Férfi kézilabda BL – Negyeddöntős a Veszprém

2019.03.30. 19:49
A kép illusztráció
Fotó: Shutterstock
Az együttes 35-29-re nyert a portugál Sporting CP ellen.
A Telekom Veszprém kettős győzelemmel jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, miután szombaton házigazdaként 35-29-re nyert a portugál Sporting CP ellen a rájátszás visszavágóján. A párharc múlt vasárnapi első meccsét a Veszprém 30-28-ra nyerte meg Lisszabonban. A magyar csapatból Jamali Iman, a dán René Toft Hansen és a norvég Kent Robin Tönnesen hiányzott sérülés miatt. A portugálok spanyol balátlövője, Carlos Ruesga kisebb sérülését követően ismét játszhatott, és a bemutatásnál nagy taps köszöntötte, hiszen 2013 és 2015 között éppen a Veszprémet erősítette. Jobban kezdtek a vendégek (1-3), de a Veszprém védekezése hatékonyabbá vált, így sikerült fordítania, mivel a Sporting csaknem nyolc percen keresztül nem talált a hálóba (4-3). A házigazdák lendületét a portugálok időkéréssel próbálták megtörni, de ez csak egy rövid időre sikerült nekik, utána már négygólos hátrányban voltak (11-7). Az egyre lendületesebb, gyorsabb hazai akciókra sokáig nem volt ellenszere a lisszaboni együttesnek, amely a kétperces emberelőnyét sem tudta kamatoztatni, ám javuló védekezésének köszönhetően a hajrában egy 4-1-es sorozattal némileg csökkentette hátrányát. A második félidő elején a veszprémiek csaknem hét percig nem találtak be, így ellenfelük egyenlített (17-17), de amikor ismét rendezték a védekezésüket, és újra hatékonyabbá vált a támadójátékuk, egy 8-3-as szériával megint megnyugtató előnyre tettek szert (25-20). A hajrában már nem volt esélye a felzárkózásra a Sportingnak, így a Veszprém felszabadultan kézilabdázhatott, és előbb Manuel Strlek, majd Gasper Marguc dobott sorozatban három gólt, előbbi végül a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyult. A Veszprém a negyeddöntőben minden bizonnyal a német Flensburg-Handewitt együttesével találkozik, amely saját párharcának első meccsén 30-28-ra nyert a fehérorosz Meskov Breszt otthonában. A visszavágót vasárnap rendezik, a negyeddöntő mérkőzéseit pedig április utolsó, illetve május első hetében játsszák.

Eredmény:

Telekom Veszprém-Sporting CP (portugál) 35-29 (17-14) a Veszprém gólszerzői: Strlek 7, Marguc 5, Manaszkov 4, Gajic, Mahé, Mackovsek, Lékai 3-3, Nilsson, Nenadic 2-2, Ilic, Nagy L., Blagotinsek 1-1 Továbbjutott: a Veszprém kettős győzelemmel, 65-57-es összesítéssel. vasárnap játsszák: MOL-Pick Szeged - Orlen Wisla Plock (lengyel) 17.00 (az első mérkőzésen: 22-20)

Bahreini Nagydíj – Először rajtolhat Leclerc az élről

2019.03.30. 17:25
Charles Leclerc
Fotó: KARIM SAHIB / AFP
A 21 éves versenyzőnek ez pályafutása első pole pozíciója az F1-ben.
Charles Leclerc, a Ferrari monacói pilótája nyerte a Forma-1-es Bahreini Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az első helyről. A 21 éves versenyzőnek ez pályafutása első pole pozíciója az F1-ben, ráadásul megjavította csapattársa, a négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel tavaly futott szahíri körrekordját. Leclerc az időmérő harmadik szakaszában előbb ezredmásodpercre azonos időt ért el, mint 2018-ban Vettel, majd az utolsó pillanatokban tovább tudott javítani, és végül 1:27.866 perces idővel szerezte meg az első rajtkockát. Vettel a második helyen zárta az időmérőt, míg a harmadik hely az ötszörös vb-győztes, címvédő Lewis Hamiltoné, a Mercedes brit pilótájáé lett. Az 57 körös Bahreini Nagydíj vasárnap 17 óra 10 perckor kezdődik.

A teljes rajtsorrend:

1. sor: Charles Leclerc (monacói, Ferrari) Sebastian Vettel (német, Ferrari) 2. sor: Lewis Hamilton (brit, Mercedes) Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 3. sor: Max Verstappen (holland, Red Bull) Kevin Magnussen (dán, Haas) 4. sor: Carlos Sainz Jr. (spanyol, McLaren) Romain Grosjean (francia, Haas) 5. sor: Kimi Räikkönen (finn, Alfa Romeo) Lando Norris (brit, McLaren) 6. sor: Daniel Ricciardo (ausztrál, Renault) Alexander Albon (thaiföldi, Toro Rosso) 7. sor: Pierre Gasly (francia, Red Bull) Sergio Perez (mexikói, Racing Point) 8. sor: Danyiil Kvjat (orosz, Toro Rosso) Antonio Giovinazzi (olasz, Alfa Romeo) 9. sor: Nico Hülkenberg (német, Renault) Lance Stroll (kanadai, Racing Point) 10. sor: George Russell (brit, Williams) Robert Kubica (lengyel, Williams)

Frissítve: 2019.03.30. 21:00

Leclerc nyerte a harmadik szabadedzést Bahreinben

2019.03.30. 14:49

Fotó: ANDREJ ISAKOVIC / AFP
Charles Leclerc, a Ferrari monacói pilótája érte el a legjobb köridőt a Forma-1-es Bahreini Nagydíj harmadik szabadedzésén szombaton.
A 21 éves versenyző mögött csapattársa, a négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel végzett a második helyen. A címvédő és ötszörös vb-győztes Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája harmadik lett. A rajtsorrendről döntő időmérő edzést 16 órakor rendezik a szahíri pályán. Eredmények, 3. szabadedzés:    1. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 1:29.569 perc 2. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 0.169 másodperc hátrány 3. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 0.765 mp h. 4. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 0.820 mp h. 5. Romain Grosjean (francia, Haas) 1.249 mp h. 6. Nico Hülkenberg (német ,Renault) 1.341 mp h. A további program: időmérő edzés 16.00 vasárnap: futam 17.10
Frissítve: 2019.03.30. 14:53