Emberhátrányban mentett pontot a Honvéd az Újpest ellen

2018.12.16. 08:24

Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI
Döntetlen született a fővárosi rangadón, így az egyre reménytelenebb helyzetbe sodródó Haladás otthonában nyerő Debrecen telelhet harmadikként a labdarúgó NB I-ben.
Az idei utolsó forduló szombati játéknapja előtt még négy csapat pályázott az FTC és a MOL Vidi FC mögötti harmadik helyezésre: az őszi idény nagyját az élmezőnyben töltő Budapest Honvéd, az újonc MTK Budapest, a legutóbb bronzérmes Újpest és a Debrecen. A négyesből végül csak a 0-0-nál büntetőt hibázó, egyre nagyobb lemaradással utolsó Haladást legyőző DVSC szerzett három pontot, így a debreceniek várhatják a harmadik helyről a februári folytatást.
Pedig a Debrecen szombathelyi mérkőzése után még változhatott volna az állás, hiszen a szombati program zárásaként – sűrű hóesésben, de az egész napos havazás ellenére kifogástalan talajon – került sor az Új Hidegkuti Nándor Stadionban a 209. Budapest Honvéd–Újpest rangadóra. A kispesti csapat Dino Skvorc második sárga lapja után a 39. perctől emberhátrányban futballozott, félidőben mégis vezetett Holender Filip (már a kiállítás után érkező) büntetőgóljával. A második játékrész elején egyenlített az Újpest, amely később Novothny Soma találatával átvette a vezetést, de a vége így is 2-2, azaz pontosztozkodás lett: a rendes játékidő letelte előtt egy perccel az a Tischler Patrik fejelt gólt az újpestiek kapujába, akit erre a szezonra éppen az Újpest adott kölcsön az utolsó öt 2018-as bajnokiján nyeretlenül záró Honvédnak.
„A kiállítás után a Honvéd szerzett vezetést, a félidőben meg is kaptuk a magunkét a vezetőedzőtől, aki úgy látta, hogy az emberhátrányban játszó csapat jobban akarja a sikert. A második félidő elején gyorsan egyenlítettünk, majd átvettük a vezetést is, a helyzeteink alapján ekkor egy újabb góllal lezárhattuk volna a mérkőzést. Csalódott vagyok, mert egy szinte már megnyert meccsen nem sikerült győzni, így lemaradtunk a harmadik helyről – összegzett a Népszavának nyilatkozó Balázs Benjámin, aki bízik abban, hogy a tavasszal előznek a lila-fehérek. – Tavaly ilyenkor 19 meccs után 26 pontunk volt, most 18 mérkőzésen szereztünk 28-at. Még bőven odaérhetünk a dobogóra. A kupából már kiestünk, így ez a célunk."
A 18. kört, s vele az őszi szezont a címvédő Vidi és a Ferencváros vasárnap 20.15-kor kezdődő összecsapása zárja.

Gól a korábbi csapat ellen

Az idényt még Újpesten kezdő Tischler Patrik 10 eddigi kispesti mérkőzésén 341 percet játszott, szombaton csereként beállva az Újpest ellen szerezte meg szezonbeli első gólját. Hát persze, hogy az Újpest ellen volt újra eredményes. Örülök, hogy ismét sikerült gólt rúgnom, remélem ezzel megtört a jég. Az egyik szemem sír, a másik nevet, hiszen sajnos nem nyertünk, ezért lecsúsztunk a dobogóról. Ötven percet emberhátrányban játszottunk, így szerintem a maximumot kihoztuk a meccsből a pontszerzéssel. Nem volt feltűnő, hogy emberhátrányban játszanak. Hamar gólt kaptunk a második félidő elején, ez kicsit hideg zuhanyként ért bennünket, de utána felébredtünk. Emberhátrányban is méltó ellenfelei voltunk az Újpestnek, éppen ezért rászolgáltunk az egy pontra. Reális elvárás a tavaszra a dobogós hely megszerzése? Szinte a teljes őszi idényben másodikok vagy harmadikok voltunk, kár, hogy éppen a végén estünk vissza. Jobban nézne ki a tabella, ha harmadikként állnánk, de szerintem a bajnokság végéig még odaérhetünk majd. H. Sz.

