korrupció;sajtószabadság;Sargentini-jelentés;

- Kitér a kormány a holland delegáció elől

Sem a Fideszből, sem a kormány részéről senki nem akar találkozni azzal a holland parlamenti delegációval, amelyik a demokrácia állapotát vizsgálná Magyarországon. A küldöttség nem a Sargentini-jelentést jön „ellenőrizni” - ellentétben a Magyar Idők állításaival.

A holland parlament bizottsági meghallgatáson és kétnapos magyarországi látogatáson jár utána annak, igazak-e a Sargentini-jelentésben szereplő kritikák – írta a Magyar Idők Marácz Lászlóra, az Amszterdami Egyetem oktatójára hivatkozva. A lap szerint február 14.-én parlamenti bizottsági meghallgatást tartanak a holland parlamentben a témában, majd két napra Magyarországra utaznak, hogy „valós képet nyerhessenek hazánkban a jogállamiság, a sajtó és más egyéb, a jelentésben gyaníthatóan túlzóan inkriminált terület helyzetéről”. Ennek keretében „a kormánypártok, a kormányzati szereplők, a tudományos élet és a civil társadalom számos szereplőjével is egyeztetni fog a bizottság”.

Csakhogy a Népszava információi szerint teljesen más a helyzet. Mint holland parlamenti forrásból megtudtuk, a delegáció nem a Sargentini-jelentést fogja „ellenőrizni”, vizsgálódásának fő témája nem is a jelentés, hanem a magyar demokrácia általános állapota. A delegációt ennek ellenére sem akarják fogadni sem a Fidesz, sem a kormány részéről – tudtuk meg holland forrásból. Pedig a küldöttségben információink szerint helyet foglalnak majd a Kereszténydemokrata Tömörülés tagjai is, a párt a Fidesszel együtt az Európai Néppárt tagja. Információink szerint még az is felmerült, hogy ilyen körülmények között az egész magyarországi utat törölhetik. Ez példátlan lenne, ugyanis a delegáció a térségben több országot is felkeres majd - a látogatás pedig alapvetően a Magyarországgal szemben az EU Alapszerződés 7. cikkelye alapján megindított eljárással van összefüggésben.

Az újabb ÁSZ-büntetés után már közel 1 milliárd forintot kellene fizetnie a pártnak. Sneider Tamás elnök rendkívüli kongresszust hívott össze, ahol napirenden lesz a Jobbik- és vele a frakció - megszűnése.