női kézilabda Bajnokok Ligája;FTC-Rail Cargo Hungaria;Győri Audi ETO KC;

2019-01-27 18:18:03

A Győr simán, az FTC hátrányból fordítva nyert

A címvédő ETO és a Ferencváros is két-két pontot szerezve hangolt az egymás elleni rangadóra a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 2. csoportjában.

A női kézilabdázók némi gyógyírrel szolgáltak a férfiak világbajnokságán tizedikként záró válogatott szereplése után csalódott hazai kézilabdabarátoknak, hiszen a BL középszakaszának idei első fordulójában mindkét magyar csapat nyert. A következő körben egymással megmérkőző magyarok tökéletesen ellentétes utat jártak be: a Győri Audi ETO KC szombaton valóságos erődemonstrációt tartott saját közönsége előtt, s nyert 36-27-re nyert a végső győzelemre is esélyesnek számító, ám ezúttal két meghatározó játékosát is nélkülöző CSM Bucuresti ellen, míg az FTC-Rail Cargo Hungaria a gyengébb játékot hozó, döntetlennel végződő első félidő után vasárnap a vártnál nehezebben, 35-32-re győzött a Thüringer ellen Nordhausenben.

Az Audi Aréna 5300, hazai sikert remélő nézője egyébként remek egyéni teljesítményeket láthatott a félidőben már 22-15-re vezető, szintén több kézilabdázóját (így az influenzás Görbicz Anitát vagy a sérült Eduarda Amorimot és Nora Mörköt is) nélkülöző Győrben, amelyből Crina Pintea 9, Jana Knedlikova, Fodor Csenge és Nycke Groot pedig 5-5 találatig jutott, miközben a világ- és Európa-bajnok francia kapus, Amandine Leynaud egészen bravúrosan védett.

„Elégedett vagyok, bár a második félidőben azért volt gondunk, elsősorban a helyzetkihasználásban, koncentrációban, míg az első játékrészben Lekic ellen voltak védekezésbeli hiányosságaik. Viszont ha az összképet nézzük, ilyen különbségű sikerre én sem számítottam. A győzelmet elvártam, de azt nem gondoltam volna, hogy az első félidőben így tudunk majd dominálni – kezdte a Népszavának is nyilatkozó ETO-edző, Danyi Gábor. – Számomra a legfontosabb, hogy egy csapat vagyunk, ez látszik is, mindenki hozzá akar tenni a sikerhez, mindenki tudja, hogy mi a dolga. Nagyon fontos, hogy kezeljük helyén ezt a sikert, mert holnap új nap kezdődik, akkor legalább ennyit kell tenni azért, hogy ez a diadal megismétlődjön. De mi nem akarjuk ezt így megismételni, még többet szeretnénk, még előrébb szeretnénk jutni.”

A szezonban továbbra is veretlen Győr számára a rivális románok legyőzése mellett további örömre adhat okot a tavaly márciusi súlyos sérülése óta a BL-ben először játszó Tomori Zsuzsanna szereplése és a 19 esztendős szélső, Fodor Csenge teljesítménye is. Öröm az ürömben, hogy a junior-világbajnok Fodort a második játékrészben sérülés miatt le kellett cserélni.

„Fodor Csenge tudta és felvállalta, hogy szinte egyedül kell végigjátszania a mérkőzést, hiszen a posztján szereplő Puhalák Szidónia és Bódi Bernadett is lázas volt, ám 19 évesen több mint 5000 ember előtt játszva ebben a helyzetben is remekelt. Nem is annyira a dobott gólok száma, hanem a hozzáállása, a merészsége miatt emelném ki a teljesítményét, komoly jövő áll előtte. Bízom benne, hogy mielőbb visszatérhet a pályára.”

A könnyed győri győzelemmel ellentétben a Ferencváros alaposan megizzadt a két pontért Németországban. Elek Gábor csapata egyhamar – hét perc után – 5-1-es hátrányban találta magát, később azonban támadásban kompenzálta a védekezési hiányosságokat: ehhez kellett Nerea Pena is, aki egymaga 12 gólt jegyzett csapata 19 találatából a döntetlennel befejeződő első félidőben.

A játék képe a térfélcserét követően sem változott. Noha a 39. minutumban magához ragadta az előnyt a legjobb formájától ezúttal messze elmaradó Ferencváros, küzdelmes, szoros eredményt hozó hajrá következett, kettővel a vége előtt egyetlen gól volt az FTC előnye. Márton Gréta, majd Kovacsics Anikó gólja a végén a legjobbkor jött, eldöntötte a pontok sorsát, a február 2-án, Érden sorra kerülő FTC–Győr rangadón azonban biztos, hogy jobban kell játszaniuk a budapestieknek.