A 18. forduló eredményei

Szombat Puskás Akadémia–Mezőkövesd 2-0 Felcsút, 418 néző. Jv: Pintér Cs. Gólszerző: Knezevic (60., 69.) Kisvárda–MTK Budapest 1-0 Kisvárda, 1174 néző. Jv: Radványi Gólszerző: Ilic (76.) Paks–DVTK 1-2 Paks, 418 néző. Jv: Németh Á. Gólszerzők: Papp (17.), illetve Tajti (15.), Hasani (63.) Haladás–Debrecen 0-2 Szombathely, 1220 néző. Jv.: Kassai Gólszerzők: Bódi (14.), Szécsi (57.) Kiállítva: Mészáros (89., Haladás) Budapest Honvéd–Újpest 2-2 Bp., Új Hidegkuti-stadion, 1891 néző. Jv: Solymosi Gólszerzők: Holender (41., 11-esből), Tischler (89.), illetve Beridze (46.), Novothny (63.) Kiállítva: Skvorc (38., Honvéd) Vasárnap MOL Vidi FC-FTC 20.15 Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó (tv: M4 Sport) Az állás 1. FTC 17 12 3 2 35-13 39 pont 2. MOL Vidi FC 17 9 4 4 28-15 31 3. Debrecen 18 8 6 4 25-19 30 4. Budapest Honvéd 18 8 5 5 21-15 29 5. Újpest 18 7 7 4 21-14 28 6. MTK Budapest 18 8 3 7 27-25 27 7. Mezőkövesd 18 6 6 6 25-23 24 8. Paks 18 5 7 6 22-25 22 9. Puskás Akadémia 18 6 3 9 21-24 21 10. DVTK 18 4 5 9 18-29 17 11. Kisvárda 18 4 4 10 16-35 16 12. Haladás 18 2 3 13 13-35 9

Hazai pályán javíthat a Real Madrid

2018.12.15. 12:00

Fotó: PETER SABOK / NURPHOTO
Vendéglátóként próbálhatja meg feledtetni a szerdai, CSZKA Moszkva elleni 3-0-s hazai BL-vereséget a Real Madrid, amely szombaton a Rayo Vallecanót fogadja (18.30, tv: Spíler2) a spanyol labdarúgó-bajnokság idei utolsó előtti, 16. játéknapján. Az éllovas Barcelona mögött öt ponttal lemaradva negyedikként álló madridiak a La Ligában legutóbbi két bajnokijukat megnyerték, gólt sem kaptak a Valencia és az Eibar ellen. A listavezető vasárnap 20.45-től a Levante vendége lesz (tv: Spíler2).
Németországban a hétvégin kívül szintén lesz még egy forduló 2018-ban, az viszont már eldőlt, hogy a szombaton 18.30-tól a Werder Brement fogadó Dortmund (tv: Sport1) telel az élen. A Dortmund 7 ponttal előzi meg a második helyen álló Mönchengladbachot, amely a Szalai Ádámot is foglalkoztató Hoffenheim stadionjában vendégszerepel majd. Az Európa-ligától a csütörtökön befejeződő csoportkör után búcsúzó RB Leipzig – Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata – vasárnap saját közönsége előtt a Mainz ellen javíthat, míg a Dárdai Pál által felkészített Hertha a VfB Stuttgart vendége lesz szombaton. Az utóbbi hetekben sérülés miatt nem játszó Sallai Rolandot foglalkoztató Freiburgra düsseldorfi túra vár.
A hétvégi angol forduló rangadóját vasárnap 17.00-tól rendezik (Liverpool–Manchester United, tv: Spíler1). Mire Manchesterben útjára indul a labda, könnyen lehet, hogy a forduló előtt egypontnyi előnnyel vezető Liverpool visszaesik a 2. helyre, mivel a Manchester City már szombaton 13.30-tól lejátssza a maga mérkőzését az Everton ellen (tv: Spíler1).
labdarúgás

