kézilabda;Veszprém férfi kézilabda;

2018-11-21 20:53:04

Pozitívan tekinthet a jövőbe a Veszprém

Pár tucatnyi hazai szurkolóval a lelátókon a kézilabdások szoros küzdelemben verték német ellenfelüket.

A Telekom Veszprém kézilabdacsapata idegenben 29-25-re győzött a német a Rhein-Neckar Löwen vendégeként a Bajnokok Ligája A-csoportjának 9. fordulójában. A mannheimi SAP Arénában korábban egyetlen csapat sem nyert még a mostani idényben a Bajnokok Ligájában, ám a 82 veszprémi szurkoló támogatásával sikerült behúznia a magyar csapatnak a meccset.

A mérkőzés első találatát a hazaiak szerezték, majd David Davis tanítványai átvették a vezetést, az első félidőben pedig végig a Telekom Veszprém volt előnyben. A felek közti legnagyobb különbség három találat volt, ugyanakkor a hajrában feljöttek a németek, így 13-14 állt az eredményjelzőn.

A fordulást követően ledolgozta hátrányát, s maga javára fordította az eredményt a Löwen, ám a magyar csapat gyorsan eszmélt, átvette a vezetést, s pillanatok alatt elhúzott három, majd később négy találattal.

Ugyan a hajrában a Löwen közelebb lopakodott, reális esély nem mutatkozott arra, hogy otthon tartsa a két pontot. A németek így zsinórban harmadik vereségüket szenvedték el: a BL-ben címvédő Montpellier hétvégén 31-26-ra győzött ellenük, majd hétfőn este a német pontvadászatban a bajnok Flensburg verte meg 27-20-ra a Löwent. Győzelmével a Veszprém pontszámban utolérte a Löwent.

A támadószekcióban Kentin Mahét illeti dicséret, ugyanis hat gólt lőtt, míg a kapus Mikler Roland a lövések közel felét hárította.