Hollywoodi sikersztori lenne a Ferencváros legyőzése

2018.11.07 10:30
Horváth Ferenc nagy fába vágta a fejszéjét, mégis hiszi, hogy csapata jobban teljesít majd
Fotó: MTI/ Czeglédi Zsolt
Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság utolsó helyén álló Szombathelyi Haladás trénere, Horváth Ferenc még nem döntötte el, hogy visszaállítja-e a kapuba Király Gábort.
Az idényt a másodosztályba kieső Balmazújváros trénereként kezdő Horváth szeptember 27-én váltotta Michal Hippet a már akkor is sereghajtóként álló Haladás kispadján, a vasiak pozíciója viszont azóta sem változott: legutóbbi öt bajnokiján kikapott a gárda, amely ebben az időszakban egyetlen gólt szerzett. Szombathelyi szempontból nem ígérkezik könnyűnek a 14. forduló szombati, FTC elleni hazai mérkőzése sem.
Az edzőváltás érzékelhetően felrázta a csapatot, de az eredmények továbbra is elmaradnak. Köszönöm szépen, hogy így látja, én is úgy érzem, hogy az utóbbi hetekben már egy másfajta Haladás játszik, mint amelyik elkezdte a bajnokságot. Ez sajnos az eredményekben még valóban nem mutatkozott meg, igaz, a következő időszakban jönnek azok az ellenfelek, melyeket a Haladásnak meg kell verni. Természetesen nem a Fradira gondoltam, sokkal inkább a Puskás Akadémiára vagy a Diósgyőrre.
Ha a legutóbbi három fordulót nézzük, a Vidi ellen 0-0-nál ziccert hibáztak, a Honvéd ellen gól nélküli állásnál kihagytak egy tizenegyest, szombaton pedig komoly kapushiba után dőlt el végérvényesen a meccs az Újpest javára. A helyzetek megvoltak. A tavalyi bajnokság élmezőnyébe tartozó együttesekkel játszottunk, egy ilyen sorozat egy jobb formában lévő csapatnak is kihívást jelentene, ettől függetlenül tény, hogy mindannyiszor pont nélkül maradtunk. A mai modern futballban nagyon fontos az első gól szerepe, a mi játékunkban különösen az lenne, de a lehetőségeinket rendre elpuskáztuk. Ha egyszer végre mi szereznénk vezetést, az jelentősen megkönnyítené a dolgunkat.
A játékosait a bajnoki szezonkezdet óta csupán egyszer érte sikerélmény – az edzések mellett milyen egyéb programokkal tudja oldani a hangulatot? A játékosok sajnos hozzászoktak, hogy sorozatban jönnek a pofonok, ezért pszichésen nagyon alulról indultunk, amikor átvettem a csapat irányítását. Több csapatépítő programon túl vagyunk már, de az igazi gyógyszer a mi helyzetünkben egy győzelem lenne. A legnagyobb sikert a Ferencváros legyőzése jelentené, az olyan lenne, mint egy hollywoodi sikersztori. Pontosan tudjuk, hogy egy nagyon jó Ferencvárossal fogunk játszani, de az a győzelem olyan lendületet adna a csapatnak, amely több fordulón keresztül kitartana.
Ha az eredménytelenség nem volna elég, az utóbbi hetekben még több figyelem irányult a Haladásra a Király-ügy kapcsán, miután kitette a kezdőcsapatból a 42 éves kapust. A Király-dolgot nem mondanám ügynek, máshol is elő szokott fordulni egy gyengélkedő csapat életében, hogy lecserélik a kapust. Korábban is elmondtam, a döntésem nem azt jelenti, hogy Király Gábor soha többé nem véd már a Haladásban.
Nincs könnyű helyzetben, hiszen a Király helyett kezdő Rózsa Dániel szombati potyagólja után ismét felerősödtek a válogatottsági rekordert kereső hangok. Valóban nem egyszerű a helyzet, de valahogy ezt is meg fogjuk oldani, bízom benne, hogy jól fogunk dönteni.
Vagyis még nem döntötte el, melyikük kezd az FTC ellen? Még gondolkodom ezen.
Hetek óta semmilyen helyzetből nem találnak a kapuba, a Ferencváros eddigi egyetlen vereségét pedig éppen egy 60 méterről kapura rúgott szabadrúgás okozta Felcsúton. A héten gyakorolják a távoli szabadrúgásokat is? Mi még nagyobb szenzációt szeretnénk, ezért 70-ről gyakoroljuk a szabadrúgásokat.
Aktív labdarúgóként két évet futballozott a Ferencvárosban, sosem titkolta, sokat jelent önnek a fővárosi klub. A jelenlegi csapatának oly fontos Haladás–FTC előtt félretehető ez a kötődés? Sosem tagadtam, hogy szeretem a Ferencvárost, de ugyanez elmondható a Vidiről is, ez a két klub volt a legfontosabb az életemben. Ugyanakkor az edzősködés és a játékos-pályafutásom két külön történet, egészen más feladat trénerként felkészíteni egy csapatot, különösen igaz ez a Haladás jelenlegi helyzetére. Most egyetlen dolgot látok: egy borzasztóan nehéz feladatot, amit meg kell oldanunk.
Az utolsó helyen álló csapat irányítását vállalta el, amellyel minden igyekezet ellenére eddig ötből ötször veszített. Nem bánta meg, hogy belevágott a szombathelyi feladatba? Ha most igennel felelnék, akkor nem tudnék a játékosok elé állni. Egyébként nem is érzem így. Komoly feladatot vállaltam el, s az utolsó pillanatig hinni fogok abban, hogy ez végül sikersztori lesz.

