tenisz;Australian Open;

2019-01-21 15:24:20

Búcsúzott a női világelső az Australian Openen

A 24. egyéni Grand Slam-címére hajtó Serena Williams 6:1, 4:6, 6:4-re legyőzte a világelső Simona Halepet az ausztrál nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében.

A fordulatos és időnként kiemelkedően magas színvonalú csata 1 óra 46 percig tartott, a 37 éves amerikai sztár tizedik találkozójukon kilencedszer verte meg a Roland Garros román címvédőjét, aki tavaly a döntőig jutott Melbourne-ben. A hétszeres ausztráliai bajnok Williamsre a nyolc között a cseh Karolina Pliskova vár.

Búcsúzott a kétszeres Grand Slam-győztes Garbine Muguruza is, a spanyol teniszező csak négy gémet nyert a cseh Karolina Pliskova ellen. A US Open-címvédő Oszaka Naomi fordulatos meccsen verte a 13. kiemelt lett Anastasia Sevastovát. Ellenfele az elődöntőbe jutásért az az Elina Szvitolina lesz, aki a 2017-es US Open-döntős Madison Keyst győzte le.

Az uraknál a regnáló világbajnok, negyedik helyen kiemelt Alexander Zverev számára ért véget a torna. A német játékos kétórás mérkőzésen kapott ki a 2016-ban wimbledoni elődöntős kanadai Milos Raonictól. Zverev vereségével továbbra sem javította meg eddigi legjobb Grand Slam-eredményét, a tavalyi Roland Garros-negyeddöntőt.

Befejezte szereplését a korábban Fucsovics Mártont búcsúztató Borna Coric is: a 11. helyen kiemelt horvát játékos a francia Lucas Pouille-tól kapott ki, aki korábbi öt nekifutása alkalmával meccset sem nyert az Australian Openen.

A játéknap két későbbi férfi mérkőzésén már nem borult a papírforma: a japán Kei Nishikori ötszettes, végletekig kiélezett csatában győzte le Pablo Carreno-Bustát, míg a szerb világelső Novak Djokovic négy játszmában verte az orosz Daniil Medvegyevet.

Ami pedig Babos Tímeát illeti, oldalán a francia Kristina Mladenoviccsal legyőzte a belga Kirsten Flipkens és a svéd Johanna Larsson duót, így címvédőként bejutott a torna negyeddöntőjébe.