FTC;gyorskorcsolya;Nyíri Zoltán;Liu Shaolin Sándor;Liu Shaoang;Bánhidi Ákos;

2019-02-13 18:51:06

Zöld-fehérben folytatja az olimpiai bajnok Liu-testvérpár

Az FTC újjáalakuló korcsolya szakosztályának színeit ölti fel a gyorskorcsolyázó Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang mellett Bánhidi Ákos sikeredző, a Krueger-fivérek és több fiatal is.

„A legjobbak a legjobb helyen” – kezdte beszédét a Ferencvárosi Torna Club ügyvezető alelnöke, Nyíri Zoltán, miután az olimpiai, világ- és Európa-bajnok, Világkupa-győztes Liu Shaolin Sándor és öccse, az olimpiai és Európa-bajnok Liu Shaoang, valamint a fiúkat (2012 óta a kínai Csang Csing Linával közösen) felkészítő Bánhidi Ákos kíséretében belépett a Groupama Arénában tartott szerdai sajtótájékoztató helyszínére. Addigra már a szintén zöld-fehér melegítőfelsőbe „átöltöző” amerikai születésű, de magyar színekben versenyző Cole és a 2018-as phjongcshangi olimpián 1000 méteren ezüstérmet szerző John-Henry Krueger, azaz a Liu-testvérpár két versenyzőtársa is ott volt. A jelentős médiaérdeklődés mellett megtartott esemény nem csak a bombaigazolások bejelentéséről szólt: elmondták, hogy

„Nem a Fradi keresett meg minket, mi döntöttünk úgy, hogy valami új dologra lenne szükségünk. A szakmai stábbal megbeszéltük, hogy ezt szeretnénk, végül sok beszélgetés után döntöttünk úgy, hogy elérkezett az idő a váltásra” – válaszolta a Népszava kérdésére a 23 éves Liu Shaolin Sándor, akinek a többi most váltó sportolóval egyetemben január 31-én járt le a szerződése az MTK-nál. Érdeklődésünkre Bánhidi Ákos – aki gyermekkoruk óta ismeri és trenírozza a Liu-fiúkat – is megindokolta a váltást.

A megállapodások aláírása előtt Nyíri Zoltán hangsúlyozta, hogy eszük ágában sem volt kizárólag a „kész” csomagot megvásárolni, ezért a szerződések szignálása után megkérdeztük: miért ragaszkodtak ahhoz, hogy az élsportolók mellett szinte a teljes utánpótlásbázis is csatlakozzon a klubhoz?

„Választhattuk volna azt, hogy ideigazolunk négy élsportolót meg egy-két edzőt, akik nálunk edzenek, csinálják a dolgukat, mi pedig majd fényképezkedünk velük, amikor nyertek, de a Ferencvárost ez így nem érdekelte volna – magyarázta Nyíri. – Számunkra fontos volt, hogy ne csak most, hanem öt, tíz, tizenöt vagy akár húsz év múlva is legyenek világ- és olimpiai bajnokaink, később már olyan sportolók, akik nálunk nevelkedtek. Bármennyire is tiszteljük és kedveljük a most szerződtetett élversenyzőket, csak őket éppen ezért nem igazoltuk volna át.” 

A most „feltámasztott”, az ötvenes években mindössze hat évet élt ferencvárosi gyorskorcsolya-szakág Kónya Béla személyében eddig egy országos bajnokot tudhatott magáénak, mostantól jövője, ráadásul egyszerre több ötkarikás bajnoka és érmese is van. Bánhidi Ákosék eddig elvégzett munkája és a klubvezetés elszántsága arra enged következtetni, hogy a szerdai bejelentésekkel egy új sikerszakág alapjait tették le a Ferencvárosnál.