Nincs edzőkérdés Diósgyőrben

A Haladáshoz hasonlóan egyetlen győzelemmel, hat hete nyeretlenül áll a DVTK, amely a szombathelyieket egyetlen ponttal megelőzve a szintén kiesést jelentő 11. helyen áll. Fernando Fernández vezetőedző pozíciója ezzel együtt sincs veszélyben „Jelenleg nincs edzőkérdés, amennyiben lesz, erről tájékoztatjuk a szurkolókat – nyilatkozta Tajti József sportigazgató a boon.hu-nak. – Mindenki tudja, hogy ez a helyzet nem jó, minket bánt ez a legjobban, akik ennél a klubnál dolgozunk, legalább annyira, mint ahogy ez a fanatikus szurkolóinkat bántja. De én hiszek benne, hogy ez a tendencia véget ért, megfordul és jönnek majd az eredmények.”

Frissítve: 2018.11.07 10:30

Álomszerű kezdés után háromgólos vereség

2019.01.17 22:13

Fotó: MTI/ Illyés Tibor
A magyar férfi kézilabda-válogatott 33-30-ra kapott ki Svédországtól.
Utolsó játéknapjához érkezett a német–dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság csoportköre. A szerdai, Egyiptom elleni 30-30-as – továbbjutást érő – keserédes döntetlen már önmagában sem adott okot az örömre, azonban a mérkőzés után kiderült, Dzsamali Iman és Ancsin Gábor is olyan mértékben megsérült, hogy egyikük sem tudja vállalni a további küzdelmeket.
Előbbinek elszakadt a keresztszalagja, így ő még csütörtökön hazautazott, hogy a térdét mielőbb megműtsék. Ancsin pedig már a torna előtt is könyöksérüléssel bajlódott, a szakvezetés pedig úgy döntött, a 28 éves hórihorgas átlövő nem tud kellő mértékben a csapat segítségére lenni.
A Csoknyai István, Vladan Matic duó a helyükre a Ferencváros rutinos játékosát, Schuch Timuzsint – aki beállóban és védekezésben adhat pluszt –, illetve a Balatonfüred fiatal jobbátlövőjét, Máthé Dominiket hívta be. A bokasérüléssel bajlódó Balogh Zsoltot pedig a gyógyulását követően továbbra is visszavárják a társak.
A svédek elleni összecsapást biztatóan kezdte a magyar csapat, amely minimálisan többet pihenhetett az Egyiptom elleni döntetlent követően, ugyanis a svédek szerdai lapzártánk után győzték le Katart. Bodó Richárd találatára gyorsan jött a skandinávok válasza, majd Nagy László rontott lövését követően már az ellenfélnél volt az előny.
Ennek ellenére bátran, megilletődöttség nélkül kézilabdázott a magyar csapat, Székely Márton kapus bravúrjainak is köszönhetően pedig újfent a mieink kerültek előnybe. Máthé Dominik második találata után Lékai Máté vágott be egy ziccert, először alakult ki kétgólos különbség a mérkőzésen. (5-3) A 10. percben Bánhidi Bence góljával hárommal léptek meg a magyarok, majd négy minutummal később Máthé növelte négyre a különbséget. (9-5)
A magyarok fürgén, bátran védekeztek, s jól is állták a sarat, mígnem a svédek időt kértek. Az ellenfél emberelőnybe került, illetve Mikael Appelgren is elkezdett jól védeni a másik oldalon, így elkezdett fogyatkozni az előny. Lukas Nilsson 11-11-re módosította az állást, majd a mindössze 19 éves Máthé ötödik góljával kerültek előnybe a magyarok. Sipos kétperces kiállítása alatt remekeltek a svédek, akik Bodó sérülését kihasználva a vezetést is átvették. (14-13) Kisebb rövidzárlat, kétgólosra nőtt a skandináv előny, ám a magyarok rendezték soraikat, a svédek 16-15-re vezettek a félidőben.
