tenisz;Fucsovics Márton;

2019-02-15 07:51:03

Fucsovics negyeddöntős Rotterdamban

A magyar játékos a kilencedik helyen kiemelt grúz Nikoloz Baszilasvilit győzte le.

Fucsovics Márton negyeddöntőbe jutott csütörtökön az 1,96 millió euró (626,5 millió forint) összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztornán, miután legyőzte Nikoloz Baszilasvilit.

Fucsovics számára nem indult jó a találkozó, a magyar játékos 2:2 után elbukta az adogatását. 5:5-nél azonban beérte riválisát, a rövidítésben pedig – amelyben Baszilasvili szervából nem nyert pontot – magabiztosan zárta le a 46 percig tartó első játszmát.

A második szett rögtön a 27 esztendős nyíregyházi teniszező két brékjével kezdődött. Mivel saját adogatásait hozta, így 5:1-nél Baszilasvili a mérkőzésben maradásért szervált, ám sikertelenül, így 6:1-gyel végződött a 34 perces második játszma.

A vasárnap Szófiában döntőt játszó Fucsovics összességében 1 óra 21 perc alatt biztosította helyét a negyeddöntőben, ahol az első helyen kiemelt Nisikori Kejjel találkozik.