A "hotelbiznisz új sztárja", Szepesi Richárd nyithatja újra a páratlan panorámájáról ismert, de 2007-ben bezárt visegrádi Lepence strandfürdőt és építhet mellé luxusszállodát - értesült a napi.hu. A portál szerint ez ugyanaz a tulajdonosi kör, amelyik a Magyar Turisztikai Ügynökség által indított, összesen 300 milliárd forintos Kisfaludy hotel- és panziófejlesztési programból közel 6 milliárd forint vissza nem térítendő állami támogatást kapott balatoni és tokaji szállodák építésére.
Azt egyelőre nem tudni, pontosan mikor nyithat ki újra Magyarország egyik legértékesebb területén fekvő strandja. A hírek szerint a régészeti feltárások már befejeződtek, és jelenleg a szakhatósági engedélyeztetési eljárásnál tart a milliárdos beruházás.
Erre utal szerintük az is, hogy a budapesti Reáltanoda utcában székelő DLHG Invest Zrt. a tulajdonosa a 2018 decemberében bejegyzett Visegrád Lepence Völgy Strandfürdő Kft.-nek, az új cégben Szepesi Richárd az ügyvezető. A DLHG-ben pedig igazgatósági tag Szepesi Richárd, többségi tulajdonos pedig a felesége, Kante Awa.
Arról már korábban is lehetett olvasni, hogy sorra alapítja a szálloda- és ingatlancégeket Szepesi, aki akkor lett szélesebb körben ismert, amikor eladta a hegyaljai Andrássy hotelt Mészáros Lőrinc cégének. Feleségée, Kante Awa kapcsán pedig arról cikkeztek, hogy édesanyja Nagy Róza, akit régóta Matolcsy György jegybankelnök legszűkebb bizalmi köréhez sorolnak. Már 2000-ben közigazgatási államtitkár lett a Nemzetgazdasági Minisztériumban, ahol akkor Matolcsy volt a miniszter.
A napi.hu megkérdezte a visegrádi önkormányzatot, mikorra várható a 2007-ben bezárt és azóta lepusztult strand és luxusszálloda nyitása, de csak arról tájékoztatták őket, hogy a terület már magántulajdonban van. Helyi informátoraik szerint előbb a strand készül el, majd később a luxusszálloda.
Azt, hogy jól előkészített projektről van szó, a portál szerint mi sem bizonyítja jobban, minthogy a kormány még 2017-ben meghatározta a Dunakanyar kiemelt turisztikai térségbe tartozó településeket, valamint elfogadta a térségben megvalósítandó egyes fejlesztésekről szóló, a 2017-2030 közötti időszakra vonatkozó stratégiai fejlesztési programot. A határozat szerint 70 település tartozik a Dunakanyar kiemelt turisztikai térséghez, ahol