A térfélcsere után Székely mutatott be pazar védéseket, Lékai pedig egalizált. Az elkövetkezendő percek kiegyenlített játékot hoztak, minden svéd gólra érkezett magyar válasz. A 40. perc múltával kettőre nőtt a különbség, a mieink részéről hiába jöttek a gólok, a svédek úgy mentek át a magyar falon, mint kés a vajon.
Az első félidőben látott betonvédekezés már a múlté volt, 26-24-es svéd vezetésnél ráadásul ember hátrányba kerültek a magyarok. A 45. percben hárommal húzott el az ellenfél, válaszul időt kért Csoknyai István. Székely bravúrjaival meccsben tartotta a magyarok, a 48. percben pedig Bánhidi egyre faragta a svéd fórt. (27-26)
Végletekig kiegyenlített végjátékéra volt kilátás, Nagy az 53. percben 29-29-re módosította az eredményt. Székely az 55. percben már 14. védését mutatta be, ám Ligetvári kiállításának is köszönhetően 31-29-re léptek el a svédek, innen pedig már nem volt visszaút, a skandinávok 33-30-ra győztek.
A svédek és a magyarok mellett Egyiptom jutott a középdöntőbe a C csoportból, míg a D jelű hatosból Dánia, Norvégia és Tunézia vár nemzeti tizenegyünkre.
kézilabda

Szalayék a 20. helyen zártak a perui Dakaron

2019.01.17 19:12
MTI Fotó: Illyés Tibor
Fotó: /
A Szalay Balázs, Bunkoczi László páros több mint 16 órás hátránnyal a huszadik helyen fejezte be a Peruban rendezett Dakar-ralit.
Az Opel Dakar Team kettőse az elmúlt tíz szakasz során 5600 kilométert teljesített a híres hírhedt perui dűnék között, amelyből 2956 km volt a mért szakaszok hossza. A szokásosnál rövidebb verseny volt, de az indulók egybehangzó véleménye szerint a legkeményebb azóta, hogy 2009-ben Afrikából Dél-Amerikába költözött a verseny.
„Megküzdöttünk ezért a célba érkezésért, s ezért a huszadik helyezésért, aminek nagyon örülök - olvashatóak Szalay Balázs szavai csapatának honlapján. – Noha voltunk már huszadikok, évről évre nehezebb a verseny, sűrűbb a mezőny, egyre több gyári autót adnak bérbe és egyre több a jó és rutinos versenyző. Nagyon szép eredmény a huszadik hely, megküzdöttünk érte, sok kitartás kellett, hogy elérjük. Csapatmunka volt: Bunkoczi Laci és a szervizes srácok nélkül nem ment volna” – tette hozzá. A páros ezzel beállította eddigi legjobb Dakar-eredményét: 2012-ben ugyancsak a 20. helyen végeztek.
Az autósoknál összetettben - pályafutása során harmadszor - Nasszer al-Attijah nyert. A 48 éves, a tereprali mellett sportlövészetben is jeleskedő, a 2012-es londoni olimpián skeetben bronzérmes, katari versenyző sikerével a Toyota gyár első Dakar-győzelmét ünnepelheti. A dobogóra Nani Roma és Sebastien Loeb állhatott még fel, hátrányuk 46 perc és 1 óra 54 perc volt.
A motorosoknál az utolsó szakaszon is első ausztrál Toby Price diadalmaskodott, közel tíz perccel megelőzve a címvédő, osztrák Matthias Walknert. Price második alkalommal nyerte meg a Dakart.