Idegenben győzte le a Debrecen az MTK-t

2018.12.01. 19:12

Fotó: Szigetváry Zsolt / MTI
Az MTK Budapest hazai pályán 1-0-ra kikapott a Debrecen együttesétől a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójában szombaton.
A mérkőzés elején az MTK ragadta magához a kezdeményezést, így a 11. percben kissé váratlanul szerezte meg a vezetést a Debrecen: egy kontratámadás végén Varga Kevin lőtt magabiztosan a kapuba. A folytatásban mind a két oldalon akadtak lehetőségek, de a fővárosiaknál Artem Kicsak, míg a debrecenieknél Nagy Sándor több nagy védést is bemutatott.
A fordulás után hiába játszott mezőnyfölényben a hazai együttes, erejéből leginkább távoli lövésekre futotta, ezek pedig csak elvétve találták el a vendégek kapuját. Egy óriási egyenlítési lehetősége így is akadt az MTK-nak, Jevhen Szelin azonban közelről a kapufát találta el a 69. percben. Tíz perccel később Varga lövése is a kapufáról pattant kifelé, így az eredmény nem változott, a Debrecen 1-0-ra nyert, és pontszámban beérte az MTK-t a bajnokságban.
A hajdúsági csapat a győzelemmel megszakította hatmérkőzéses idegenbeli nyeretlenségi sorozatát, és 2010 májusa után ismét nyert az MTK pályaválasztása mellett.
OTP Bank Liga, 16. forduló: MTK Budapest-Debreceni VSC 0-1 (0-1)

Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1758 néző, v.: Bogár gólszerző: Varga K. (11.) sárga lap: Szelin (32.), Gera (37.), illetve Nagy S. (81.), Jovanovic (90.) MTK Budapest:
Kicsak - Baki (Kulcsár, 73.), Pintér, Balogh Bé., Szelin - Vass Á. - Gera, Schäfer, Bognár I. (Vogyicska, 85.), Farkas B. (Kanta, 67.) - Lencse Debrecen: Nagy S. - Kusnyír (Kinyik, 23.), Szatmári, Pávkovics, Ferenczi - Varga K., Haris, Csősz, Bódi - Avdijaj (Takács T., 61.), Szécsi (Jovanovic, 79.)
Frissítve: 2018.12.01. 20:12

Női kézilabda Eb - Vereséggel kezdett a magyar válogatott

2018.12.01. 18:34

Fotó: Kovács Tamás / MTI
A magyar női kézilabda-válogatott 28-25-re kikapott a legutóbb ezüstérmes Hollandia csapatától a Franciaországban zajló Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában, szombaton Montbéliard-ban.
A két csapat 44. alkalommal találkozott egymással, a magyarok negyven győzelem mellett mindössze negyedszer kaptak ki. Eredmény, csoportkör, 1. forduló, C csoport: Hollandia-Magyarország 28-25 (11-11)  Montbéliard, 3500 néző, v.: Alpaidze, Berezkina (oroszok) lövések/gólok: 47/28, illetve 43/25 gólok hétméteresből: 4/2, illetve 3/2 kiállítások: 10, illetve 10 perc Magyarország:    Bíró - Lukács 3, Kovács A. 5, Kovacsics 3, Mészáros 1, Háfra 5, Schatzl 4, cserék: Planéta, Tóth G. 2, Pálos-Bognár, Tóvizi 1, Lakatos, Kazai 1, szövetségi kapitány: Kim Rasmussen Az előző Európa-bajnokság ezüst-, illetve a tavalyi világbajnokság bronzérmesével a mostani torna selejtezősorozatában kétszer is találkozott a magyar válogatott idén márciusban: Győrben és Eindhovenben is egygólos vendégsiker született. Azóta a Győri Audi ETO beállója, Yvette Broch bejelentette, hogy szünetelteti a pályafutását, a Ferencváros beállója, Danick Snelder pedig sérülés miatt hiányzik a mostani holland keretből. Schatzl Nadine szerezte a magyarok első és második gólját is, de a kettő között több mint hat perc telt el, mert a hollandok remekül védekeztek, és Tess Wester kapus is bravúrokat mutatott be. Bíró Blanka védéseire alapozva visszavette a vezetést a magyar válogatott (4-3), amelynek ekkor és a folytatásban is szinte minden gólért alaposan meg kellett küzdenie, mert nem működött olajozottan a támadójátéka. A magyarok emberhátrányban is eredményesek voltak, később azonban Planéta Szimonetta hétméterest hibázott, Kiss Éva viszont kivédett egyet. A védekezés a belső posztokon ezúttal is hatékony volt, a csapat három találattal elhúzott (8-5), ám a technikai hibákat, labdaeladásokat kihasználva a hajrában felzárkózott, majd a szünet előtt egyenlített az ellenfél (11-11). A huszadik percben a nyári debreceni junior világbajnokságon aranyérmes magyar válogatott csapatkapitánya, Lakatos Rita bemutatkozott a felnőtt nemzeti együttesben. A második felvonás elején sem látszott változás a magyarok játékában, így ismét kétgólos hátrányba kerültek. Kim Rasmussen szövetségi kapitány kapust cserélt, és Bíró helyett Kiss Évát küldte pályára, majd a 41. percben időt kért, mert ebben az időszakban már a védekezés sem működött hatékonyan (15-18). Háfra Noémi és Kovacsics Anikó vezérletével, illetve Kiss Éva újabb büntetővédésének köszönhetően sikerült az egyenlítés (22-22), ám emberelőnyben megint elléptek a hollandok. Tess Wester a hajrában több bravúrt is bemutatott a kapuban, társai pedig felszabadultan, lendületesen kézilabdáztak, és hét perc alatt egy 5-0-s sorozattal eldöntötték a meccset. A hollandok legeredményesebb játékosa Lois Abbingh volt hat góllal, a meccs legjobbjának pedig a Győr irányítóját, Cornelia Nycke Grootot választották, aki háromszor talált be. A kapusok közül Tess Wester 37 lövésből 12-t, Bíró Blanka 34-ből 11-et, Kiss Éva pedig hétből kettőt védett. A magyar válogatott hétfőn 18 órától Horvátország ellen folytatja szereplését az Európa-bajnokság csoportkörében, majd szerdán 21 órától Spanyolországgal játszik. A négyesből az első három jut tovább a középdöntőbe. később: Spanyolország-Horvátország 18.00 további eredmény: D csoport (Brest): Németország-Norvégia 33-32 (15-16) később: Románia-Csehország 18.00

