remélni, bár a szakvezetők óvatosan fogalmaztak az esélyeiről. A 2013-ban szintén Budapesten világbajnokságot nyert 35 éves sportolónak idén februárban gyermeke született, három hónappal később megnyerte a magyar bajnokságot. A sportág egyetlen magyar női világbajnoka venezuelai ellenfelét magabiztosan legyőzte, de a nyolcaddöntőben több intése miatt kikapott a japán  Kavai Jukakótól.

Köteles Alexandra (50 kg) és Dénes Mercédesz (53 kg) első meccsén veszített, de a vigaszágon mindketten folytathatják, ha legyőzőik csütörtökön eljutnak a fináléig. Szmolka Nikoletta (72 kg) a vigaszágon vállsérüléssel bajlódva kikapott török ellenfelétől és kiesett.

Németh Zsanettnek (76 kg) a keddi elődöntőben beszakadt a térdszalagja, ezért az orvosok nem engedték szőnyegre lépni a szerdai bronzmeccsen, így ő ötödikként zárt.