Orbán Viktor;korona;Karmelita kolostor;

- Koronás széket kaphatott Orbán a Karmelita kolostorban

A kormányülések fényűzően puritán helyszínén csak egy széken látható Kossuth-címeres korona.

Budapesti látogatása során Manfred Weber, a Néppárt csúcsjelöltje felugrott látogatóba a Karmelita kolostorba is: Orbán Viktor itt, a kormányülésekhez használt teremben fogadta. A kedélyesnek éppen nem mondható beszélgetés során Weber egy olyan szék háttámlájára támaszkodik, ami koronás címer látható – szúrta ki a 444.hu

Mint a portál hozzáteszi, ez az egyetlen, koronás címerrel ellátott szék az egész teremben.

Persze az sem kizárt, hogy valamelyik másik kormánytagé az asztal közepén álló koronás szék, Orbán inkább egy simát választott magának. 

A széken látható címer a lap szerint Kossuth-címernek egy olyan ritka változata, amit kevés ideig használtak, a Habsburgok trónfosztása után levették a címerről a koronát. A korona nélküli Kossuth-címer lett az első és a második köztársaság címere, ahogy az 56-os forradalomé is. A rendszerváltás után a parlament döntött arról, hogy a koronás vagy a köztársaságot jobban szimbolizáló Kossuth-címer legyen az ország hivatalos címere. A Fidesz megosztott volt a szavazáskor, Orbán Viktor, Kövér László és Áder János nem szavazta meg a koronás címert, Deutsch Tamás egyenesen ellene szavazott (Fodor Gábor viszont megszavazta a koronás címert).  

Manfred Weber az ominózus szék mögött, mikor Orbánnal tárgyalt a Juncker-plakátok miatt

  A Karmelita kolostor átalakítása becslések szerint elérhette a 30 milliárd forintot is, de hát ez kellett ahhoz, hogy a Miniszterelnökség a Várba költözhessen: a látszólag puritán, valójában azonban méregdrágán felújított, bővített és berendezett épületet az Iparművészeti Múzeumból kölcsönzött festményekkel díszítik. Az elszálló építési költségeket jelzi, hogy csak a miniszterelnöki dolgozószoba belsőépítészeti kialakítása 4 milliárd forintba kerülhetett.

A MÁV Kelenföld-Érd alsó-Tárnok közötti szakaszán is szünetel majd a vonatközlekedés.