PSG;labdarúgó Bajnokok Ligája;Mancheser United;

2019-03-07 09:11:35

Megint van miről beszélni: videobírós tizenegyessel verte ki a Manchester United a PSG-t a Bajnokok Ligájából

A manchesteriek ideiglenes edzője, Ole Gunnar Solskjaer megint tett egy nagy lépést afelé, hogy végleg őt bízzák meg a Vörös Ördögök irányításával. Igaz, ehhez elsősorban a párizsi hibák és a bíró ítélete kellett.

Egy nappal ezelőtt mindenki biztosra vette, hogy az idei labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek legemlékezetesebb összecsapása a keddi Real Madrid-Ajax (1-4) lesz, ám szerda éjszaka "feltűnt" egy nagyon komoly rivális: a Manchester United a hazai pályán 2-0-ra elvesztett első találkozó után 3-1-re nyert Párizsban, ezzel idegenben lőtt több góllal kiejtette a Paris Saint-Germaint.

Önmagában már ez is elég drámai, főleg, hogy a BL-ben korábban egyetlen csapat sem esett ki oda-visszavágós párharcban, ha az első meccset idegenben két góllal megnyerte (pedig 106 ilyen eset is volt), ám a körülmények még elképesztőbbé tették a találkozót.

Hogy mégis szereztek 3 gólt, azt 2 hatalmas párizsi védelmi hibának (az egyiket ráadásul a rutinos Gianluigi Buffon kapus követte el, és mindkettőt Romelu Lukaku használta ki), illetve egy a hosszabbításban befújt tizenegyesnek köszönhetik. Diogo Dalot távoli lövése ugyanis a háttal felugró Presnel Kimpembe kezéről vágódott le (lásd képünkön), Damir Skomina játékvezető pedig hosszas videózás után büntetőt ítélt, amit Marcus Rashford értékesített is.

2017-ben ugyanis a hazai 4-0 után idegenben 6-1-re kaptak ki a Barcelonától.

A másik szerdai meccs, a Porto-Roma is izgalmasan alakult, a rendes játékidő végén ugyanúgy 2-1 állt az eredményjelzőn, mint az első felvonás végén, így jöhetett a hosszabbítás, ahol egy - szintén videobírós - portói tizenegyes mindent eldöntött.

A legjobb 8 mezőnyéből így már az Ajax, Tottenham, Manchester United, Porto négyes ismert, jövő héten pedig a Manchester City-Schalke, a Juventus-Atletico Madrid, a Bayern München-Liverpool és a Barcelona-Lyon párharcokban is sor kerül a visszavágókra.