kézilabda;férfi kézilabda-vb;

2019-01-20 19:58:48

Legyőzte Tunéziát a férfi kéziválogatott, így megküzdhet a harmadik helyért

Világklasszis kapusteljesítménnyel a magyar férfi kézilabda-válogatott 26-21-re nyert Tunézia ellen a középdöntő második csoportmeccsén a dán-német rendezésű világbajnokságon, így versenyben maradt a harmadik helyért.

Balogh Zsolt visszatért az együtteshez, a szegedi balátlövő Szegeden kezeltette az elmúlt napokban a Katar elleni csoportmeccsen megsérült bokáját. A dánok elleni szombati mérkőzést sérülése miatt végig a kispadon töltő Bodó Richárdra is számíthatott a Csoknyai István, Vladan Matic kapitánykettős.

A magyar válogatott szombaton, a középdöntő első fordulójában 25-22-re kikapott a hazai pályán játszó olimpiai bajnok dán együttestől. A vereség várható volt, a találkozó pozitívuma volt, hogy a kulcsemberek pihenhettek, a helyükön lehetőséget kapó fiatalok pedig remekül helytálltak. A dánok elleni találkozó előtt Császár Gábor kikerült a keretből, a helyét a balatonfürediek játékosa, a 21 éves Szita Zoltán foglalta el. Császár zokon vette a döntést és hazautazott a vb-ről.

Tunézia ellen csak a győzelem esetén maradt esély a célok elérésére (legalább negyedik hely a csoportban, hogy a helyosztón maradjon remény a még olimpiai selejtezőt érő hetedik pozíció elérésére). Az afrikaiak számára is csak a győzelem jelentett volna esélyt a negyedik hely elérésére a csoportban.

A magyar kapuban ezúttal Székely Márton kezdett. Az első gólt Tunézia szerezte, rögtön utána emberelőnybe került Csoknyai és Matics együttese, Lékai Máté gyorsan egyenlített, de az ellenfél is betalált (1-2).

A korábban sérülés miatt hiányzó Balogh két góljával, illetve Bodó Richárd találatával a hetedik percben először vezetett a magyar csapat (4-3). Két percen belül fordított az ellenfél, a folytatásban a magyarok futottak az eredmény után, mindez a 18. percig tartott, amikor Lékai Máté visszaszerezte a vezetést, Nagy László pedig kettőre növelte a különbséget (9-7), amire tunéziai időkérés volt a válasz.

A játékmegszakítás jót tett a magyar csapatnak, amely agresszívebben védekezett, így Székelynek is könnyebb dolga volt a kapuban, a különbség pedig két-három gólt volt a csapatok között a magyarok javára. A 26. percben egy gólra csökkent a magyar előny (13-12), Csoknyai időt kért, és arra hívta fel a figyelmet, hogy az ellenfél csak a balátlövő vagy a beálló helyéről szerez gólt, ezeknek a területeknek a lezárását kérte. Az első felvonás 16-14-es magyar vezetéssel ért véget.

Felváltva szerezték a gólokat a csapatok a második félidő elején, a 36. percben Székely bravúros védése után Bodó remek bombával először növelte négyre a különbséget (20-16). Gólmentes időszak következett, aminek Lékai átadása után Balogh emberhátrányból, kínai figurából elért gólja vetett véget a 41. percben (21-16). Mindkét oldalon elrontott támadások következtek, majd tunéziai időkérés.

Negyed órával később már hattal vezetett a magyar csapat Balogh újabb találatának köszönhetően (23-17). Tizenegy perccel a vége előtt tovább nőtt a magyar előny, Bóka Bendegúz előnyből találta a kapuba (24-17).

Nagy László kiállítása után Székely bemutatta tizenkettedik védését a meccsen, ezzel öt és fél perccel a vége előtt 25-19-es magyar vezetésnél gyakorlatilag eldőlt a találkozó. A vége 26-21-es magyar siker lett, ezzel a győzelemmel az együttes versenyben maradt a csoport harmadik helyéért, amely elérhető, ha a záró körben szerdán (18, Tv: M4 Sport) sikerül legyőzni Norvégiát.