Gyakran az önkívületben fetrengő potyautasok utáni kényszerű takarításra, fertőtlenítésre szorulnak a budapesti villamosok - mondták a koszt, bűzt és a tétlenséget megelégelő, névtelenségüket őrző BKV-s dolgozók a Blikknek. Az áldatlan állapotokról szóló panaszáradatukból az is kiderült, a járműveken fetrengő, odapiszkító emberek sokszor hangosan, agresszíven is viselkedve zavarják az utasokat.
Kukor Gyula szakszervezeti vezető szerint hiába tájékoztatták többször is a cég vezetését a problémáról, nem történik semmi. Az éjjeli járatokon szolgáló biztonsági őröknek nincs joguk intézkedni, ezért, mint mondta, segítene, ha az éjszakai Combinókra időszakosan rendőröket állítanának, mert a jelenlétük miatt az 1-es villamosról és megállóiból is eltűntek a drogosok.
Dorner Lajos, a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület (VEKE) elnöke a lapnak elmondta, az üzemeltető, vagyis a BKV dolga, hogy megteremtse a biztonságos és egészséges utazási feltételeket. Ócsai Lajos járványügyi szakértő kiemelte, a nagykörúti villamosokon egy fertőzött ember utáni ülés vagy akár kapaszkodó érintésével akár hepatitiszt, vérhast vagy kalicivírust is el lehet kapni.
A BKV és a BKK a cikk megjelenéséig nem válaszolt a lap megkeresésére.
A világ legforgalmasabb villamosvonalán naponta több százezren utaznak.