letartóztatás;Szikszó;kettősgyilkosság;

2018-11-22 15:03:33

Hiába hívta a rendőröket az idős pár, a gyilkos volt a gyorsabb

Hét év után letartóztatták a szikszói kettős emberölés egyik gyanúsítottját. Az idős áldozatok tudták, hogy veszélyben vannak, de már az sem segített rajtuk, hogy hívták a rendőrséget.

Hét év eltelte után csütörtökön a Miskolci Járásbíróság azt a férfit, akit egy 2011. áprilisában, Szikszón történt bűncselekmény ügyében nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, több emberen elkövetett emberöléssel gyanúsítanak. 

A bűncselekményt egy megtévesztő akció előzte meg: 2011. április 16-án egy ismeretlen, magát miskolci rendőrnek kiadó férfi hívta az áldozatokat vezetékes telefonjukon, és közölte, hogy idegen személyek bemásztak a kertjükbe. Tájékoztatása szerint a kollégák 10-15 percen belül a helyszínre mennek, az álrendőr ezért kérte, hogy hagyják nyitva a kaput.

Az idős házaspárnak gyanússá vált a telefonhívás, és a 112-es segélyhívón bejelentették azt – az ügyeletes tiszt kérte, hogy zárkózzanak be, és ne engedjenek be idegeneket, küld a helyszínre rendőröket. A pár rémülten látta, hogy tényleg ismeretlenek csengetnek ajtójukon, és ismételten hívták az ügyeletet. Ezután érkeztek meg a rendőrök, akik az említett idegeneket nem látták, és a bejelentőkkel sem találkoztak. A házaspár holttestét négy nappal később fedezte az egyik szomszéd.  

Mivel az elkövetők kiléte nem volt megállapítható, a nyomozást 2015. decemberében felfüggesztették, ám 2018-ban a genetikai szakértői vélemény alapján beazonosították az egyik  gyanúsítottat – olvasható a Miskolci Törvényszék sajtóközleményében.

 

Mivel kiemelt tárgyi súlyú ügyről van szó, bűnösség megállapítása esetén 10 évtől 15 évig, vagy akár életfogytig tartó szabadságvesztés is kiszabható, ezért a bíróság álláspontja szerint fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye. A bíróság ezért elrendelte a gyanúsított letartóztatását, feltételezett bűntársait pedig továbbra is keresik.

A döntés nem jogerős, a letartóztatás ellen a gyanúsított és védője fellebbezést nyújtott be. Az ügyben azonban nem csak a további elkövetők személye kérdőjeles: a kiérkező rendőrök a jelek szerint nem mentek be a segítséget kérő párhoz, nem is keresték a sértetteket - pedig valószínűleg ekkor még meg lehetett volna menteni őket.