Böde Dániel;MTK Budapest;FTC-Honvéd;Vidi;Rebrov;

2019-02-03 19:29:31

Böde Dániel visszatért és újra bizonyított

A labdarúgó NB I idei első fordulójának nyertese a korábban mellőzött csatár góljával nyerő FTC. „Ez nem Dani győzelme, hanem az egész csapaté!” – hangsúlyozta Szerhij Rebrov.

Tavaszias idő, 10-12 fok és a kezdőcsapatokban két ukrán mellett összesen 20 magyar futballista – szombat délután ilyen külsőségek várták a közönséget a tavaszi idénynyitó MTK Budapest–Paks összecsapáson. Nagy tömeg nem jött össze a rajtra (sőt, a Hungária körúton volt a legalacsonyabb a nézőszám a 19. fordulóban), igaz, legalább futballhangulat volt – a két maroknyi tábor dob- és énekszóval buzdította a csapatokat.

Az első játékrészben a házigazda szinte veszélytelen volt a kapura. Sokáig a vendégcsapat is, a gyenge iramú félidőt Remili Mohamed látványos gólja mentette meg: a 33 éves csatár 19 méterről ollózott az éppen üres kapuba. A második 45 perc hajrájában volt egy gólváltás, az MTK-helyzeteknek köszönhetően izgalmasan alakult a végjáték, de végül Remili lett a nyerőember: Szabó János az ő szögletéből belőtt labdát a kapuba juttatva módosította 2-0-ra az állást.

„Ösztönből jött – válaszolta lapunk kérdésére a lefújás után a remek helyzetfelismerésével kapcsolatban Remili. – Láttam, hogy éppen üres a kapu és úgy gondoltam, hogy az ollózás a leggyorsabb megoldás. Örülök, hogy összejött, de annak jobban, hogy megtartottuk az előnyt. Nem lett volna jó, ha a hajrában veszítünk pontot, hiszen szinte végig stabilak voltunk.”

A folytatásban megosztozott a pontokon a Debrecen és az Újpest, valamint a DVTK és a Mezőkövesd is, miközben a mezőnytől egyre inkább leszakadó Haladás vereséget szenvedett Szombathelyen a Kisvárdától. Az igazi szenzációt mégis az szolgáltatta, hogy a bajnokcsapat, a MOL Vidi negyedik mérkőzésén először kapott ki az új székesfehérvári arénában, miután a Németországból hazatérő új edző, Radoki János által felkészített Puskás Akadémia győzött 3-0-ra a MOL Aréna Sóstóban. Ennek az eredménynek a felcsúti csapatot elkísérő hét vendégszurkolón kívül a fradisták örülhettek a legjobban – a Vidi botlása esélyt kínált a Ferencváros számára a játéknap előtt ötpontos fór növelésére.

A klubtörténelem 30. bajnoki címére hajtó listavezető Honvéd elleni kezdőcsapatában a nyolc télen szerződtetett futballistából kettő kapott helyet (a grúz Lasa Dvali a védelemben, az ukrán Igor Haratin pedig a középpályán), a többiek Mikalaj Szihnyevics kivételével elsőre a keretbe sem fértek be. Noha eleinte a helyzetekig is eljutó Honvéd akarata érvényesült a pályán, később meddő mezőnyfölényben futballozott a közel tízezer nézője által hajszolt FTC (a kispestieket is népes tábor támogatta), amely az első játékrész végén és sokáig a második 45 percben sem tudott túljárni a Honvéd kapuját védő Gróf Dávid eszén. A kört záró rangadó utolsó harmadára beállt harmadik debütánsként Szihnyevics, majd az a Böde Dániel is, aki a Ferencváros decemberben lejátszott utolsó tavalyi bajnokija után nehezen viselte lecserélését, ezért Szerhij Rebrov akkor egy hétre kitette a keretből. Nos, a korábban büntetést kapó, a felkészülést viszont már a csapattal végigdolgozó, eddigi pályafutása során több nehéz időszakból pozitív hősként kikecmergő támadó ezúttal dicséretet érdemelt, hiszen végül az ő gólja döntött: pár perccel azok után, hogy pályára lépett, két védő között közelről talált be.

„Tisztelem Danit, mint ahogy az egész csapatot is. Teljesen mindegy, hogy valaki 10, 15 vagy 20 percet játszik, örülök neki, hogy versengés van a különböző posztokon – válaszolta Rebrov újságírói kérdésre. Amikor a Népszava részéről arról érdeklődtem, hogy miként alakulhat Böde jövője a klubnál, esetleg edzője kezdőként számít-e rá a következő fordulóban, Rebrov ingerülten reagált.

„Miért minden kérdés Daniról szól? Most azt láthattuk, hogy Dani bejött, 15 percet játszott és nagyon hajtott, de szintén csereként beállva Mikalaj is a maximumot nyújtotta. Miért nem kérdeznek azokról a játékosokról is, akik végig a pályán voltak és ugyancsak a legjobbjukat nyújtották a Honvéd ellen? Ez nem Dani győzelme, hanem az egész csapaté!”

Az tehát még a jövő kérdése, hogy Böde játszik-e, s ha igen, mennyit a 20. fordulóban, az viszont biztos, hogy az immáron nyolcpontos előnnyel vezető FTC-re újabb rangadó vár: szombaton Újpest–Ferencváros derbit rendeznek.