Újabb posta érkezett az Európai Tanács elnöke számára a Downing Street 10. céges papírján. A háromoldalas levélnek csak az utolsó előtti bekezdése tartalmazza Theresa May kérését „Kedves Donaldhoz”. A brit kormányfő az Európai Unió szerződésének 50. cikkelye alapján rögzített kilépési határidő kiterjesztését kéri 2019. június 30-ig. Theresa May javasolja, hogy a hosszabbítást fel lehessen függeszteni, amennyiben az érintett felek korábban képesek ratifikálni a kilépési szerződést. A konzervatív vezető az EU korábban ismertetett feltételeinek értelmében megteszi a megfelelő előkészületeket az Egyesült Királyságnak az európai parlamenti választásokon való részvételére, de ha reményei szerint május 23. előtt sikerül szentesíteni a brüsszeli megállapodást, visszavonja jelöltjeit. Június 30-a jelentősége, hogy másnap ül össze először az új összetételű Európai Parlament.
Theresa May részletesen kifejti Donald Tusknak, mennyire „frusztráló”, hogy mindeddig nem sikerült „rendezett körülmények között” befejezni a kilépés folyamatát. Beszámol a parlamentben kialakult „patthelyzetről” és a konszenzus elérése érdekében tett erőfeszítésekről, köztük a Munkáspárttal folytatott tárgyalásokról. Az Európai Uniótól érkezett, a BBC News-on ismertetett első visszajelzés szerint Tusk 12 hónapos „rugalmas” Brexit-kiegészítést fog javasolni az április 10-i EU-csúcstalálkozón, amit a megegyezés brit ratifikálása esetén le lehet rövidíteni.
A jelenlegi abszurd helyzetben nem okoz meglepetést, ki erősítette meg talán elsőként, hogy kész indulni az EP-választáson. Az a Nigel Farage, akinél több borsot aligha törhetett bárki az EU vezetésének orra alá és akinek a legmegsemmisítőbb a véleménye Brüsszelről. A Sky News-nak nyilatkozva a korábban a UKIP, újabban a Brexit Párt vezetője szomorúnak nevezte magát a választási részvétel miatt. Azt gondolta, „már megnyerték a Brexit-csatát, de nem hajlandó huszonöt év küzdelme után hagyni, hogy a brit politikusok átgázoljanak rajtuk”. Farage „gyalázatnak” nevezte, hogy mind a munkáspárti vezetésben, mind a kormányban egyáltalán felmerült egy második népszavazás gondolata. A populista politikus máris megígérte, „amennyire csak lehet, meg fogja nehezíteni az EU dolgát, megvétózva a költségvetés emelését, megakadályozva az állítólagos EU hadsereg tervét és ellenállva Macron integráció-erőltető elképzeléseinek”.
Theresa May-nek komoly nehézségei lesznek, amikor kabinetjének Brexit-párti tagjaival le akarja majd nyeletni a hosszú halasztás békáját, hiszen ők szeretnének minél hamarabb kint lenni az EU-ból. A parlamenti pártok attól tartanak, hogy a szavazópolgárok a május 2-i részleges helyhatósági választásokon elverik rajtuk a port a Brexit-válság miatt.
A beázásért nem várt helyről vállalták a felelősséget, szúrta ki a 24.hu: Uri Geller illuzionista Twitter-üzenetben állította, hogy telepatikus erejével hajlította meg a csöveket, és ezzel okozta a beázást. Azt írta, megérdemelték a politikusok, és nem fog elnézést kérni. A kanálhajlító mutatványaival híressé lett előadó korábban levelet is írt Theresa May miniszterelnöknek. Ebben kijelentette, hogy mentális szuperképességeivel megállítja a brexitet, mert szerinte az nagyon rossz lépés.