labdarúgó NB I;24. forduló;

2019-03-10 15:38:15

Az örökrangadót is megnyerte, tovább növelte előnyét a Fradi

A listavezető magabiztosan nyerte az örökrangadót, ezzel pedig kihasználta a Vidi paksi pontvesztését és nyolc pontra növelte előnyét a labdarúgó NB I élén.

Mielőtt elkezdődött volna a 24. fordulót záró patinás párharc, az MTK Budapest és az FTC 215. bajnoki összecsapása, két kora esti eredmény szolgáltatott témát az Új Hidegkuti Nándor Stadionban: a címvédő Vidi paksi döntetlenje és a sereghajtó Haladás Újpest elleni sikere. Előbbi nyilvánvalóan inkább a Ferencváros szurkolóinak körében adott okot izgalomra, hiszen így a pontversenyt a forduló előtt ötpontnyi fórral vezető, a klubtörténet 30. bajnoki címére hajtó FTC előtt jó esély kínálkozott a különbség növelésére.

A szombathelyi csapat „feltámadásáról” ugyanakkor mindenki elismerően beszélt. Nem véletlenül, hiszen a Haladás úgy nyert 3-2-re a kilenc veretlenül megvívott bajnoki után vereséget szenvedő Újpest ellen, hogy a 62. minutumban még a vendégcsapat vezetett kettővel. Horváth Ferenc vezetőedző jó érzékkel cserélt, miután ugyanis a 60. percben beszállt Funsho Bamgboye és Németh Márió, minden megváltozott: a nigériai csatár két, valamint a magyar futballista egy góljának köszönhetően a 67. percben már a Haladásnál volt az előny.

Az örökrangadó egyébként korán eldőlt: az első támadásából eredményes FTC Varga Roland révén öt perc után vezetett, Davide Lanzafame duplájának (is) köszönhetően pedig 3-0-s állásnál mehetett félidőre. Noha a térfélcserét követően feljavult az MTK Budapest játéka, a házigazda részéről csupán a szépítésre futotta, összességében könnyedén nyert a Ferencváros. Ezzel együtt mégis bosszúságot okozhatott a magabiztosan menetelő együttest felkészítő Szerhij Rebrovnak, hogy a gárda egyik legjobbját, Sigér Dávidot a szünetben sérülés miatt le kellett cserélni: a stadionból szombat este mankók segítségével távozó játékossal kapcsolatban a válogatott meghívót is emlegették az utóbbi hetekben, ám a futballistának megnyúlt a bokaszalagja, így várhatóan két hétre kidőlt, azaz valószínűleg nem csatlakozhat majd az első idei selejtezőjét március 21-én játszó nemzeti csapathoz.

Tekintve, hogy már csak kilenc kör van hátra a bajnokságból, a listavezető előnye pedig nyolc pont, kijelenthető: az üldöző Vidivel az NB I-ben még egyszer, áprilisban megmérkőző Ferencváros igencsak kedvező helyzetben van. Az utóbbi három meccsén 14 gólt szerző (4-0-s siker a Puskás Akadémia majd 7-0-s győzelem a DVTK ellen a Groupama Arénában, szombaton pedig 3-1 a Hidegkutiban) FTC a tavaszi idény eleji két „botlás” óta sorra gyűjti a győzelmeket, de - a játékosok érdemeit nem kicsinyítve - azért jegyezzük meg: a fölényes sikereket a tabella második felében szereplő csapatok ellen érte el. Lehet, hogy az erőviszonyok kiegyenlítése érdekében a korábbiakhoz hasonlóan érdemes volna a bajnokság hajrájában alsó- és felsőházra bontani a ligát?

„Én nem értek ezzel egyet – válaszolta lapunk felvetésére az FTC kapusa, Dibusz Dénes. – Ha azt nézzük, hogy a Diósgyőr az egymás elleni mérkőzés előtt kikapott Újpesten, viszont előzőleg nyolc meccsen keresztül veretlen volt, a Puskás pedig idegenben legyőzte a Vidit, akkor kiscsapatnak, kevésbé veszélyes ellenfélnek nem nevezhetjük őket. Szerencsére ezek a meccsek számunkra jól jöttek ki. Az MTK is sokáig harcban állt a dobogóért, két-három győztes meccsel újra ott lenne az élmezőnyben. Nem gondolom, hogy ketté kéne bontani a mezőnyt.”

Az MTK vezetősége az elveszített örökrangadó másnapján, vasárnap menesztette Feczkó Tamást, a kék-fehér együttes vezetőedzőjét.