Újpest FC;labdarúgó NB I;Budapest Honvéd;

2018-12-16 08:24:43

Emberhátrányban mentett pontot a Honvéd az Újpest ellen

Döntetlen született a fővárosi rangadón, így az egyre reménytelenebb helyzetbe sodródó Haladás otthonában nyerő Debrecen telelhet harmadikként a labdarúgó NB I-ben.

Az idei utolsó forduló szombati játéknapja előtt még négy csapat pályázott az FTC és a MOL Vidi FC mögötti harmadik helyezésre: az őszi idény nagyját az élmezőnyben töltő Budapest Honvéd, az újonc MTK Budapest, a legutóbb bronzérmes Újpest és a Debrecen. A négyesből végül csak a 0-0-nál büntetőt hibázó, egyre nagyobb lemaradással utolsó Haladást legyőző DVSC szerzett három pontot, így a debreceniek várhatják a harmadik helyről a februári folytatást.

Pedig a Debrecen szombathelyi mérkőzése után még változhatott volna az állás, hiszen a szombati program zárásaként – sűrű hóesésben, de az egész napos havazás ellenére kifogástalan talajon – került sor az Új Hidegkuti Nándor Stadionban a 209. Budapest Honvéd–Újpest rangadóra. A kispesti csapat Dino Skvorc második sárga lapja után a 39. perctől emberhátrányban futballozott, félidőben mégis vezetett Holender Filip (már a kiállítás után érkező) büntetőgóljával. A második játékrész elején egyenlített az Újpest, amely később Novothny Soma találatával átvette a vezetést, de a vége így is 2-2, azaz pontosztozkodás lett: a rendes játékidő letelte előtt egy perccel az a Tischler Patrik fejelt gólt az újpestiek kapujába, akit erre a szezonra éppen az Újpest adott kölcsön az utolsó öt 2018-as bajnokiján nyeretlenül záró Honvédnak.

„A kiállítás után a Honvéd szerzett vezetést, a félidőben meg is kaptuk a magunkét a vezetőedzőtől, aki úgy látta, hogy az emberhátrányban játszó csapat jobban akarja a sikert. A második félidő elején gyorsan egyenlítettünk, majd átvettük a vezetést is, a helyzeteink alapján ekkor egy újabb góllal lezárhattuk volna a mérkőzést. Csalódott vagyok, mert egy szinte már megnyert meccsen nem sikerült győzni, így lemaradtunk a harmadik helyről – összegzett a Népszavának nyilatkozó Balázs Benjámin, aki bízik abban, hogy a tavasszal előznek a lila-fehérek. – Tavaly ilyenkor 19 meccs után 26 pontunk volt, most 18 mérkőzésen szereztünk 28-at. Még bőven odaérhetünk a dobogóra. A kupából már kiestünk, így ez a célunk."

A 18. kört, s vele az őszi szezont a címvédő Vidi és a Ferencváros vasárnap 20.15-kor kezdődő összecsapása zárja.