Egymillió dolláros (nagyjából 285 millió forintos) nyomravezetői díjat tűzött ki az Egyesült Államok Hamza bin Ladenre. Az al-Kaida egykori vezérének, Oszama bin Ladennek a fia két évvel ezelőtt került fel a terroristák listájára, a „vérdíjat” az indokolja, hogy az amerikaiak úgy tudják, egyre nagyobb befolyásra tesz szert a nemzetközi terrorszervezeten belül. Az elmúlt években több felvétel jelent meg az interneten, amelyen a nyugatiak elleni támadásokra, apja halálának megbosszulására szólította fel követőit. A harmincas évei elején járó férfi holléte ismeretlen, a gyanú szerint ő is az afgán-pakisztáni határon bujkálhat. Egyáltalán Hamzáról sem tudni sokat. Az Oszama bin Laden rejtekhelyén talált dokumentumokból, valamint vallomásokból kiderült, hogy már a terroristavezér is Hamzára tekintett lehetséges utódjaként. Az amerikaiak úgy tudják, a fiatalember a 2001. szeptember 11-ei támadások egyik gépeltérítőjének, Mohammed Attának a lányát vette feleségül, ugyanakkor ezt Oszama egy másik fia cáfolta. Az viszont biztos, hogy a „bin Laden” név önmagában is szimbolikus jelentőségű és veszélyt jelent, hívószóként szolgálhat a szélsőségesek számára.
Az egymillió dolláros „vérdíjjal” Hamza bin Laden koránt sem számít a legkeresettebb terroristának. Az élen 25 millió dollárral az Iszlám Állam vezetője, Abu Bakr al-Bagadi áll, akinek már többször halálhírét keltették, ám sorsa a mai napig bizonytalan. Ugyan Donald Trump amerikai elnök éppen a minap jelentette be, hogy az Iszlám Állam területeinek száz százalékát felszabadították, egyes feltételezések szerint a terrorvezér még mindig Szíriában bujkál. Ugyancsak 25 millió dollárt ér ha valaki információkkal tud szolgálni Ajmán az-Zavahiri, az al-Kaida jelenlegi fejének hollétéről, egyébként ugyanennyit kínáltak annak idején Oszama bin Ladenért is. A „jutalom az igazságért” nevű program folyamatosan frissülő listájában jelenleg összesen 79 terrorista szerepel, a legkisebb kitűzött jutalom 250 ezer dolláros, míg a legtöbben az ötmillió dolláros kategóriába esnek.
A program több tucat nyelven elérhető nyilvános honlapja szerint az elmúlt évtizedekben már több mint 150 millió dollárt fizettek ki, több mint száz embernek, akik segítettek terrorcselekményeket megakadályozni, vagy keresett terroristákat kézre keríteni. A sikertörténetek között említik például, hogy egy kelet-ázsiai országban 48 órával a tervezett merényletsorozat előtt kaptak fülest, több száz életet megmentve. Máskor egy amerikai diplomata meggyilkolása után jelentkezett szemtanú, akinek hála sikerült letartóztatni az elkövetőeket. Vagy például az egykori iraki diktátor, Szaddám Huszein két fiát, Udajt és Kuszajt is a program segítségével találták meg, a kialakuló tűzharcban végeztek velük. Az arra érdemes informátorok ráadásul nem csupán pénzjutalomban részesülnek, de ha szükség van rá, biztonságba is helyezik őket.