Még egy rangadó vár a Chelsea-vel ikszelő bajnokcsapatra

2018.12.15. 11:00

Fotó: Molnár Ádám / Népszava
Az Európa-ligától a Chelsea elleni 2-2-es döntetlennel búcsúzó MOL Vidi vasárnap Székesfehérváron a listavezető Ferencvárost fogadja a labdarúgó NB I idei utolsó játéknapján.
Jár az elismerés a Vidinek.
Noha Marko Nikolic csapata két ponttal elmaradt a Chelsea mögött csoportmásodikként továbbjutó BATE Boriszov mögött, így lemaradt a tavaszi folytatásról az El-ben, büszke lehet a nemzetközi porondon nyújtott teljesítményére: a júliusban még a Bajnokok Ligája selejtezőjében kezdő fehérváriak a nyáron a végül szintén El-csoportkörös Dudelange elleni kínkeserves továbbjutás után kiejtették a jóval komolyabb lehetőségekből gazdálkodó bolgár és svéd bajnokot, az AEK Athén ellen pedig csupán egyetlen góllal maradtak alul a BL főtáblájáért zajló párharcban. A magyar bajnokság címvédője az Európa-liga csoportkörében „vigasztalódhatott”, ahol a görög PAOK kétszeri legyőzése után az utolsó fordulóban pontot rabolt az előző öt mérkőzését kivétel nélkül megnyerő, tartalékosan, mégis magasan jegyzett futballistákkal kiálló Chelsea-től.
„A bravúr reményében léptünk pályára a Chelsea ellen, illetve annak tudatában, hogy ha jó eredményt érünk el és a másik párharc is számunkra kedvezően alakul, akkor még a továbbjutás is meglehet. A félidőben megtudtuk, hogy a riválisunk 3-0-ra vezet, így valószínűleg véget ér a sorozatunk, ám ennek ellenére is szerettük volna szépen zárni az európai kupaszereplést. Végül nem sikerült győznünk, de mindent megtettünk a sikerért – értékelt a Népszavának a Vidi válogatott védője, Fiola Attila, aki kérésünkre beszélt csapata csoportkörös teljesítményéről is. – Szép volt, de nagyon hosszú is… Szerettük volna kivívni a továbbjutást, főleg, hogy az utolsó előtti fordulóban még a második helyen álltunk, ugyanakkor szerintem így sem lehetünk csalódottak, hiszen hét pontot szereztünk. A következő idényben talán a nemzetközi porondon is még többet tudunk majd mutatni.”
Mielőtt a megérdemelt pihenő előtt az idei eredményekre vagy az új esztendő céljaira koccintanának Székesfehérváron, egy fontos feladat még vár az őszi szezonban három fronton – bajnokság, Magyar Kupa, El – 34 mérkőzést játszó (összehasonlításképpen: az NB I teljes szezonja 33 körből áll), kiegyensúlyozottan teljesítő csapatra, az OTP Bank Liga címvédője ugyanis az idei utolsó játéknap vasárnap esti zárómérkőzésén a Ferencvárost fogadja. Habár az őszi elsőség szempontjából tét nélküli a mérkőzés, komoly jelentőséggel bír, hiszen a fővárosiak előnye nyolc pont az élen.
„Nagyon elfáradtunk, nem tagadom, jól fog jönni egy kis szünet a vasárnapi bajnokink után. Ennek ellenére nem is lehet kérdéses, hogy szeretnénk szépen zárni az őszi idényt, fontos volna legyőznünk a Ferencvárost” – válaszolta ezzel kapcsolatos kérdésünkre Fiola Attila.
A forduló további mérkőzéseit szombaton rendezik.

A 18. forduló programja

Szombat Puskás Akadémia–Mezőkövesd 17.00 Felcsút, Pancho Aréna Kisvárda–MTK Budapest 17.00 Kisvárda, Várkerti Sporttelep Paks–DVTK 17.00 Paks, Fehérvári úti stadion (tv: M4 Sport) Haladás–Debrecen 17.00 Szombathely, Haladás Stadion Budapest Honvéd–Újpest 19.30 Bp., Új Hidegkuti Nándor Stadion (tv: M4 Sport) Vasárnap MOL Vidi FC-FTC 20.15 Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó (tv: M4 Sport) Az állás 1. FTC 17 12 3 2 35-13 39 pont 2. MOL Vidi FC 17 9 4 4 28-15 31 3. Budapest Honvéd 17 8 4 5 19-13 28 4. MTK Budapest 17 8 3 6 27-24 27 5. Újpest 17 7 6 4 19-12 27 6. Debrecen 17 7 6 4 23-19 27 7. Mezőkövesd 17 6 6 5 25-21 24 8. Paks 17 5 7 5 21-23 22 9. Puskás Akadémia 17 5 3 9 19-24 18 10. DVTK 17 3 5 9 16-28 14 11. Kisvárda 17 3 4 10 15-35 13 12. Haladás 17 2 3 12 13-33 9