női kézilabda;magyar bajnokság;FTC-Rail Cargo Hungaria;Győri Audi ETO KC;

2019-01-02 20:52:00

Kapaszkodott, de kikapott az FTC

A címvédő Győri Audi ETO KC vendéglátóként magabiztosan, végig vezetve, 39-33-re legyőzte a Ferencvárost a női kézilabda-bajnokság szerdai mérkőzésén.

Nemes cselekedetekkel kezdték az évet a Győr szurkolói.

A hazai bajnokság és a kupasorozat, no meg a Bajnokok Ligája címvédője, a Győri Audi ETO KC még az ünnepek előtt felhívást intézett a drukkerekhez, ezzel összhangban pedig az új esztendő első munkanapján „Jó cselekedet a gyermekekért” címmel jótékonysági akciósorozat indult Győrben. A klub célja ezzel a győri gyermekotthonok támogatása, a Ferencváros elleni évnyitó rangadó előtt például az állami gondoskodás keretei között élő gyermekek részére gyűjtöttek. A drukkerek a kapunyitásától a mérkőzés kezdéséig adhatták le adományaikat az Audi Aréna-szerte elhelyezett gyűjtőpontokon.

A szép eredmény eléréséhez adott volt a létszám, hiszen amint arra számítani lehetett, a kezdésre, azaz 19 órára minden hely elkelt a csarnokban, jegyet már hónapok óta nem lehetett kapni a bajnokságban kilenc forduló után pontveszteség nélkül álló, az utóbbi években a bajnoki címről rendre egymás között döntő felek összecsapására. A hangulatot a komoly tét mellett az is megalapozta, hogy a nagyjából 5000 hazai szurkoló már jóval a kezdés előtt hangpárbajt vívott a vendégszektorban helyet foglaló 500-al. Még mielőtt útjára indult volna a labda, a Győri Audi ETO KC elnöke, Bartha Csaba egy-egy virágcsokorral külön-külön köszöntötte a két csapat összesen 15 olyan kézilabdázóját, aki részt vett a decemberi Európa-bajnokságon – a Ferencváros hét, az ETO nyolc játékost adott a különböző nemzeti csapatokba.

A mérkőzés egy-egy rontott lövéssel és Bódi Bernadett góljával kezdődött, majd Nycke Groot találatával folytatódott, ezekre azonban még válaszolt az FTC: Lukács Viktória és Háfra Noémi volt eredményes, négy perc után egálra állt a rangadó (2-2). A hazai együttest rögtön az elején érzékeny veszteség érte, a brazil mellé a magyar állampolgárságot decemberben felvevő Eduarda Amorim ugyanis megsérült, az első hírek szerint kórházba kellett szállítani. Egy gyors gólváltás után újra a házigazda percei következtek, volt 6-3 is az állás, mégis visszakapaszkodott a fővárosi csapat, a 16. percben az FTC edzője, Elek Gábor 7-6-os győri vezetésnél kért időt.

A játékmegszakítás az idény eddigi felében sok gólt szerző, ám a szokottnál többet kapó Győr szempontjából jött ki jobban, a rövid pihenő után ugyanis hengerelt a vendéglátó: sorrendben Stine Oftedal, Nycke Groot és a győri mezben szerdán debütáló új igazolás, a mindjárt két góllal kezdő román beállója, Elena Pintea volt eredményes, ötre növelve az ETO előnyét. A játékrész hajrájához közeledvén a győriek vezetőedzői pozícióját az új idény kezdete óta betöltő korábbi másodedző, Danyi Gábor is élt az időkérés lehetőségével, csapata viszont nem veszített a lendületéből, félidőben 18-11-re vezetett a Győr.

A térfélcserét követően jobban kezdett az FTC-Rail Cargo Hungaria, a vendégcsapat 5-1-es sorozatára reagálva Danyi Gábor újra magához hívta az övéit a 34. minutumban. Ekkor 19-16-ra még mindig a Győr vezetett. A folytatásban kiegyenlített játék zajlott a pályán, felváltva „potyogtak” a gólok mindkét kapu előtt – a sorminta a 47. percben szakadt meg, Pintea góljával újra öt volt közte (29-24).

Ennél közelebb a végjátékban már csak egy rövid periódus erejéig került ellenfeléhez a Ferencváros, amely legutóbb 2015 májusában győzött Győrben. A budapestiek komoly lépéshátrányba kerültek az aranyéremért zajló versenyben, persze, májusban egyszer még Budapesten is összecsap a két csapat a hazai ligában.