Iker Casillas szívinfarktust kapott

2019.05.01. 17:24

Fotó: SALIH ZEKI FAZLIOGLU / AFP
A legendás kapus a szezon hátralévő részében már nem lép pályára
Iker Casillast, a Porto labdarúgócsapatának spanyol kapusát szerdán szívrohammal kórházba szállították, de túl van az életveszélyen – írja az MTI. A portugál sajtó értesülései szerint a világ- és Európa-bajnok kapus az edzésen lett rosszul. A 37 éves Casillas a szezon hátralévő részében már nem lép pályára
Iker Casillas
Frissítve: 2019.05.01. 17:41

Illés Béla akár egy forintért is eladja focicsapatát, amit a közpénzből épített ajándékstadion fojt meg

2019.05.01. 11:14

Fotó: Szombathely.hu
Szombathelynek kellett lépnie, hogy életben maradjon a Haladás.
A Szombathelyi haladás NB1-es foci csapatát működtető kft. többségi tulajdonosa, a Halmill Kft. azzal a kéréssel fordult az önkormányzathoz a közgyűlésen, hogy az előirányzott támogatás mellett plusz 150 milliót adjon a város, ennyi kell a csapat az életben maradáshoz - írja az ugytudjuk.hu. (Ezzel az összeggel együtt Szombathely éves szinten 275 millió forintot költene focira.) A kisebbségi tulajdonos a szombathelyi önkormányzat, a jogok gyakorlója pedig a kormánypárti polgármester Puskás Tivadar. Nemény András az Éljen Szombathely frakcióvezetője azt mondta: elfogadhatatlan, hogy valaki több száz millió forintot kér az önkormányzattól, ráadásul úgy, hogy két nappal a licencehez (ami ahhoz szükséges, hogy a Haladás az NB1-ben játszhasson) szükséges dokumentumok pótlási határideje előtt kell erről a summáról, és a focicsapat jövőjéről dönteni.
Illés Béla a többségi tulajdonos Halmill Kft. képviseletében többek között azt mondta: az utóbbi 12 évben stabil hátterű csapatot hoztak létre, a többségi tulajdonos 2015-ben 1,1 milliárd forintot tettek bele a klubba. A közgyűlésen Illés némiképp kiakadt, mondván: kapott ő már hideget-meleget azóta, hogy a Haladás többségi tulajdonosa lett - ezért ha valakit érdekel, akkor 1 forintért átadja a többségi tulajdont.  A város minden esetre kinyitotta a pénztárcát és adott pénzt, ezt azonban szigorú feltételekhez szabta. Teljes átvilágítás lesz a klubnál, hogy meg tudják nevezni, az összes felelőst, akik a kialakult helyzetért tettek. A tulajdonosoknak készfizető kezességet kell vállalniuk, ami azt jelenti, hogy ha nem kapják meg a licencet, akkor azonnal vissza kell fizetniük a kapott pénzt. A most adott pénzt előrehozott támogatásként számolják el. Vagyis 3 évig nem kap több önkormányzati támogatást a klub. Volt még egy nagyon érdekes hozadéka a tegnapi közgyűlésnek, ahol a Haladás Sportkomplexum üzleti tervét is meghallgatták. A tervet egyébként nem fogadta el a közgyűlés, de az kiderült, hogy nincs a jövő szezonra bérleti szerződése a Haladás focicsapatnak a sportlétesítménnyel. Ez pedig elengedhetetlen feltétele licencenek. Hiszen meg kell nevezni a pályát, ahol a csapat játszani fog. A szerződés azért macerás, mert a csapat és a létesítmény között elszámolási vita van. Amíg azt nem rendezték, nem tudnak szerződni a következő szezonra. És itt van a kutya elásva: a Haladás elsősorban az államtól kapott futballstadion miatt van bajban. A kormány december 23-i ülésén a Haladás VSE részére sportszakmai többletfeladatainak támogatására 180 millió forintot biztosított. Az idén közel 350 milliót adott a város a két egyesületnek, de ez is kevés, a tapasztalatokon alapuló számítások szerint évente mintegy 500 millióba kerül a sportkomplexum működtetése.
Frissítve: 2019.05.01. 12:03

