tenisz;világranglista;Babos Tímea;Fucsovics Márton;

2018-11-05 11:21:29

Fucsovics karriercsúccsal 38-dik a világranglistán

Fucsovics Márton négy helyet javítva, egyben karriercsúcsot elérve a 38. helyen áll a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, amelynek élén Novak Djokovic leváltotta Rafael Nadalt - írta az MTI.

A férfi versenyeket szervező ATP honlapja szerint a nyíregyházi játékos eddigi legjobbja a 40. hely volt, annak ellenére előrébb tudott lépni, hogy a párizsi versenyt - és egyben a szezont - sérülés miatt idő előtt be kellett fejeznie.

A legjobb 200-ban még egy magyar, Balázs Attila található, ő egy helyet előrelépve a 189. helyen áll.

A szerbek legjobbja, Djokovic pályafutása során negyedszer tér vissza az első helyre, legutóbb éppen két éve, 2016 október végén vezette a rangsort. Az orosz Marat Szafin (2000) óta ő az első, aki az év közbeni top 20-on kívüli helyezés után vissza tudott kapaszkodni az éllovas pozícióba. Az esztendő elején könyökműtéten átesett, 31 éves Djokovic májusban még a 22. volt az ATP világranglistáján.

Barty négy helyet javított

Az évzáró tornán győztes Ashleigh Barty négy helyet javítva feljött a 15. pozícióba a női teniszezők világranglistáján. Babos Tímea egyesben változatlanul a 61., párosban pedig továbbra is harmadik a rangsorban.

Az ausztrál Barty a 2,2 millió dollár (636 millió forint) összdíjazású Bajnokok Tornáján, a kínai Csuhajban, a hazai közönség előtt szereplő Vang Csiangot verte a vasárnapi döntőben.