birkózás;birkózó vb;

2018-10-28 17:31:12

Birkózó Vb: Lőrincz Tamás ezüstérmes

Lőrincz Tamás nagy küzdelem végén elveszítette a finálét, így ezüstérmet nyert a budapesti birkózó-világbajnokság zárónapján a kötöttfogásúak 77 kilogrammos kategóriájában.

A 31 éves, háromszoros Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes magyar versenyző 3-1-re kapott ki az orosz Alekszandr Csekirkintől. Lőrincz Tamás az idei vb negyedik magyar dobogósa, korábban Bácsi Péter világbajnoki címet szerzett, Korpási Bálint ezüst-, Barka Emese pedig bronzérmet nyert.

A ceglédi születésű, idei évtől a Budapest Honvédban sportoló kötöttfogású a harmadik vb-érmét szerezte, 2014-ben Taskentben a 66 kilogrammosok között végzett harmadikként, míg a tavalyi párizsi vb-n - éppen Csekirkin utólagos kizárása után - a második lett 75 kilóban.