Javuló játék, újabb vereség: Magyarország-Fehéroroszország 1-3

2019.04.30. 18:05
Illusztráció
Fotó: Shutterstock
Két forduló után két vereséggel vonulhatott első pihenőnapjára a magyar válogatott, mely legközelebb csütörtökön reggel lép jégre Litvánia ellen.
A hétfői, Dél-Korea elleni kínos zakó után kellett jégre lépnie kedden délután a magyar válogatottnak a kazahsztáni, nur-szultáni divízió-1-es jégkorong-világbajnokságon, ráadásul az ázsiaiaknál előzetesen nehezebbnek taksált ellenfél, a legjobbak mezőnyétől, az A-csoporttól 14 év után tavaly búcsúzó, az első nap a mezőny leggyengébbjének tartott litvánokat szűken legyőző fehéroroszok ellen. Az exszovjet országok közül – az oroszok és a lettek után – harmadik legerősebbnek tartott beloruszok ellen nem túl fényes a mieink eredménylajstroma, hiszen az eddigi tucatnyi meccsből tízet elvesztettek, s egy-egy döntetlen és győzelem kozmetikázza a statisztikát. Igaz, utóbbi az eddigi legfrissebb emlék, hiszen három éve, a szentpétervári A-csoportos vébén 5-2-re győztek legjobbjaink, meglehetős világszenzációt okozva. Egy újabb győzelemhasonló felhördülést okozott volna nemzetközi hokiberkekben, ennek ellenére a magyar csapat – melyből sérülés miatt kimaradt a hátvéd Szirányi Bence – meglehetős elánnal esett neki riválisának, s az első percben háromszor is hárítania kellett Dmitrij Milcsakovnak. A vehemens magyar kezdés ellenére mégis a világ második legerősebb pontvadászatának tartott orosz bajnokságból tíz játékost – köztük két honosított tengerentúlit – nevező fehéroroszok kerültek hamar előnybe, méghozzá a második kapura lövésükből: az első, Nyikita Feoktyisztov lökete kipattant a vébén ezúttal debütáló Vay Ádám lepkés kesztyűjéből, a KHL-es tízek egyike másodjára, az üres kapura már nem hibázott. Alig telt el tehát öt perc a mérkőzésből, s máris megint hátrányból kellett hokiznia a betegsége miatt Budapesten maradt finn kapitányt, Jarmo Tolvanent helyettesítő Majoross Gergely irányította csapatnak. S a mieink mentek is előre becsülettel, amit a több lövés és egy kiharcolt emberfór is jelzett – más kérdés, hogy utóbbi végén Vaynak kellett hárítania egy belorusz szólót. Utóbbi ellenére az egy nappal korábbinál sokkal fegyelmezettebben és összeszedettebben játszott a magyar válogatott, bár néhány veszélyes helyen eladott korong még a hétfői hibákat idézte. Gólt azonban nem sikerült lőni, így a második játékrésznek egy gólos mínuszból kezdték legjobbjaink, azzal a nem túl lelkesítő tudattal, hogy immáron három harmad óta nem tudtak a kapuba találni. Persze a góllövés mellett legalább annyira fontosnak tűnt, újabbat ne is kapjanak, s ennek érdekében Vay tett a legtöbbet a középső húsz perc elején, aki alig több mint hetven másodperc alatt négy komoly védést mutatott be. Ami azt is jelentette, hogy beszorult a magyar csapat, igaz, amint végre bejutott a támadóharmadba, azonnal emberelőnybe került. S bár lőttek derekasan az éppen jégen lévők, az irányzékkal még mindig gondok adódtak. Nem úgy a beloruszoknak, akik egy kapu előtti kavarodás után találtak be: Geoff Platt térden állva passzolt vissza a kék vonalig, Jevgenyij Liszovec pedig kegyetlenül beverte a korongot a jobb felsőbe. Az újabb gól láthatóan megfogta a mieinket, akikbe a lelátóról több száz magyar drukker próbált erőt önteni, de mérkőzés ezen szakaszában láthatóan a túlélésért küzdött a magyar válogatott. Előjöttek az előző napi hibák, a rossz passzok, az eladott korongok, s láthatóan hitehagyottabbá vált a társaság. Ráadásul egy szerencsétlen ütközésnél Vay keze is megsérült, ám a magyar kapus végül folytatni tudta a mérkőzést. Melyet a fehéroroszok egyre látványosabban uraltak, a mieinknek nemhogy helyzetbe nem sikerült kerülnie, de gyakran a korong kihozatala is gondot okozott a saját harmadból. Az ellen mezőnyfölénye a lövésszámban is megmutatkozott: míg az első harmad végén még 9-6-ra vezettünk ebben a mutatóban, addig a meccs kétharmadánál már 22-20 volt oda. A kihagyott emberfórokat nézve viszont 3-0 ide, ugyanis a végén még egy kétperces előnyt védekeztek ki sikeresen a beloruszok. A záróharmadra tehát kétgólos hátrányban fordult rá nemzeti csapatunk, ami a száz perc alatt lőtt egyetlen találat tükrében – mely 57 lövésből született, ami egészen borzalmas, 1,7 százalékos hatékonyság… – nem sok bizakodásra adott okot. Az meg pláne nem, hogy az utolsó játékrész elején Vas Jánost küldték ki a bírók, majd Galló Vilmos is hamarost mellé került, pedig előtte egy szerzett koronggal még ő törhetett egyedül kapura. Szépítés helyett tehát kettős emberhátrány következett másfél percig, amiből csak 59 másodpercet sikerült kibekkelni… Platt gólja azt jelentette, hogy végleg elment a hajó, bár egy kis reménysugarat jelentett, hogy a negyedik emberelőnyből Galló végre egy remek kapu előtti lefordulás végén betalált – 98 perc 45 másodperc után született újabb magyar gól a vébén –, így két perccel a vége előtt Majoross lehívta Vayt, s csatárt küldött be a kapus helyett, de már nem sikerült újabb gólt lőni. Két forduló után két vereséggel vonulhatott tehát első pihenőnapjára a magyar válogatott, mely legközelebb csütörtökön reggel lép jégre Litvánia ellen – tulajdonképpen a bennmaradásért…

Magyarország-Fehéroroszország 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)

Gól: Galló (Vas, Stipsicz, 55.), illetve Feoktyisztov (Sz. Maljavko, 5.), Liszovec (Platt, Kovirsin, 30.), Platt (Bailen, Gyemkov, 46.). Kiállítások: 4, illetve 8perc.