kézilabda;

2019-02-03 20:50:45

Mindenki örült a végén

Remek mérkőzésen 32-32-es döntetlent játszott egymással az FTC Rail-Cargo Hungaria és a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntős szakaszának második fordulójában. Az eredménnyel mindkét szakvezető elégedett volt.

Ha másodika, akkor találkozik egymással a ferencvárosi és győri női kézilabdacsapat, hiszen egy hónappal ezelőtt január másodikán a bajnokságban mérte össze erejét a két legjobb magyar együttes: arra a győri randevúra a vidéki csapatnál emlékeznek szívesebben, hiszen 39-33-ra győztek a győriek. Március másodikán is összecsap a két gárda, mégpedig győri pályaválasztással ismét a BL-ben.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria ideiglenes otthonában, az érdi sportcsarnokban ki sem nyitottak a pénztárak, a jegyek elővételben pillanatok alatt elkeltek, telt ház, kiváló hangulat várta a csapatokat. A ferencvárosiak már a kezdés előtt elveszítették egyik alapemberüket, Kovacsics Anikót: a betegséggel küzdő válogatott átlövő, a fővárosiak csapatkapitánya együtt melegített ugyan a társaival, de utána jelezte, nem tudja vállalni a játékot. Az FTC egyik legjobbja 2006-2016 között a győrieket erősítette.

A másik oldalon Tomori Zsuzsanna súlyos térdsérülése után (keresztszalag-szakadás miatt hagyott ki több mint fél évet) második BL-meccsén léphetett pályára. Ő a Ferencvárosnál játszott 2010-2015 között, mielőtt visszatért Győrbe, ahol korábban is szerepelt.

Görbicz Anita a felső kapufát találta el az első győri támadásnál, a második vendégakció góllal zárult, Nycke Groot lőtt a kapuba, a folytatásban ezt még hétszer megismételte, ezzel ő lett a mezőny legeredményesebb játékosa. A ferencvárosiak rögtön egyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték Schatzl Nadine és Háfra Noémi révén. Ettől kezdve a házigazdáknál volt az előny, a győriek egy-egy alkalommal egyenlítettek, de vezetni nem tudtak, az első félidő 16-15-ös fővárosi vezetéssel zárult.

A második felvonás elején átrohant ellenfelén az FTC és négy perc alatt elhúzott 21-16-ra. A győriek szívós, kitartó munkával nyolc perccel a vége előtt érték utol ellenfelüket (26-26). Rendkívül izgalmasan alakult a hajrá, a győriek továbbra is mindig csak futottak az eredmény után. Az utolsó percben a ferencvárosiaknál első hazai BL-meccsén pályára lépő és hét góllal a vendéglátók legeredményesebb játékosának bizonyuló Klujber Katrin szerzett 32-31-es vezetést, amire Groot szinte azonnal válaszolt (32-32).

Hat másodperccel a vége előtt a budapestiek edzője, Elek Gábor időt kért. A Háfrával szemben elkövetett szabálytalanság miatt időn túli szabaddobást kapott a házigazda, amit a sértett végzett el, de lövése elakadt a győri sorfalban.

„Nagy büszkeség ez az eredmény – mondta Elek Gábor az FTC hivatalos honlapján. – Ha egy pihent emberrel többen vagyunk, nyerhettünk is volna. Ettől függetlenül boldog vagyok, hogy ilyen teljesítményt nyújtottunk. Az ilyen pillanatokért és az ilyen hangulatú meccsekért dolgozunk és játszunk.”

„Elismerés illeti a Ferencvárost, jobban játszott ezen a mérkőzésen – nyilatkozta Danyi Gábor, a győriek trénere. – Főleg az első félidő volt nagyon magas iramú és színvonalú. Sok helyzetet kihagytunk, de a végén így is kihoztuk a maximumot a pontszerzéssel.”

Az ETO először veszített pontot az idei BL-sorozatban, a Ferencváros pedig megerősítette a még éppen továbbjutást érő negyedik helyét a csoportban.