tenisz;Nagy Adrienn;

2019-01-30 18:22:14

Édesanyja és Babos babérjaira törne Nagy Adrienn

A juniorok között újabb Grand Slam-győzelmet szeretne, a profik között idén a top 500-ba kerülne.

A 17 éves Nagy Adrienn múlt pénteken a japán Kavagicsu Nacumival megnyerte az ausztrál nyílt teniszbajnokság junior női páros versenyét. Sikerének köszönhetően azóta a magyar válogatott Fed Kupa-keretébe is meghívást kapott, illetve szabadkártyás versenyzőként elindulhat a BOK Csarnokban, februárban sorra kerülő, 250 ezer dolláros WTA-torna selejtezőjében.

Néhány nap már eltelt a döntő óta. Hogy érzi most magát?

Most már talán sikerült felfogni, hogy megnyertük. Óriási dolog ez az életemben, nagyon örülök, hogy sikerült.

Párosban győzött, egyéniben a harmadik körig jutott. Elégedett ezzel, vagy van némi hiányérzete?

A felkészülésem nem sikerült túlságosan jól, ki kellett húzni a bölcsességfogamat. Nem tudtunk annyit készülni, amennyit szerettünk volna, ez pedig megmutatkozott az egyéni eredményen. A második körben nagyon szoros csatát vívtam, döntő szett 7:6-ra győztem, másnap már nem tudtam száz százalékot nyújtani, elég fáradtak voltak a lábaim. A Roland Garros előtt remélhetőleg lesz időm jobban felkészülni és akkor egyéniben is megmutathatom, mire vagyok képes. 

A legfanatikusabb teniszrajongókat leszámítva eddig kevesen ismerték, azonban már mind a négy Grand Slam-tornán részt vett.

Tavaly játszottam Wimbledonban, a Roland Garroson és a US Openen, az Australian Openre még nem kerültem be, mert nem voltam elég jó a ranglistán. A US Openen sikerült egy meccset nyernem, a többi helyszínen kiestem egyéniben és párosban is az első fordulóban. Ez most egy nagyon nagy ugrás. Szerintem ebben az évben több esélyem lesz, tavaly még nem éreztem, hogy ott van a helyem a legjobbak között, de most már kezdem elhinni. 

Melyek a legnagyobb erősségei, amelyek hozzá segítették a mostani sikerhez?

Párosban a röptém kimagasló a junior mezőnyben. Úgy érzem, ez nagyon sokat segített abban, hogy ezt a szép eredményt elérjük. De nem állunk meg, remélem a profik között is sikerül hasonló eredményeket elérni. 

Bizonyára találkozott már világsztárokkal, kik a kedvencei?

 Készült már közös fotó Roger Federerrel és Rafael Nadallal, de a svájci a nagy kedvencem. Általában inkább férfi teniszt szoktam nézni, abból szerintem sokkal többet lehet tanulni. Kis koromban Maria Sharapovát szerettem a nőknél, de a doppingvétsége miatt már nem ő a kedvencem. Most Elina Svitolina játéka tetszik leginkább, de persze anyukám a legnagyobb példaképem. 

Édesanyja, Csurgó Virág profi játékos volt: többször indult Grand Slam-versenyeken, a világranglistán egyéniben a 160. helyig jutott. Ön mivel lenne elégedett?

Már kiskorom óta azon vagyok, hogy legalább az ő eredményeit elérjem, vagy azokat egy kicsit felül tudjam múlni. Egyéniben a top 100-ba, párosban top 50-be szeretnék jutni. A mostani verseny egy nagyon jó visszajelzés, de ez nem jelenti azt, hogy a profik között is sikerül ennyire jó eredményeket elérni.

Mennyi időt fordít a felkészülésre?

Általában egy nap három órát szoktam teniszezni, emellett heti három-négyszer van egy óra kondiedzésem. Egy héten egyszer szoktam sportpszichológushoz is járni, így eléggé összetettek a napjaim, már csak azért is, mert a város más-más végeiben vannak a helyszínek. Itthon az a legnagyobb problémám, hogy nincs minden egy helyen és nagyon sok idő megy el az utazgatással. 

A sportot hogyan tudja összehangolni az iskolával?

Nehéz a kettőt egyszerre csinálni. A Vörösmarty Mihály Gimnázium nagyon támogat, és tolerálja, hogy nem járok iskolába és csak dolgozatokat írok. Idén lenne az érettségim, és most azon gondolkozunk, hogy ezt el fogom halasztani, mert az írásbeli a Roland Garros előtt, a szóbeli pedig Wimbledon előtt lenne. Valószínűleg nem tudnék tisztességesen felkészülni.

A továbbtanuláson gondolkodott már, vagy mindent a teniszre tesz fel?

Szeretnék profi teniszező lenni, mindig is ez volt az álmom. Hetedikes korom óta nem járok rendesen iskolába, azóta eléggé elhanyagoltam a tanulást, pedig akkor még kitűnő voltam. Azóta sokkal többet utazok és háttérbe szorult. Ha az érettségi elhalasztása mellett döntök, akkor egy kicsit több időm lesz gondolkozni azon, később melyik egyetemre menjek, ugyanis még nem tudom, mi érdekel igazán. 

Az év hátralévő részében milyen eredményekkel lenne elégedett?

Párosban legalább egy Grand Slam-győzelmet tűztem ki magam elé, ezt már most sikerült elérnem. Egyéniben a legjobb négy közé kerülés lenne a cél. A juniorok között csak a Grand Slameken, esetleg még egy-két másik tornán indulok, azon kívül felnőtt versenyeken szeretnék versenyezni, s az év végére szeretnék a legjobb ötszáz közé bekerülni. 

Miben kell leginkább fejlődnie, hogy a profik között is legyen esélye?

Erőnlétileg a felnőttek jobbak, de azért már elég sokat fejlődtem ezen a téren az elmúlt két évben, amióta az erőnléti edzőmmel készülök. A technikám szerintem elég jó, a szüleim kis koromban eléggé odafigyeltek rám, a röptekészségem pedig már a felnőttek között is megállja a helyét, ütőerőben viszont még kell javulnom. De persze a játék minden elemében fejlődni kell, sosincs megállás. 

Egyelőre párosban vannak jobb eredményei, mint ahogyan a korábbi világelső Babos Tímeának is. Elképzelhetőnek tartja, hogy idővel egymás oldalán játszanak?

Nagyon jó lenne, nem tudom, Timi játszana-e velem. Ausztráliában egészen jóba lettünk, nagyon sokat segített nekem. Ha párosban oda tudnék kerülni a top 100-ba, akkor lehet, hogy egyszer-egyszer elindulna velem.