Az FTC lehet a hétvégi forduló nyertese

2018.12.01. 11:30

Fotó: fradi.hu
A második MOL-Vidi a harmadik Honvédot fogadja a labdarúgó NB I. tizenhatodik fordulójában, az üldözők párharcának a listavezető FTC lehet a nyertese.
Vasárnap Székesfehérváron rendezik a labdarúgó NB I tizenötödik fordulójának rangadóját, a tabellán második Vidi a harmadik helyezett Honvédot fogadja. A fehérváriak csütörtökön az Európa-liga csoportkörében a fehérorosz BATE Boriszov vendégeként szenvedtek 2-0-ás vereséget. Marko Nikolics vezetőedző szerint csapata buta hibák miatt kapott ki, a fehérorosz lapok azon élcelődtek, hogy a fehérvári futballisták közül többen a fagyott talajra panaszkodtak a mínusz kilenc fokos hidegben rendezett találkozó után.
A magyar bajnok esélyei nem szálltak el a továbbjutásra a csoportkörből (ez még egyetlen magyar csapatnak sem sikerült eddig), de ehhez szükség lesz a vetélytársak „közreműködésére” is, saját erőből nem tud továbblépni a fehérvári együttes. A Vidinek a továbblépéshez több pontot kell szereznie itthon a Chelsea-vel szemben, mint a BATE-nak a PAOK otthonában.
Bár papíron erősebb a kerete a Vidinek, a kispestiek utoljára hét fordulóval ezelőtt, szeptember 15-én a listavezető FTC-től kaptak ki ideiglenes otthonukban, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 1-0-ra. A fővárosiak esélyeit növeli az a tény is, hogy a Vidi ebben a szezonban eddig hétszer veszített pontot a bajnokságban, hatszor európai kupatalálkozó után.
A listavezető FTC a Paks vendége lesz: a fővárosiak idegenbeli mérlege tekintélyt parancsoló, öt győzelem és két vereség ebben a szezonban. A Paks viszont az idei kiírásban csak a Viditől szenvedett vereséget saját közönsége előtt.
Kiesési rangadó helyszíne lesz Szombathely: a sereghajtó Haladáshoz a tizedik helyezett Diósgyőr látogat. A szombathelyiek az edzőváltás óta Horváth Ferenccel a kispadon hatszor veszítettek és csak egyszer nyertek, sikerüket azonban pont a listavezető FTC-vel szemben érték el. A diósgyőriek utolsó két hazai találkozójukat megnyerték, idegenben viszont még nem tudtak győzni, egy döntetlen és hat vereség a nem túl fényes mérlegük.

Labdarúgó NB I., 16. forduló:

Szombat: Haladás-Diósgyőr 17 óra Szombathely Kisvárda-Puskás Akadémia 17 óra Kisvárda Mezőkövesd-Újpest 17 óra Mezőkövesd MTK-Debrecen 17 óra (Tv: M4 Sport) Új Hidegkuti Nándor Stadion Paks-FTC 19:30 (Tv: M4 Sport) Paks Vasárnap: Vidi-Honvéd 18 (Tv: M4 Sport) MOL Aréna Az állás: 1. FTC 15 10 3 2 29-11 33 pont 2. Vidi 15 8 4 3 26-13 28 3. Honvéd 15 8 4 3 19- 9 28 4. MTK 15 7 3 5 23-23 24 5. Mezőkövesd 15 6 5 4 23-18 23 6. Újpest 15 6 5 4 17-12 23 7. Paks 15 5 6 4 20-19 21 8. DVSC 15 5 6 4 20-19 21 9. Puskás 15 5 2 8 18-22 17 10. DVTK 15 3 3 9 14-26 12 11. Kisvárda 15 2 3 10 13-34 9 12. Haladás 15 2 2 11 12-28 8