Nagyvadat ejtett el a Veszprém

2019.02.10 20:03

Fotó: MTI/ Bodnár Boglárka
Fegyelmezett, szervezett játékkal nyert a Telekom Veszprém a világ egyik legjobb csapata, a Barcelona ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában. Vasárnap győzött a Szeged is.
Az A jelű nyolcas első helyezettjeként, esélyesként érkezett Veszprémbe a Barcelona a magyar bajnoki ezüstérmes elleni Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésre. A találkozó előtt gyászszünettel emlékeztek Marian Cozmára, akit tíz évvel ezelőtt gyilkoltak meg. A román beálló szobránál a Veszprém Aréna előtt mécsesek emlékeztettek a tragédiára.
Jobban kezdtek a látogatók, akik két perc alatt 2-0-ra elhúztak, nagyobb előnyre azonban nem tudtak szert tenni, a hatodik percben fordítottak a vendéglátók (3-2), később azonban ismét a Barcelonánál volt az előny. A veszprémiek 15 perc elteltével vezettek megint (8-7), kevesen gondolták ekkor, hogy a folytatásban egyszer sem fordítanak majd a katalánok.
Pedig így történt, köszönhetően elsősorban a nagyon kemény és agresszív védekezésnek, ami szemmel láthatóan nem tetszett az ellenfélnek. A hazaiak remekül szűkítették le a területet és kiváló ütemben léptek ki a barcelonaiak lövő játékosaira. A 27. percben 15-12-re vezetett David Davis vezetőedző csapata, jellemző a rivális klasszisára, hogy a játékrész 15-15-tel zárult, mivel a katalánok minden megingást könyörtelenül megbüntettek.
A második felvonás első hét percében nem szerzett gólt a Barcelona, megint három gól lett a különbség (18-15). A vendégek a 45. percben egyenlítettek ugyan (22-22), de később már ez sem sikerült nekik. A rendkívül elszántan küzdő, ötezer hazai szurkoló előtt időnként eksztázisban játszó veszprémiek végül 29-26-ra nyertek.
"Óriási megtiszteltetés, hogy Xavi Pascual és a Barcelona ellen vezethettem a csapatomat,  minden spanyol edző a példaképének tekintheti, évek óta a világ élvonalában tartja együttesét - mondta Davis. - Szakmailag kis előnyt jelentett, hogy itthon játszhattunk, ám ezt a szurkolók segítségével kihasználtuk. Mindkét félidőben akadtak jó és gyengébb szakaszaink, a végén ellenfelünk hibázott többet."
"Egyenlő erők küzdöttek, a végén a hibáinkat okosan, rutinosan kihasználta ellenfelünk - vélekedett a katalánok trénere. - Ziccereket rontottunk, és ezután már a kiválóan védő Möller sem tudott annyit segíteni, hogy nyerjünk."
A szegediek az eddigi eredmények alapján esélyesként érkeztek a szlovén Celjéhez, amelyet ősszel hazai pályán 33-24-re legyőztek. A találkozó előtt Juan Carlos Pastor, a szegediek vezetőedzője arról beszélt, hogy otthon a Celje is veszélyes ellenfél, de ő azt szeretné, ha a vasárnapival együtt utolsó négy csoportmeccsén a maximális nyolc pontot szerezné meg csapata, ebben az esetben ugyanis sokkal kedvezőbb sorsolásra számíthatna az együttes a nyolcaddöntőben.
A tréneri figyelmeztetés jogos volt, a szlovénok saját közönségük előtt rendkívül szívósan küzdöttek. Az első hat percben vezettek (1-0-ra és 2-1-re és 4-3-ra), de a folyatásban hiába volt a szegedieknél az előny, az utolsó pillanatig sem lehetett kiengedni. Kilenc perccel a vége előtt egyenlített a Celje (25-25), az 57. percben pedig megint előnybe került a hazai együttes (27-26), majd egy perc alatt fordított a Szeged (27-28). Rendkívüli izgalmak után Jorge Maqueda öt másodperccel a befejezés előtt megszerezte a 29-28-as szegedi sikert jelentő gólt. A magyar bajnok a második helyen áll csoportjában, a Celje ezzel szemben csupán hetedik.

Cozma-emlékérem Nagy Lászlónak

A Barcelona elleni találkozó után először osztották ki a Marian Cozma-emlékérmet, amit a klubért a pályán és azon kívül is legtöbbet tevő játékos kap meg. Az első díjazott Nagy László, az együttes válogatott csapatkapitánya lett.

kézilabda
Frissítve: 2019.02.10 21:26

Egyenlítettek Hangáék az Euroligában

2019.04.20 07:34

Fotó: NurPhoto/ BorjaB.Hojas/COOLMedia
A Barcelona nyert a török Anadolu Efes otthonában, így 1-1-re alakult a párharc állása.
A Barcelona 74-72-re győzött a török Anadolu Efes otthonában a férfi kosárlabda Euroliga negyeddöntőjében, így pénteken 1-1-re alakult a párharc állása. Az Euroliga honlapja szerint a magyar válogatott játékos 24 és fél percet töltött a pályán, ezalatt 17 pontot dobott, amivel csapata legeredményesebbje volt. Hangának volt három gólpassza, és szerzett négy lepattanót is. Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc első meccsét szerdán a törökök nyerték 75-68-ra, akkor Hanga hét ponttal zárt. A harmadik találkozó kedden, Barcelonában lesz.

Asztalitenisz-vb: a nemzetközi szövetség elnöke biztos a sikerben

2019.04.19 18:56

Fotó: Népszava/ Szalmás Péter
Vasárnaptól 143 ország közel 600 versenyzője küzd majd az érmekért a Hungexpón – indul a budapesti rendezésű, április 28-ig tartó asztalitenisz-világbajnokság, amellyel kapcsolatban a nemzetközi szövetség elnöke, Thomas Weikert már most derűlátó. A német sportvezető a vb pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette: biztos abban, hogy Budapest nagyszerű világbajnokságot rendez.
„Nagyon örülünk, hogy a legutóbb 1950-ben vb-házigazda Magyarország ismét nagyszabású eseményt rendez, gratulálok az egész rendezői csapatnak azért, amit itt létrehoztak”
– mondta Weikert.
„Tudjuk, hogy egy nemzetközi szövetség életében a vb a legfontosabb esemény és hogy egy olimpia előtti évben milyen óriási az érdeklődés a viadal iránt itthon és külföldön is. Nyugodt szívvel mondhatom, hogy mindenki, aki a szervezés részese volt, nagyon alapos munkát végzett” – jelentette ki Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke.
A pénteki sajtótájékoztatóján Pongi, a kabalafigura mutatta be a vb érmeit. Hogy a medálokat elsőként megtekintő, hét női és hat férfi asztaliteniszezőből álló magyar delegációnak jut-e ezekből, kérdéses, a két magyar kapitány, a nőket irányító Bátorfi Zoltán és a férfiak vezetője, Aranyosi Péter mindenesetre úgy fogalmazott, jól sikerült a felkészülésük. Mindkét fél bízik abban, hogy a játékosok ki tudják majd hozni magukból a maximumot.
A program szombaton a megnyitóval folytatódik, a versenyek vasárnap 10 órától kezdődnek.