kézilabda;

2019-02-10 20:03:51

Nagyvadat ejtett el a Veszprém

Fegyelmezett, szervezett játékkal nyert a Telekom Veszprém a világ egyik legjobb csapata, a Barcelona ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában. Vasárnap győzött a Szeged is.

Az A jelű nyolcas első helyezettjeként, esélyesként érkezett Veszprémbe a Barcelona a magyar bajnoki ezüstérmes elleni Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésre. A találkozó előtt gyászszünettel emlékeztek Marian Cozmára, akit tíz évvel ezelőtt gyilkoltak meg. A román beálló szobránál a Veszprém Aréna előtt mécsesek emlékeztettek a tragédiára.

Jobban kezdtek a látogatók, akik két perc alatt 2-0-ra elhúztak, nagyobb előnyre azonban nem tudtak szert tenni, a hatodik percben fordítottak a vendéglátók (3-2), később azonban ismét a Barcelonánál volt az előny. A veszprémiek 15 perc elteltével vezettek megint (8-7), kevesen gondolták ekkor, hogy a folytatásban egyszer sem fordítanak majd a katalánok.

Pedig így történt, köszönhetően elsősorban a nagyon kemény és agresszív védekezésnek, ami szemmel láthatóan nem tetszett az ellenfélnek. A hazaiak remekül szűkítették le a területet és kiváló ütemben léptek ki a barcelonaiak lövő játékosaira. A 27. percben 15-12-re vezetett David Davis vezetőedző csapata, jellemző a rivális klasszisára, hogy a játékrész 15-15-tel zárult, mivel a katalánok minden megingást könyörtelenül megbüntettek.

A második felvonás első hét percében nem szerzett gólt a Barcelona, megint három gól lett a különbség (18-15). A vendégek a 45. percben egyenlítettek ugyan (22-22), de később már ez sem sikerült nekik. A rendkívül elszántan küzdő, ötezer hazai szurkoló előtt időnként eksztázisban játszó veszprémiek végül 29-26-ra nyertek.

"Óriási megtiszteltetés, hogy Xavi Pascual és a Barcelona ellen vezethettem a csapatomat,  minden spanyol edző a példaképének tekintheti, évek óta a világ élvonalában tartja együttesét - mondta Davis. - Szakmailag kis előnyt jelentett, hogy itthon játszhattunk, ám ezt a szurkolók segítségével kihasználtuk. Mindkét félidőben akadtak jó és gyengébb szakaszaink, a végén ellenfelünk hibázott többet."

"Egyenlő erők küzdöttek, a végén a hibáinkat okosan, rutinosan kihasználta ellenfelünk - vélekedett a katalánok trénere. - Ziccereket rontottunk, és ezután már a kiválóan védő Möller sem tudott annyit segíteni, hogy nyerjünk."

A szegediek az eddigi eredmények alapján esélyesként érkeztek a szlovén Celjéhez, amelyet ősszel hazai pályán 33-24-re legyőztek. A találkozó előtt Juan Carlos Pastor, a szegediek vezetőedzője arról beszélt, hogy otthon a Celje is veszélyes ellenfél, de ő azt szeretné, ha a vasárnapival együtt utolsó négy csoportmeccsén a maximális nyolc pontot szerezné meg csapata, ebben az esetben ugyanis sokkal kedvezőbb sorsolásra számíthatna az együttes a nyolcaddöntőben.

A tréneri figyelmeztetés jogos volt, a szlovénok saját közönségük előtt rendkívül szívósan küzdöttek. Az első hat percben vezettek (1-0-ra és 2-1-re és 4-3-ra), de a folyatásban hiába volt a szegedieknél az előny, az utolsó pillanatig sem lehetett kiengedni. Kilenc perccel a vége előtt egyenlített a Celje (25-25), az 57. percben pedig megint előnybe került a hazai együttes (27-26), majd egy perc alatt fordított a Szeged (27-28). Rendkívüli izgalmak után Jorge Maqueda öt másodperccel a befejezés előtt megszerezte a 29-28-as szegedi sikert jelentő gólt. A magyar bajnok a második helyen áll csoportjában, a Celje ezzel szemben csupán hetedik.