tüntetés;rabszolgatörvény;

2018-12-19 12:30:49

"Hülye emberek tüntetnek" -forgalomlassító tüntetés kezdődött

Bedugulhat a kaposvári belváros, ugyanis forgalomlassító akcióba kezdtek a szakszervezetek a rabszolgatörvény ellen tiltakozva. Azt mondják, ott kell tüntetni, ahol van tétje.

- Kitartás! – hallatszik az elhaladó furgonból, s a sofőr egy aprót dudál is. A maroknyi tüntető visszaint, majd tovább fújkodják a markukat.

- Hosszú lesz – állapítja meg Utasi Tamás, a közalkalmazotti szakszervezet helyi vezetője, aki ezúttal magánemberként vesz részt a vasasok, elsősorban a rabszolgatörvény miatt meghirdetett kaposvári forgalomlassító demonstrációján. Egyelőre ötödmagával, a délelőtti kezdés ugyanis sokaknak munkaidőre esett, így a többség délutánra jelezte érkezését.

- Azért is ötig kértünk engedélyt – magyarázza a demonstráció egyik szervezője, Árok Kornél. – Kaptunk is érte eleget a közösségi oldalakon, miért a belváros közepét bénítjuk meg, ráadásul ebben az utcában van a tűzoltóság mellett a kórház is, azaz a mentők nem tudják majd bevinni a betegeket. Amúgy a katasztrófavédelemmel és a mentőkkel is egyeztettünk, elmondtuk, mire kell majd számítani és nem emeltek kifogást. És csendben kérdezem, mi értelme lenne egy forgalomlassító demonstrációnak Karakószörcsök és Apácatorna között, ahol ilyenkor csak Józsi bácsi biciklizik ki a pincéjébe? Nem ott kell lezárni valamit, ahol tétje van?

A kaposvári Somssich utca ebből a szempontból tényleg megfelelő, egy szimpla hétköznap délután is három keresztutcányira torlódik fel a kocsisor a belvárosi körforgalom miatt, a környező utcák nagy része egyirányú, azaz komoly galibát okozhat a tüntetés, pláne, ha tényleg több kocsi csatlakozik majd.

- Mi ez? – érdeklődött a közeli megállóba érkező buszról leszállva egy idős, kalapos asszony, mire hasonló korú barátnője azonnal válaszolt: - Hülye emberek tüntetnek.

- Maga meg akkor éljen meg a nyugdíjából és legyen boldog a jövő évi emeléssel! Mennyi lesz, kétezer forint? – tört ki az egyik demonstrálóból.

- Az a baj, hogy sokan nem veszik észre, miért csináljuk, elhisznek mindent, amit a tévében, rádióban hallanak – jegyezte meg Árok Kornél.

Ráadásul nem a nagy gyárvárosok sokezres üzemeiben lesz probléma a túlóratörvény, hanem a kisebb településeken, ahol csak egy cég működik, de több száz embernek ad munkát. Ott nem lehet majd önérzeteskedni, mert nincs más munkahely, s ha nem teszik a rendszer, marad az utca.