labdarúgás;Bajnokok Ligája;

2018-10-24 21:09:53

Bajnokok Ligája: Szinte továbbjutott a Juventus

Matematikailag még nem, gyakorlatilag már továbbjutott a Manchester Unitedet kedd este idegenben 1-0-ra legyőző olasz bajnok a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportköréből.

Szerda estig két találkozó fejeződött be a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. Az eddig pont nélkül álló PSV Eindhoven és Tottenham összecsapásán az volt a tét, melyik együttesnek marad elvi esélye a hat-hat ponttal álló Barcelona, Internazionale duó utolérésére a B csoportban, a 2-2-es döntetlen egyik együttesnek sem segített sokat.

Ugyanez volt a tét a Bruges és Monaco találkozóján az A jelű négyesben, itt a Dortmund és az Atlético Madrid teljesített eddig száz százalékosan. Az eredmény itt is döntetlen lett, az 1-1-gyel mindkét csapatnak csupán matematikai esélye maradt az első két hely megszerzésére.

A keddi játéknap rangadóján a Manchester United fogadta a Juventust. A találkozó a nagy tét mellett Cristiano Ronaldo miatt volt különösen érdekes, a portugál klasszis a mérkőzés előtt elmondta, mindig különleges érzés számára, korábbi klubja ellen pályára lépni. Ronaldo gólt nem szerzett – távoli bombáját bravúrral hárította De Gea -, csapata azonban három ponttal távozott, Dybala nevéhez fűződik a meccs egyetlen gólja.

Huszonhárom moszkvai szurkoló sérült meg Rómában, a drukkerek az egyik metróállomáson ugráltak a lefelé tartó mozgólépcsőn, ami a nagy terheléstől hirtelen felgyorsult, a drukkerek pedig egymásra estek. A stadionban nem történt semmi rendkívüli esemény, az AS Roma magabiztosan érvényesítette a papírformát, és 3-0-ra legyőzte a CSZKA Moszkvát.

Egyetlen góllal nyert a spanyol fővárosban a Real Madrid a Plzen ellen, a címvédő sikere azonban nem forgott veszélyben. A madridiak Benzema és Marcelo találataival 2-0-ra vezettek, fölényben játszottak, a csehek a 78. percben Hrosovsky révén csökkentették a különbséget.

A Manchester City a vártnál nagyobb különbséggel, 3-0-ra múlta felül idegenben a Sahtar Donecket. A legtöbb találat a Szalai Ádámot is foglalkoztató Hoffenheim és a Lyon találkozóján született, a végeredmény 3-3 lett, a magyar támadót a 60. percben cserélték le, a helyére beálló brazil Joelinton egyenlített a 92. percben.

„Nagyon jó meccset játszottunk, ha jobban használjuk ki a helyzeteinket, akkor a következő fordulóban képesek leszünk nyerni Lyonban” – mondta Julian Nagelsmann, a Hoffenheim vezetőedzője.