Furcsa tizenegyesek, kiállítás és döntetlen az észak-londoni derbin

2019.03.02. 16:06

Fotó: IAN KINGTON / AFP
1-1-es döntetlennel végződött a Tottenham-Arsenal mérkőzés a Premier League-ben.
A két észak-londoni nagycsapat rangadóján a vendégek kezdtek jobban, és a 16. percben Ramsey révén szereztek vezetést. Még az első félidőben egyenlíthetett volna a Tottenham, de Kane fejesgólját les miatt érvénytelenítették, majd kétszer is Leno, az Arsenal kapusa mutatott be óriási bravúrt. A második játékrészben egy beívelés után Kane-t lökték el a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt. Az ismétlésből azonban látszódott, hogy Kane - ha csak egy hajszállal is, de  - lesen tartózkodott az eset előtt. A 11-est viszont belőtte, ezzel 1-1-re módosult az állás. A 90. percben megnyerhette volna a meccset az Arsenal: egy Aubameyang elleni, igencsak vitathatónak tűnő szabálytalanságra is büntetőt adott a bíró, ám a sértett lapos lövését Lloris kitolta. A meccs legvégén Torreira kapott piros lapot a vendégektől egy csúnya szabálytalanság miatt. A mérkőzést egyébként 81 ezer néző látta a Wembleyben.
A döntetlen azt jelenti, hogy a Tottenham a 3., az Arsenal a 4. helyen áll az angol bajnokságban 61, valamint 57 ponttal. Eredmény: Tottenham-Arsenal 1-1 (0-1) gólszerzők: Kane (74. perc, 11-esből), illetve Ramsey (16. perc)
Premier League

Szándékosan egy benzinkútba hajtott a Mészáros Lőrinc tulajdonolta eszéki focicsapat játékosa

2019.03.02. 15:40
Petar Bockaj a Mészáros Lőrinc cégeit idéző M-logóval a mezén
Fotó: MARCEL VAN HOORN / AFP
A horvát élvonalban szereplő NK Osijek labdarúgócsapata azonnali hatállyal szerződést bont a kulcsembernek számító 22 esztendős szélsővel, Petar Bockajjal, miután péntek éjjel ittasan belehajtott egy benzinkútba.
Petar Bockaj Mercedes típusú gépkocsijával egy koncertről tartott hazafelé, amikor szándékosan belehajtott egy benzinkút bolti egységébe, miután ott sérelmezte a kiszolgálást, majd elmenekült a baleset helyszínéről - írta a Nemzeti Sport online kiadása. A Mészáros Lőrinc birtokolta eszéki klub hivatalos honlapján közzétett kommünikéből kiderült, a labdarúgó ellen alkoholos befolyásoltság alatt okozott jelentős anyagi kár és mások testi épségének veszélyeztetése miatt indult eljárás, a futballista viselkedését az egyesület nem tolerálhatja, ezért a szerződését azonnali hatállyal felbontják. Petar Bockaj 2017 nyarán igazolt a Lokomotiva Zagreb együttesétől az NK Osijekhez, a jelenlegi idényben 18 bajnokin három gólt és négy gólpasszt jegyzett.

Harcban a második helyért a Veszprém

2019.03.02. 13:33
David Davies mindenképpen gyozelmet vár, hogy ne kelljen számolgatni
Fotó: UWE ANSPACH/DPA / AFP
A második hely megszerzése a tét a Telekom Veszprém számára a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. A magyar együttes mindenképpen második, ha nyer a lengyel Kielce otthonában (szombat, 17.30. Tv: Sport 1), de akkor is megőrzi ezt a helyét, ha a címvédő - de erre a szezonra meggyengült - Montpellier nyer a Vardar Szkopje ellen.
"Elengedhetetlen a győzelem szombaton, hiszen nem várhatjuk el, hogy a Montpellier végezze el helyettünk a munkát - mondta a veszprémi klub honlapján David Davis vezetőedző. - Ugyanúgy készülünk, mint minden meccsre, ugyanolyan nehéz lesz ez a találkozó, mint bármelyik a Bajnokok Ligájában. Ha másodikok leszünk a csoportban, könnyebb ellenfél következhet a folytatásban."
Ha a Veszprém megőrzi jelenlegi második pozícióját, akkor várhatóan a portugál Sporting Lisboa vár rá a nyolc közé kerülésért. A Kielce elleni korábbi tíz mérkőzésből hetet nyertek a magyarok, kettő lett döntetlen, egyszer született lengyel siker. A két csapat legemlékezetesebb csatája a 2016-os BL-döntő volt, melynek 46. percében a magyar együttes 28-19-re vezetett, de ezután 12 percig nem talált a kapuba. A rendes játékidő és a hosszabbítás is döntetlennel zárult, a hétméteres-párharcot pedig a Kielce nyerte.
A másik magyar együttes, a Mol-Pick Szeged az ötödik helyért küzdő horvát PPD Zagrebet fogadja (vasárnap, 17.00. Tv: Sport1). A Tisza-partiak végeredménytől függetlenül a második helyen zárnak, és amennyiben nem borul a papírforma a záró körben a dán Silkeborggal találkoznak a nyolcaddöntőben.
A női BL középdöntőjében az utolsó előtti körben a címvédő Győri Audi ETO KC a másik magyar indulót, az FTC-Rail Cargo Hungáriát látja vendégül (szombat, 19.30. Tv: Sport1). A házigazdák már mindenképpen elsőként jutnak a negyeddöntőbe, a ferencvárosiaknak viszont akkor marad reményük az előbbre lépésre a negyedik helyről - és ennek köszönhetően könnyebb ellenfélre a negyeddöntőben -, ha nem szenvednek vereséget.