Tudomány;Föld;Hold;

2019-02-05 19:58:37

A Föld ütközése következtében alakulhatott ki az élet

4,4 milliárd évvel ezelőtt egy, a Marshoz hasonló méretű, kénben gazdag bolygóval való ütközés adhatta meg az élet és a Hold kialakulásának hozzávalóit – derült ki egy új kutatásból.

A földi élet megjelenésének, valamint a Hold kialakulásának valószínű menetrendjére még mindig több lehetséges alternatíva létezik. A houstoni Rice Egyetem kutatói a legtöbb szempontból teljes megoldásnak tűnők számítógépes modelljeit vizsgálták. A Science Advances folyóiratban megjelent tanulmányuk szerint a munka kezdetén még nem volt világos számukra, hogy az élet megjelenéséhez szükséges kémiai elemek pontosan milyen forrásból származtak, meteorzáporok vagy egy másik bolygóval való ütközésből keletkeztek, de a modellek összevetése után az derült ki, hogy a legvalószínűbb „tettes” egy Marshoz hasonló méretű, kénben nagyon gazdag bolygó volt, amely a Földdel való ütközésével biztosította a fontosabb elemeket, valamint a Hold létrejöttéhez szükséges törmeléket - írta az SG.hu.

Az eddigi eredmények alapján a 4,4 milliárd évvel ezelőtt bekövetkezett ütközés révén kapta meg a Föld a nagyobb mennyiségű szenet, nitrogént, valamint az egyéb hozzávalókat, amelyek a Naprendszer belső régiójában elhelyezkedő bolygók belsejéből többnyire hiányoznak. Az ütközés kiszakított egy kellően nagy darabot is, amiből összeállhatott a Hold, és ez adta meg a kezdőlökést az élet megjelenéséhez.