Soros György;civil szervezetek;támogatások;

2019-01-15 15:49:41

A fideszes városvezetők együttműködnek „Soros ügynökeivel”

A kormánypárti vezetésű önkormányzatok helyben együttműködnek az állítólagosan menekülteket betelepítő szervezetekkel, holott tudják, honnan érkezik a támogatásuk.

Idén 64 dél-dunántúli civil szervezet összesen 103 millió forint támogatást kap a Soros Györgyhöz köthető alapítványoktól. Soros alapítványai az Erősödő Civil Közösségek projekt keretében 2018 és 2020 között összesen 3 millió dollárral támogatják az Észak-Alföld és a Dél-Dunántúl egyesületeit és informális csoportjait. Emlékezetes, hogy a 2018-as pénzosztás hírére több tucatnyi fideszes vezetésű település arra kérte választóit, hogy ne működjenek együtt a Soros-támogatta szervezetekkel, mert a milliárdos ezzel a kezdeményezésével is migránsok betelepítésére tesz lépéseket.

A jelek szerint a civil szervezetek nem rémültek meg attól, hogy a hatalom Soros ügynökeként bélyegzi meg őket, mert a Dél-Dunántúlon 2018-ban 111 egyesület pályázott támogatásért. Közülük hatvanan jutottak pénzhez. 2019-ben már 144 pályázat érkezett, tudtuk meg a pénz odaítéléséről döntő pécsi Emberség Erejével Alapítvány (EEA) keddi sajtótájékoztatóján. A pályázók közül 64 kap támogatást, melynek értéke 500 ezer és 3 millió forint között mozog.

Amiképp tavaly, úgy idén sem volt olyan pályázó, aki akár csak érintőlegesen is foglalkozna a menekültek betelepítésével vagy képzésével. Valamennyi szervezet a települések kisközösségeinek fejlesztését és a helyi életminőség javítását tűzte ki célul. A támogatott közösségek tevékenysége rendkívül sokrétű, így e csoportok munkája révén jut majd program a gyerekeknek, a tizenévesek, az időseknek, a sérült és a hátrányos helyzetű embereknek, a különböző hobbik művelőinek, az irodalom, a színház, a zene, a természettudományok és a sport szerelmeseinek.

A sajtótájékoztatón azt is megtudtuk, hogy a tavalyi pályázatnyertesekkel az EEA folyamatosan tartotta a kapcsolatot, s csak egy olyan egyesület volt, amely nem tudta a pályázatában elvállalt munkát elvégezni: ez a csapat önként vissza is küldte a kapott támogatást. A Soros támogatását élvező szervezeteket sehol sem érte politikai támadás, s nem kaptak retorziószerű hatósági ellenőrzéseket. Az EEA vezetője, Nyirati András elmondta, az egyesületek gyakran csak azt követően pályáztak a Soros-féle támogatásra, hogy előbb konzultáltak településük fideszes vezetőivel. Miután utóbbiak nem tiltották el őket a pályázattól, a részben Soros „pénzelte” szervezetek gyakran az önkormányzattal együttműködve valósították meg programjaikat. Vagyis attól még, hogy a Soros által támogatott szervezeteket az országos politikai vezetés elvárására-parancsára a kormánypárti településvezetők elítélték, a napi életben mindenütt győzött a racionalitás és az emberség, vélte Nyirati András. Mindezek ellenére arra sehol sem volt példa, tette hozzá az alapítvány vezetője, hogy a programokról dicsérő szavakkal tájékoztató kormánypárti sajtó megemlítette volna, milyen forrásból kapott támogatást a rendezvény.